Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz az egyetlen alternatíva?

A Fidesz az egyetlen alternatíva?

Figyelt kérdés

Nincs bajom a Jobbikkal, de a mostani választások után már az ATV-ben olyanokat hallottam, hogy Magyarországon a 2014-es évet párhuzamba lehetne hozni az 1938-as Németországival, valaki folyamatosan retteg az ún. "náciktól" stb. stb. Én a Jobbikra szavaztam, de lássuk be, ha ők nyertek volna akkor az EU rövid úton kicsinált volna minket + ki lettünk volna kiáltva valami újfasiszta birodalomnak. Szerintem nem tudtak volna normálisan kormányozni.


Ez a Kormányváltó erő ez meg egy vicc. Már a szavazás estéjén egymásra mutogattak, azok akik bekerültek a parlamentbe azok között sincsen egyetértés.


Összegezve, én úgy látom, hogy a Fidesz nem éppen jól irányítja az országot, de jelenleg ők az egyetlen párt aki legalább képes arra, hogy kormányozzon. A Jobbikot szerintem nem hagynák rendesen kormányozni, a Kormányváltók meg azzal a programmal indultak a választásokon, hogy "váltsuk le orbánt" de elfelejtették megemlíteni, hogy miután leváltottuk utána mi lesz? Mert kétlem, hogy ők bármire is megoldást tudtak volna találni, ha nyertek volna.


Ez csak az én véleményem, lehet engem kritizálni, de kérlek ezt normális hangvételben tegyétek. érdekelne mások meglátása is erről a dologról.


2014. ápr. 10. 00:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudhatjuk, hogy a Jobbik jobb lenne-e, mint a Fidesz. Európa Ukrajnát sem igyekezett menteni, szerinted Magyarországgal a beszólásokon kívül mit tennének? Az 56'-os forradalomnál mit tett Európa? A Szuezi-csatorna fontosabb volt. Mikor megtámadtak a törökök akkor mit tettek? Ahányszor krízishelyzet volt, hátatfordítottak. A Jobbik járatlan út, nagy kockázat, a konzervatívok, azaz az idősek ezért utasítják el főképp. De meg kell próbálni, és egyszer eljön az a nap, hogy odáig süllyed a rendszer, hogy az emberek 180 fokos fordulatot akarnak tenni.
2014. ápr. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nos a fidesz/jobbik, egy érdekes kérdés. Ha ezt fordítani akarnánk, valahogy úgy nézne ki, hogy EU ellenesség/fokozottan mérsékelt EU pártiság. A fidesz nagyon jól tudja, hogy neki minél inkább hintapolitikát kell folytatnia annak érdekében, hogy támogatottsága magas legyen. A jobbik nem tesz ilyet, de ők meg az orosz térnyerésre alapozzák a fenntartható jövőt, ami szintén még nem egy "lejátszott" meccs. A jobbiknak most nincs nagy felelőssége, mert nincs kormányon. A fidesz valószínűleg belemenne az orosz vezetésbe, de jól tudja, hogy mi lenne erre az EU válasza, ha esetleg ez nem jön össze. Pont ezért a hintapolitika. Ha az oroszok teret nyernek, az a jobbiknak kedvez, de a fidesznek is lépnie kell. Tehát: a fidesz túlélésre játszik, a jobbik kivárásra. Ha erre gondolsz, nincs olyan, aki biztos és vérmentes változást biztosíthat. Ha most a jobbik lenne kormányon, a helyzet akkoris ugyanaz lenne: EU érdek orosz érdekkel szemben. Érdekes lesz az elkövetkezendő pár év.
2014. ápr. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy az országot már a rendszerváltás óta rosszul kormányozzák!

Csak annak néz utána hogy Antal Józsi bácsi miket csinált már az hatalmas ballépések voltak az ország számára és utána még jöttek ám olyan pártok amik még rátettek egy lapáttal!

És ez 24 éve tart!

Az a baj hogy Magyarország már a 24 év alatt olyan helyzetbe került(kedves politikusaink miatt) hogy azt egyről a kettőre nem lehet csak úgy megoldani!

Kormányozhat itt bárki 4 év alatt ez nem fogja senki úgy igazán megérezni hogy javult valami!

Ez egy hosszú folyamat... egy kormányt csak 8-12 év kormányzás után lehetne értékelni hogy hozott e valami jót az országnak amit meg is éreznek az emberek!

2014. ápr. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha ez így megy tovább 2022-ben Victor Ponta lesz a magyar miniszterelnök.
2014. ápr. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!