Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akinek van munkája az már a...

Akinek van munkája az már a középosztályt erősíti, vagy nem?

Figyelt kérdés

Kik azok a rétegek, akik nem a mély szegénységben élnek, dolgoznak mondjuk minimálbérért, de nem is érzik magukat középosztálybelinek, ők kik?


Köszönöm. (Igen, bocsánat, hasonló témában már tettem fel kérdést, de ez nagyon érdekelne)



2014. ápr. 24. 12:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Lassan sajnos így van :/
2014. ápr. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tehát mikor a kormány azt mondja, hogy a középosztály a gazdaságpolitikájának a lényege, akkor ide egy minimálbéres is beletartozik???
2014. ápr. 24. 12:36
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

Nem. A kozeposztaly az, aki a beveteleibol fenn tud tartani minden segely es tamogatas nelkul egy stabil elheto eletszinvonalat. Nem szegeny, nem is gazdag.

Pusztan az a teny hogy munkaja van valakinek, meg egyaltalan nem emeli a kozeposztalyba, attol meg lehet nyugodtan szegeny valaki.

2014. ápr. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel az a közmunkás, aki 47 ezer forintból él egy hónapban, szintén középosztálybeli.

Nem, az előző hozzászólóknak igaza van, hogy középosztályról akkor beszélhetünk (bár nem ez a pontos megfogalmazása), ha valaki csak a munkájából, minden segély és hitel igénybevétele nélkül, stabilan fenn tud tartani egy életszínvonalat.

2014. ápr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Lassan eltűnik a középosztály, lesznek a csórók meg a gazdagok és nem lesz az az igazi középosztálybeli átlag.
2014. ápr. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Akkor a Fidesz csak azokkal foglalkozik, akik keresnek legalább 200-300 ezret, mert ők és az ennél magasabb keresetűek tartoznak ezek szerint a középosztályba?


Na de kérem, nagyon sok ember él minimál, és szakmunkás minimálbérből, akkor velük mi lesz?


Köszönöm, a válaszokat, jár a zöld kéz mindenkinek.

2014. ápr. 24. 12:50
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A VALÓDI középosztály , az a réteg akinek a jövedelme döntő többségét a munkájáért járó bér alkotja és ebből önállóan fent tudja magát tartani stabil életet tud élni. Ez a réteg a válság kirobbanása óta Magyarországon évről évre szűkül , tehát most már ez az ötödik év , hogy rosszabbul élünk stabilan. A Fidesz gazdaságpolitikája , a rezsicsökkentés , az egykulcsos 16%-os SZJA, és a családi adókedvezmény a felső középosztálynak kedvez , ez az a réteg aki már megteheti hogy évente kétszer elmegy nyaralni és akár kettő autót képes fent tartani. Ez azonban a magyar lakosság 15%-a mindösszesen.
2014. ápr. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Egyszerű a válasz.


A rendszerváltás előtt a 2+1 réteg közül a középosztály volt a legnépesebb. A második-a gazdag(gazdagabb...mert irritálóan gazdag ember nem volt a rendszerváltás előtt-úgy mint ma!)kevesebb volt jóval. Ide írtam még"+1-ként"a szegénységet de...a szó klasszikus értelmében vett szegénység nem volt a Kádár-rendszerben!


Ma...


A 2+1 tábor tulajdonképpen megmaradt 2+1-nek lenni csak más leosztásban.


Ma vannak a gazdagok...vannak a szegények(mindkét tábor egyre nő)és"+1-ként"a fokozatosan lemorzsolódó középosztály akiknek kisebb része kerül felülre nagyobb része pedig le...


Holnap ha benézek olyan 0%-on leszek mint a...


Na de sebaj.

2014. ápr. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ezért kéne a Jobbik-ra szavazni aki a szegényeket a tisztességeseket támogatják a nagy gazdagok meg ellátják magukat de neeeem az ország 45%-nak a zsidesz kellett Orsós Cigány Orbánnal az élen..
2014. ápr. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Mikor elkezdtem olvasni, nagyon boldog voltam, hogy ellehet veled beszélgetni, de miután rátértem az utolsó mondatra, én szégyelltem el magam!


1: Már megint a cigányozás, és a zsidózás? Jobb ez? Mi van akkor ha cigány, és? Ha én cigány lennék, kilennék közösítve? Ha én zsidó lennék utálnátok, csak azért mert én annak születtem? (nem vagyok zsidó, se cigány) Szép kis világban élünk, szép kis világban!


Na ezért ne nyerjen a Jobbik, a szavazói miatt, én egy tisztességes országban akarok élni, ahol minden ember egyenlő!

2014. ápr. 25. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!