Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen új munkahelyeket...

Milyen új munkahelyeket teremtett 4 év alatt a Fidesz, és most milyet fog? A közép-és kisvállalkozókkal lesz valami? Ipar: Mo. -n lesznek gyárak, mint régen is voltak? A magyar piacot vissza tudjuk szerezni?

Figyelt kérdés

1., Milyen munkahelyeket teremtett most 4 év alatt a Fidesz? Légyszi ebbe ne számold bele a közmunkásokat, a külföldön dolgozókat, a külföldi cégek által alkalmazott bérrabokat, illetve vond ki azokat, akik elvesztették ezidő alatt a munkájukat.


2., Mi a Fidesz terve a jövő 4 évvel kapcsolatban? Milyen munkahelyeket akar teremteni? Felvirágoztatja a magyar ipart? Lesznek újra Magyarországon gyárak?


3., A közép-és kisvállalkozókkal mi lesz? Vagy a mezőgazdasággal? Vissza tudjuk szerezni a piacot?


4., Magyarország valóban jobban teljesít? Személyes tapasztalatom, és nem csak nekem, hanem nagyon sok ismerősömnek is, hogy miután kiszámoltuk mennyit spórolunk a rezsicsökkentésen egy hónapban (pár száz forint), azalatt ezt az összeget elköltjük a boltban. Áfa 27%-os. Akkor a benzin ára is emelkedik. Az élelmiszer is egyre drágább. Én, mint egyszerű átlagember, nekem miben lesz jobb ez a 4 év? Mert ha jól számolom, eddig többet költöttem, mint spóroltam sajnos.



2014. ápr. 8. 03:04
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem mondtam, hogy baj a rezsicsökkentés, ez tényleg jó dolog, de ha minden más ára emelkedik, akkor az azért kicsit túlzás, hogy jobban teljesítünk. Bevallom, nekünk kevesebb marad a zsebünkben még így is.

Ezt szerintem nem úgy lehet összehasonlítani, hogy elköltözöl, hanem csak úgy, ha ugyanott maradsz. Itt a fogyasztást kell összehasonlítani. Lehet ebben a házban kisebb a fogyasztás, mert például jók az energetikai paraméterei, jó a szigetelése, a fűtési rendszer hatékonysága. A rezsicsökkentés legjobban a nagyfogyasztóknál érződik. Én Gyurcsány idejében is alig fizettem többet a rezsire.

Oké, lehet hogy a külföldi élelmiszer olcsóbb, de a magyar termék drága és a Vénusz étolaj most is 500 Ft körül mozog. Másrészt 400 forint nem volt a cukor. De például a külföldi tejet 30 forinttal drágábban lehet megvenni, a kenyér is drágább lett.

De ott van például a kötelező kamaratagság a vállalkozóknak, ami 5 ezer forint, és eddig ez se volt plusz 30-ról 33%-ra emelt egyszerűsített vállalkozói adó.

Vagy 27% lett az áfa, illetékemelések, üzemanyagok jövedéki adójának emelése, autógáz jövedéki adójának emelése, autópálya használat 4 napról 10 napra emeléssel áremeléssel, baleseti adó, elektronikus útdíj növekedése, betéti kamatok után 6%-os egészségügyi hozzájárulás bevezetése, telekommunikációs adó....


Ennyi új adóemeléssel hogyan csökkenne bárminek is az ára? Értem, hogy kell a látszat, de ez már megint olyan, hogy többet vesznek el, mint adnak...Tudom, nem a kormányt kell szidni, de akkor mégis kit? A legtöbb embernek, akit ismerek, rosszabb lett.

2014. ápr. 8. 15:53
 12/18 anonim ***** válasza:

Ez korrekt.

Látom, aztán te is tudsz ám érvelni. :-)


Nahát ezért oszlanak meg a szavazatok.

Nekem is igazam van (szerintem) és ezért vagyok én az egyik oldalon

és Neked is igazad van, ezért állsz Te a másik oldalon. :-)


Egyébként visszatérve a lakásrezsimre, ami volt vidékem házam, az 54 nm volt és volt túl rossz a szigetelés.

Most pedig 58 nm panel van. Itt fogyasztás szempontjából ugyanazokat használom mint ott, se többet se kevesebbet, pedig plusz költségként itt még a 14100.-as közösköltség is rámegy.

Na meg a hitel.

Mégis ugyanott vagyok. :-D

2014. ápr. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

A kormány mindaddig nem fogja tudni támogatni a magyar gazdaságot se az ipart amig meg nem szabadul attól a sok külföldi tulajdonú cégtől ami itt az országban van.

Államosítani kellene a régi dolgokat, pl: Csepel, Ikarusz stb. . . . . újraindítani pár dolgot, hogy ne csak "vegyünk" hanem VIGYÜNK is ki az országból.

Sajna annó a privatizálásokkal teljesen letaposták a magyar termelés minden értelemben. :-\

2014. ápr. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Na már fáradt vagyok.


12-es kommentem: NEM volt túl rossz a szigetelés. :-)

2014. ápr. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

1: Semmilyen új munkahelyet nem teremtett. Az 1 milliós munkahely ígéretét úgy kell értelmezni, hog már csak annyi maradt.


2: Romba dönti a magyar ipart, ameddig lehet, az utolsó forintot is kiszipolyozza belőlük, aztán felszámolja vagy csődbe juttatja a céget, a dolgozók meg mehetnek közmunkázni, vagy a híd alá csövelni.


3: Becsődölnek, mi lenne.


4: Jobban teljesít? Arányosan nálunk a legdrágább az élelmiszer és a benzin, a közbiztonság mint olyan, nem létezik, egészségügy nulla, és az emberek döntő többsége lassan tényleg 47 ezerből lesz kénytelen megélni, mióta Matolcsy bácsi kitalálta ezt a sok okos eszével.

Ha ilyen jól teljesítünk, Etiópia 2 éven belül lehagy minket.


"Nem a kormánynak kell munkahelyeket teremtenie..."


Akkor meg ne ígérjék meg, ilyen egyszerű. Nyilván azért ígérték, mert tudnak munkahelyeket teremteni...csak nem akarnak.


"Nem kifejezetten a kormányt kell szídni."


Az uralkodás első szabálya: MINDENÉRT te vagy a felelős.

(egyébként meg sima ármaximáló rendelet megoldaná)

2014. ápr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Itt egy nagyon jó videó ezzel kapcsolatban! :)


https://www.youtube.com/watch?v=57zM1lXZ924

2014. ápr. 9. 00:46
 17/18 anonim ***** válasza:
2014. júl. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

1. kérdesre

[link]


2. Fidesz folytatja (a fejesek számának emelését)


3. A fideszes haveroké lesz a föld, mindegy, hogy énektanár, vagy festő volt korábban. A földművesek meg jó esetben éhbérért dolgozhatnak rajta.


4. MO igenis jobban teljesít államadósság halmozásban hogy csak egyet említsek.


Az alábbi linken elég konstruktívan kimerítettem ezt a témát szarkazmus nélkül, teljesen komolyan. keresd a 68%-os hosszabb válaszokat #42-től!


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__567..

2014. aug. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!