Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Fidesz 2/3-dal győz,...

Ha a Fidesz 2/3-dal győz, akkor visszaállítják a királyságot? Orbán király lehet?

Figyelt kérdés
Tudtommal 2/3-dal az alkotmány bármely pontját módosíthatják.
2009. dec. 22. 21:24
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
82%
2/3-dal gyakorlatilag bármit lehet. Viszont annyijük nem lesz - lehet, épp a Jobbik miatt.
2009. dec. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
36%
:D ja király :D ugy legyen
2009. dec. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
53%
Az elvi lehetőség fennáll, de erre nincs szükség. Minek ekkora a cirkusz? Viszont az sanszos, hogy kiépül egy olyan tekintélyuralmi rendszer, ami az egész országot minden vonalon egyirányúsítja, a demokratikus, jogállami rendszer bizonyos látszatainak fenntartásával. Emlékszel, volt itt egy Horthy-, meg egy Kádár-rendszer? Lehet még egy Orbán-rendszer is. Legfeljebb az ország nyomora és eladósodottsága lehet az akadály, ami miatt én nem zárok ki egy széles Orbán-ellenes elégdetlenséghullámot se, illetve ott van még IMF, most már minden rajtuk múlik, és ők se biztos, hogy megfinanszíroznak egy ilyen újfajta kiskirályságot.
2009. dec. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 judka válasza:
100%
Ez ugye csak egy hülye vicc? Mi a jóéletért lenne királyság?
2009. dec. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
65%
Nem biztos, hogy vicc. Ha megnézed, itt a gyakorokérdéseken is már sokan pedzegették ezt a témát egy időben, és amikor beszóltam, hogy hagyják már abba ezt a marhaságot, a többség megvédte a kérdezőt, és engem hurrogtak le, hogy nem is olyan rossz ötlet ez.
2009. dec. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim válasza:
74%
Mert egyesek szerint az volt a jó élet.Én nem éltem akkor de lehet hogy ők igen és jó volt.:)
2009. dec. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
72%

Kib*szott h*lye vagy, tudsz róla? Horthy kormányzó volt, ráadásul azt sem akarta elfogadni az elején. Majd a koronát is felajánlották neki, de nem fogadta el.


A kormányzót meg nem szokás 4 évenként váltani, kormányzó addig van, amíg a király valamilyen oknál fogva nem tud az ország élére állni, vagy amég meg nem hal. Ezt ugye 1920. után a trianoni békediktátum igen erősen megakadályozta, és amint Károly király trónra ült volna, a környező országog széttépték volna az országot (ezt tudomásunkra hozták Károly visszatérési kisérleteikor).

2009. dec. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
30%
Nem kéne Orbánt királynak... pfujj...
2009. dec. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
58%

csak két feltétel együttes megléte esetén:

1./ december és február között

2./ a dunának be kell fagyni

- lehetne persze nyáron is, csak ahhoz először meg kellene orbánnak tanulni a vízen járni :)

2009. dec. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
56%

A FIDESZ demokratikus párt. Nem royalista.

Honnan szeditek ezt a sok hülyeséget?

Mindent elhisztek, amit az MSZP-sek hazudnak?

Nem mondom, a FIDESZ-esek is biztos hazudnak rendesen. De őszintén, ez kit érdekel, ha működik a rendszer.


És még ha igaz is lenne, akkor mi van?

Szerintem sokkal jobb egy igazságos király alatt élni, mint egy ilyen tolvaj banda áldemokráciájában.

2009. dec. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!