Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Boldogan éltek-e hazánk...

Boldogan éltek-e hazánk egykori területén (Ferenc József idején) a nemzeti kisebbségek-elégedetten vagy pedig igyekeztek elszakadni az"anyaországtól"és-vagy önállósodni?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 30. 10:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"Az USA és a Szovjetunió nemzetiségi problémáinak egybemosása fogalmak olyan szintű ismerethiányát mutatja, amelynek pótlására e fórum nem alkalmas."


Ez a mondat pedig a analitikus gondolkodás hiányát mutatja, ami bizonyos kor felett már nem fejleszthető. Ezért maradsz kétbites hülye.

2014. ápr. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Számomra megnyugtató hogy nemcsak velem veszekednek mások hanem másokkal is veszekednek mások...:-)


De a kérdésem továbbra is él miszerint...elismerhető-e hogy Ferenc József idejében a magyar kizsákmányoló(uralkodó)osztály rosszul bánt-e a hazánk területén élő nemzeti kisebbségekkel...


Én persze tudom a választ-fentebb már publikáltam is csak kiváncsi vagyok hogy elismerik-e a"trianonisták"...

2014. ápr. 30. 13:21
 13/20 anonim ***** válasza:

"De a kérdésem továbbra is él miszerint...elismerhető-e hogy Ferenc József idejében a magyar kizsákmányoló(uralkodó)osztály rosszul bánt-e a hazánk területén élő nemzeti kisebbségekkel..."


A kisebbség kérdés egy ürügy, nem olyan jelentős mint ahogy gondolod. Ideológiai harcról van szó és az uralkodó osztály megdöntéséről. Erre mindig lehet találni embert csak az a probléma, hogy rosszabbak jöttek utánuk. A kultúra helyett primitívség. Szerintem mi már beszéltünk erről az orosz cárság kapcsán. Amikor kifejtettem, hogy a konszolidálódó, de kulturált cári Oroszország helyett, primitív söpredék vette át a hatalmat, ahogy itt is hasonló volt a helyzet.

2014. ápr. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Hogy az"úristenbe"lehet egy egyszerű kérdésre nem igennel vagy nemmel hanem MELLÉBESZÉLÉSSEL reagálni...-úgy mint ahogy az előttem hozzászóló Tisztelt hozzászóló teszi!


Egyébként a MELLÉBESZÉLÉSE igaz és érthető is csak...nem arról van szó ennél a kérdésnél-témánál!


És még valami...amikor valaki a konkrét válasz helyett mellébeszél az egyet jelent. Nem akarja leírni azt ami igaz...miszerint a nemzetiségek rosszul éltek"Ferenc Jóska"alatt.


Miért nem akarja leírni?


Mert ha leírná kénytelen lenne elismerni a kérdező fentebb felvázolt igazát!

2014. ápr. 30. 13:34
 15/20 anonim ***** válasza:
Mert ez nem eldöntendő kérdés igennel vagy nemmel. Aki azonosult az ideológiával azt befogadták, nem volt rasszista indíték. Rómában rómaiként kell viselkedni. Elvárható egy bizonyos asszimilálódás. Mint ahogy most sem az a baj, hogy valakinek barna a bőre vagy nem, hanem hogy a társadalomban a kisebbségnek milyen az értékrendje. Itt egy az egyben a társadalmi berendezkedés megváltoztatása volt a cél. A komcsik is addig internacionalisták, amíg az ideológia azonos.
2014. ápr. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Scythian úr engedelmével én maradnék a fenti témánál és nem"folynék bele"abba amibe ő következetesen elkanyarodik...


Talán lesz más aki válaszol arra a kérdésre-konkrétan hogy a nemzetiségeket elnyomta-e a magyar kizsákmányoló osztály Ferenc József idején.


Amennyiben igen(igennek igen-csak kérdés hogy ezt a"trianonisták"lefogják-e írni)akkor a fenti téma-kérdés el is dölt.

2014. ápr. 30. 13:55
 17/20 anonim ***** válasza:

Csak azért szeretném egy kicsit szélesíteni a kérdést, mert szerintem fogalmad sincs mi a dualista berendezkedés. Ferenc József a kiegyezésik németesített, utána átadta a közigazgatást Magyarországnak. A magyarokkal az elején kivételezett, de a többi terület és nemzetiség is folyamatosan engedményeket kapott. Mindenképpen konszolidációs időszak volt. Autonómiai és nyelvhasználati engedmények voltak. Kifejezetten származási megkülönböztetés nem. Abban az időben egy kis terület, kis nép, valahogy önállósodik, számíthatott rá, hogy egy másik hatalom hamarosan újra alárendeli.

A kérdést értelmetlennek tartom.

2014. ápr. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Feladom...
2014. ápr. 30. 14:22
 19/20 anonim ***** válasza:
Az alapkérdésre a válasz: nem, nem éltek elégedetten és igen, el akartak szakadni. A következtetések viszont, amit ebből levonsz, szerintem nem helyes.
2014. máj. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Szerintem pedig nagyon is helyes mert van olyan szituáció amelyből egyféle következtetést lehet levonni.


Ha a nemzeti kisebbségek nem voltak boldogok hazánk területén és elakartak szakadni akkor mi más következtetést lehetne levonni mint amit jómagam levontam?!

2014. máj. 2. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!