Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok! A határon túli...

Jobbikosok! A határon túli magyarok mostantól nem barátok?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 7. 17:13
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
18%
Én egyet sem tartok magyarnak. Ha annyira magyarok lennének már ideköltöztek volna, aki meg a rendszerváltás után ment ki azt duplán antimagyarnak tartom.
2014. ápr. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem ezzel elérték azt, hogy a Jobbik tesz ezentúl rájuk. És magukra maradnak.
2014. ápr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
A Jobbik eddig is összmagyarságban gondolkodott, függetlenül attól milyen pártszimpatizáns. Nem hiszem, hogy 63 ezer határon túli magyar szavazata miatt többé már nem tekint rájuk "barátként". Ha többen szavaztak volna, és úgy is hasonló eredménnyel, még akkor sem. Ez részemről is így van.
2014. ápr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, a határontúliaknak halvány fogalmuk sincs, azottani politikai helyzetről. Csak a TV2 meg az M1 az, amiből informálódnak.

Délvidékiként én szavaztam, a jobbikra, és őszintén szólva, ebben benne volt az is, hogy a szavazás kicsit fölhiguljon a nagy fideszes fölényben.

Nem tartom fer dolognak, hogy mi beleszólunk a ti választásaitokba, tudom én is beleszóltam, de megírtam, hogy miért(és persze azért, mert a jobbik, az egyetlen párt, amelyben épeszű ember bízhat, csak halkan mndom, hogy TALÁN).

Egyébként akivel beszéltem és szavazott a fideszre, azért tette, "mert hát mégis csak ők adták meg az állampolgárságot" + a jobbik itt úgy van beállítva, mintha egy SS hadosztály lenne.

Az itteni magyar párt a VMSZ(délvidéki fidesz, kb), pedig a szavazóit természetesen a fidesz támogatására szólította fel...

Kb 10.000 délvidéki adta le a szavazatát, szóval ezért kár lenne összeugrasztani a magyarokat ISMÉT.

2014. ápr. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

"Ha annyira magyarok lennének már ideköltöztek volna" :D nincs is kedvem kommentálni.


Eddig egyébként relatíve jó viszony volt az itthoni meg a határon túli magyarok között. A magyar "radikális oldal" (azaz zömmel Jobbik szavazók) különösen jól állt hozzá a dologhoz. Szép gesztus volt ez a szavazati jog, de elejétõl fogva elleneztem. Nem is annyira a ki hova adózik dolog miatt (az adókat úgysem csökkentik, bárki is nyer), hanem mert tudtam, hogy elhidegül a viszony. Sok az idióta határon innen is, meg túl is. Na de mindegy, valahogy úgyis lesz. Csak a nemzet ;)

2014. ápr. 7. 21:04
 16/28 anonim ***** válasza:
51%
Milyen SShadosztály?Hol lehet jelentkezni?
2014. ápr. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: az utolsó hozzászólásoddal egyetértek, sajnos a kurucon elég sok gyűlölködés megy ez miatt, azért egy "tisztelet a kivételnek", még ha nagyon kevesen is vannak, illett volna.
2014. ápr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Azt írtam, hogy sok az idióta, nem azt, hogy mindenki az. Csak hát elkeserítõ. Ennyi az egész.
2014. ápr. 7. 21:25
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Értem én, nem is neked írtam a "tisztelet a kivételnek"-et, hanem a sok kurucinfósnál hiányoltam ezt, akik akarva akaratlanul bomlasztanak.

Ez a mondatod "Sok az idióta határon innen is, meg túl is", abszolút igaz. Az a baj, hogy sok csonkahoni azt hiszi, hogy bennünk határontúliakban, csak úgy lángol a hazaszeretet, ami egyáltalán nem igaz.

Még talán odáig is elmennék, hogy nálunk, délvidéken, nagyon kevesen vannak, akik nacionalistának vallják magukat. Ez azért van, mert a magyar nacionalizmus határontúl, csak olyan helyen tud érvényesülni, kibontakozni, ahol nagy többségben magyarok élnek, és lássuk be, nem nagyon van már ilyen falu, városról meg ne is beszéljünk. Ez nem csak azért van, mert ahol szerbek élnek, ott beverik a pofánkat, ha magyarkodunk, hanem azért is van, mert ha gyerekkorosd óta, pl egy szerb gyerek a szomszédod és barátok lesztek, akkor nem valószinű, hogy kiteszed a magyar zászlót a házadra, vagy hogy kárpátiát halgatsz, mert ilyen esetben nem fogod ellenségnek tekinteni a szerbet (és ez fordítva is igaz, ő sem fog leköpni mert magyar vagy), nem akarsz elszakadni szerbiától, szóval asszimilálódik az ember, ami ha őszinték vagyunk, valahol normális is, elvégre nem cigányok meg zsidók vagyunk. Most jelenleg a magyar asszimilálódik, volt amikor a magyarba asszimilálódtak a szerbek, horvátok. Ha majd egyszer úgy hozza a sors, hogy ismét egy hazában leszünk, netán valamennyi szerbel is, akkor majd ők fognak beolvadni.

2014. ápr. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Én délvidéki vagyok, nem vagyok se Fideszes, se Jobbikos, balos meg még annyira se. Magyar vagyok! És mikor találkozok egy magyarral, nem a szerint ítélem meg hogy katolikus vagy protestáns, hogy jobboldali vagy baloldali, hogy tíz évvel ezelőtt a népszavazáson Igennel vagy Nemmel szavazott, hogy a Fradinak szurkol vagy az Újpestnek,...

Sajnos (vagy talán jobb is???, hogy) nem vagyunk egyformák, ki ilyen ki olyan. Én azt gondolom össze kellene már végre fognunk, és nem a különbségeket keresni egymásban, hanem a hasonlóságokat.

De ameddig ilyen kérdéseken agyaltok, ameddig folyton kollektivizáltok valakiket, addig ez bizony nem fog menni, és addig mi magyarok itt leszünk lent a mocsárban ahol már elég régóta tanyázunk. Tehát, azt javaslom minden magyar fogjon végre össze!


Addig is, minden magyarnak határon innen és határon túl kívánok előre is békés húsvéti ünnepeket.

2014. ápr. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!