Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire vagytok elégedettek...

Mennyire vagytok elégedettek a választás eredményével?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 7. 07:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Nem meglepő, de a 2/3 túlzás.
2014. ápr. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%
Én nem vagyok.(választható opció: jobban élünk. Mint 4 évvel később?)
2014. ápr. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
33%
Maximálisan! Ez várható volt!
2014. ápr. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%
A 2/3-ot nagyon sajnálom.
2014. ápr. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%
Egyértelmű, hogy a Fidesznek kellett győzni a számok alapján, viszont szerintem tisztességtelen, hogy az új választási törvények, és a tisztességtelen taktikájuk alapján ilyen számok mellett ekkora fölényt építhettek: http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__554..
2014. ápr. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
Tudtam, hogy ez lesz.
2014. ápr. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

"Új választási törvények"


Na erről van szó.Új választási törvény, taktikák.Mutyi, mutyi, mutyi.

Ezeket az Isten sem fogja már leváltani, pedig az ember nem vak.Én is látom, mennyien szidják a fideszt.Ki akart azokra szavazni?Ismerőseim közül pl senki.Azonban tömve van minden jobbikosokkal.

Erre lehetett számítani.

2014. ápr. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%

Hát vegyes érzések, mert örültem volna ha befut a Jobbik 2. helyen, de azért jócskán lemaradt a szociktól. Igaz, ez főleg Pest miatt, nem tudom ők vajon mit láthatnak a "Kormányváltókban". De ha vidéket nézzük, ott egész jól szerepeltek, én a gyöngyösi választókerületben szavaztam, ott majdnem megfogta Vona a fideszes jelöltet:


Horváth László Dezső(FIDESZ-KDNP) 35,86% 18 590 szavazat


Vona Gábor (Jobbik) 35,86% 18 590 szavazat


Dr. Sós Tamás (MSZP-EGYÜTT-DK-PM-MLP)22,11%

11 460 szavazat


Főleg ha azt nézem, hogy 8 éve Heves megye, meg ez a körzet akkora szoci bázis volt, mint a ház. És Kelet-Magyarországon szinte mindenhol lenyomta a jobbikos jelölt az összefogást. Pesten viszont még mindig egy nulla a Jobbik sajnos.


Na meg a 2/3 miatt is csalódott vagyok, bár ha a listás szavazatokat nézzük, a "Kormányváltók" és a Jobbik együtt 46%-ot kaptak, a Fidesz 44-et, és mégis 2/3-ot értek el.

Na de mindegy, az élet megy tovább, azért többé-kevésbé elégedett vagyok a Jobbik szereplésével (kivéve Bp-n).

2014. ápr. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%

Előző vagyok, bocsi elírtam a Horváth László százalékát.

37,13%-ot kapott 19 248 szavazattal, Vona pedig 35,86%-ot 18 590 szavazattal. Szóval pár száz hiányzott csak.

2014. ápr. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%

Nem vagyok elégedett.


Az biztos volt hogy a Fidesz nyer,de újra 2/3-ot adni nekik nagy meggondolatlanság volt. Az elmúlt 4 évben többször is visszaéltek ezzel a parlamenti erőfölénnyel. Az előnyeit pedig nem tudták kihasználni megfelelő szakmai háttér hiányában.


Az MSZP az igazi vesztese a választásnak. Mesterházy és pártja nem értette meg hogy azok szavazók akik kiábrándultak a Fideszből vagy pártonkívüliként lett elegük Orbánékból,még nem biztos hogy újra az egykori 8 éves balliberális (katasztrófa)kormányzás emblematikus figuráit(Gyurcsány,Fodor,Bajnai) akarják újra a kormányban látni. Így ezek a szavazók inkább otthon maradtak vagy a Jobbik és a minipártok vitték el őket. Ez volt a legfőbb probléma.


A másik probléma az hogy az MSZP nem tudott megújulni Mesterházy vezetése alatt. Szervezeti szinten ugyanaz maradt,a vezetőségi tagjaik botrányairól mai napig zeng a média,a választási kommunikációjuk harmat gyenge, kormányprogram helyett pedig nagyvonalú jóléti ígéreteket tettek. Politikai irányvonaluk semmit sem változott("inkább liberális mint bal")


A széles tömegek szemében még mindig hiteltelen és kormányzásra alkalmatlan pártként tűnnek fel.


A Jobbik növelni tudta a táborát,de nem ért el átütő sikert. Pedig mindent megtett hogy a Fidesz váltópártja legyen. Arculatot váltottak,mérsékelt,optimista kampányt folytattak és előrukkoltak egy szakmailag erős választási programmal. Próbálták "emészthetővé" tenni magukat a tömegeknek. És még így is csak 4%-al múlták felül a 4 évvel ezelőtti eredményüket.


De ami bizakodásra adhat okot számukra az az hogy januártól folyamatos erősödést mérnek nekik a közvélemény kutatók. Ha folytatják ezt a mérsékelt arculatú,de szakmailag erős és radikális programhoz kapcsolódó politikájukat akkor 2018-ban komolyan megszorongathatják a Fideszt.


Az LMP meggyengülve bár,de bejutott a parlamentbe. A 4 évvel ezelőttinél rosszabb eredmény köszönhető a pártszakadásnak,annak hogy szinte semmilyen médiafelületük nincs és annak hogy egykori szavazóik egy része nem nézte jó szemmel hogy kimaradnak a baloldali összeborulásból.

2014. ápr. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!