Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Liberálisok! Nektek mi a...

Liberálisok! Nektek mi a véleményetek a köznyelvben csak "bal liberális értelmiségként" emlegetett csoportról?

Figyelt kérdés

#liberalizmus #világnézet #baloldali liberális értelmiség
2014. ápr. 19. 14:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem te vagy a kamionos véletlenül? (lehet h rosszul emlékszem) Nálad számít a fizuba hogy mit viszel? Most olyan élelmiszert viszel ami karitaszba megy, akkor nem fogadsz el pénzt?

Próbáld kicsit átgondolni, hogy mennyire nincs köze a munkásságnak a témához. A táma csak egy dolog, amivel pillanatnyilag foglalkoznak, a témával való foglalkozás pedig örök. Nem szabad -sőt tilos- összekapcsolni a kettőt, hiszen máris érdekelt lennél benne, nem tudnál rendesen dolgozni.

2014. ápr. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 rémuralom ***** válasza:

Nem én vagyok a kamionos, de a karitászba szállított élelmiszer szerintem más tészta. Az egy valódi szolgáltatás, amiért megjár az azért fizetendő ár. A jövedelmi egyenlőségek kutatása egy közgazdaságtani-szociológiai elvi kérdés. Elvi kérdést nem kutatunk azért, mert elég pénzt ajánlottak érte - elvi kérdést az elvért kutatunk, ha hiszünk benne (vagyis jelen esetben: ha hisszük, hogy a jövedelmi egyenlőtlenségek rosszak, és meg kell találni a gyógymódjukat), akár ingyen is; vagy ha nem értünk vele egyet, akkor nem kutatjuk. Magam is egyfajta közgazdásznak tanulok, igaz, nem elméletinek, elvi síkon pedig libertáriánusnak tartom magam. Ha nagynevű közgazdász lennék a későbbiekben, és teszem azt a Cato Institute meghívna előadást tartani, akár ingyen is vállalnám, ha meg mondjuk valami ősbalos műhely, akár ez az Income Inequality Institute kérne fel bármire is, azt meg semmi pénzért nem vállalnám. Ha meg kamionos lennék, simán elkérném a karitászos fuvar normális árát még akkor is, ha lélekben egyébként támogatom a karitászt (legfeljebb árengedményt vagy limitált számú ingyenfuvart adományoznék, ha tényleg nagyon támogatni szeretném őket).


Most ettől persze mások, akár te is, még tarthatjátok nagyszerű embernek Krugmant, amiért egyáltalán van az a pénz, amiért hajlandó foglalkozni a szóban forgó témával, ez csupán az én személyes véleményem. Lehetne persze párhuzamba állítani akár a rákkutatással is, azt sem társadalmi munkában végzik az ezzel foglalkozó orvosok, de jelen esetben még ez is a kamionos esethez áll közelebb, mint Krugmanéhez. Krugman gázsija fel sem tűnt volna, ha mondjuk a környezetszennyezés meg a dohányzás gazdasági hatásait elemezné, pedig szerintem azok is jórészt a junk science kategóriát erősítik. Nem annyira általában álszentség, amit csinál, mint inkább ebben a konkrét esetben, amikor jövedelmi egyenlőtlenséget kutat az átlagjövedelem sokszorosáért. (És továbbra sem irigylem tőle és továbbra sem tartom jogtalannak, csak elmondtam róla a véleményemet. Ha neki nincsenek emiatt álmatlan éjszakái, vegye fel nyugodtan a gázsit, én ettől nem leszek szegényebb.)

2014. ápr. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!