Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most mi a probléma azzal,...

Most mi a probléma azzal, hogy a német megszállás áldozatainak emlékművet emel a kormány?

Figyelt kérdés

2014. máj. 6. 09:22
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Már bocsánat, de mi ezt az iskolákban német megszállásként tanultuk, az meg milyen dolog, hogy egyik szövetséges megszállás alá helyezi a másikat? Nem beszélve arról, hogy elhajtották az állatainkat, összeszedték a zsidókat, és a politikailag másként gondolkodókat, és jó néhány üzem átment az SS tulajdonába, és sok embert erőszakkal besoroztak a Waffen-SS-be (köztük dédnagyapámat is, mert sváb volt) vagy a Wehrmacht-ba. Ha ez egy szövetségi puszilkodás volt, akkor itt sokaknak elment az esze.
2014. máj. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Őszödi Ferenc ***** válasza:
94%
Trollkodást félre téve, 1944. március 19-én a Wehrmacht igenis megszállta Magyarországot. Lehet szépíteni, ferdíteni a dolgokat, meg mellébeszélni, de a tény az tény.
2014. máj. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
60%

Semmi szükség erre az emlékműre, de nem hinném, hogy ez most az ország legfontosabb problémája.


A baloldal is aljas, hogy állandóan az antiszemita kártyát veszi elő a jobboldal lejáratására, és ezzel szerencsétlen, ártatlan emberek halálát használja fel a saját politikai céljaira.


Magyarországot egyébként igenis megszállták a német csapatok 1944. március 19-én, a zsidóság haláltáborokba való elhurcolása pedig csak ezután vette kezdetét. Ez akkor is igaz, ha a magyar hatóságok jó része ebben valóban lelkesen és könyörtelenül részt vett utána.


Viszont ne akarjunk már bűnösebbek lenni mindenki másnál. Sajnos szinte egész Európa lelkesen részt vett a zsidóság deportálásában, Franciaországtól Ukrajnáig. Nem csak a magyar hatóságok tették ezt.

2014. máj. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
35%
az hogy lelkesen és boldogan vettünk részt a népírtásban
2014. máj. 7. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
45%

"mi a probléma azzal, hogy a német megszállás áldozatainak emlékművet emel a kormány?"


Ezzel az a probléma, hogy a kérdésed nem igaz. ( Nem mondom, hogy hazudsz, mert nem tudom, hogy tudod-e )

Ugyanis az emlékmû NEM "a német megszállás áldozatainak emlékműve".

Itt: [link] elolvashatod "A Kormányzati Információs Központ közleményét" arról, hogy "A Magyarország német megszállásának mementót állító, Budapest V. kerületben felállításra kerülő emlékmű megvalósításával összefüggő egyes kérdésekről szóló 2056/2013. (XII. 31.) Korm. határozatot ... stb" ( a mondat egy teljes bekezdés :D )

Érted? "Magyarország német megszállásának ..." és NEM AZ ÁLDOZATOKNAK.


Itt pedig: [link] a Miniszterálnoki (só)Hivatalt vezetõ állttitkár "kérelmét" az V. ker. Önkormányhoz ( 1. sz. melléklet - 4. oldal ), melyben ismét "Magyarország német megszállásának emlékmûve" Szabadság térre elhelyezéséhez kéri a Képvi sellõ testület hozzájárulását.

A 3. sz. mellékleten, azon belül 16. oldalon "A kompozició elemei": ...f. Gábriel arkangyal ... Magyarország szimboluma - érted? NEM AZ ÁLDOZATOK, hanem Magyarország szimboluma.

A 4. sz. mellékleten, 16. oldalon : felirat: "Magyarország német megszállásMagyarország német megszállása 1944 március 19".

Igaz, az egyik oszlopon: "Minden áldozat emlékére" - de ez is mi a lf? "Minden áldozat" - tehát, ha történetesen a zsidókat vagonba gyömöszölõ csendõrt, vagy a zsidókat Dunába lövõ nyilast késõbb az ostrom során eltalálta egy golyó, akkor õ ugyanolyan áldozat, mint az elõzõleg minden joguktól megfosztott, kirabolt azután meggyilkolt zsidók, akiket õ lõtt a Dunába? Tényleg semmi különbség? A gyilkos is áldozat? ( b+! )


Ami a történelem össze-vissza kavarását illeti:


A harmadik birodalom, pontosabban annak hadserege, a Wermacht valóban megszállta Hazánkat, Magyarországot 1944. március 19-én. Tegyük hozzá: hitszegõ módon, szövetségesi hûségét megszegve. Történelmi tény az is, hogy Horhy beleegyezését nem kérték, a tájékoztatást is csak az akció megindulása után adták. Vagyis magyar szemmel ettõl kezdve a harmadik birodalom nem szövetséges volt, hanem megszálló ellenség. Hogy harc nem volt - ez volt Horthy talán egyetlen államférfiúi tette: hadparancsban tiltotta meg az ellenállást. Az ugyanis csak értelmetlen véráldozatot jelentett volna, a magyar hasereg akkor sem lett volna számottevõ ellenfél a megszálló egységek számára, ha a tisztek többsége nem lett volna németbarát áruló. ( Hazaáruló. )

Érdemes megjegyezni, hogy késõbb, októberben a szálasi és nyilasok követtek el hazaárulást, amikor az idegen megszálló hatalom fegyveres erejének segítségével megbuktatták Magyarország törvényes, hivatalban levõ államfõjét és kormányát. Ez a hazaárulás legsílyosabban minõsített esete, mert háború idején.


Azonban az az állítás, hogy KIZÁRÓLAG német hadsereg volt az oka a deportálásoknak, legenyhébben szólva is téves.


Eichmann egy késõbbi ( volt náci újságírónak adott ) interjúban - többek között - azt mondta, hogy "Nem sokkal Budapestre érkezésünk után találkoztam dr. ENDRE LÁSZLÓval, egy fővárosi közigazgatási tisztviselővel, AKI ÉGETT A VÁGYTÓL, HOGY MEGSZABADÍTSA MAGYARORSZÁGOT A ZSIDÓ “JÁRVÁNYTÓL” AHOGY Ő FOGALMAZOTT. "

Továbbá: "A munka s az ezzel járó felelősség teljes egészében a magyar csnedőrséget terhelte, ha én ennél jelen vagyok az a magyarországi ügyekbe való beavatkozásnak minősült volna. Végülis MAGYARORSZÁG MÉG EKKOR IS ÖNÁLLÓ ÁLLAM VOLT, bár voltak bizonyos megállapodásai a Német Birodalommal." - [link]

Eredeti: [link]

Szóval nem lehet mindent a németekre kenni. Arról nem is szólva, hogy 1938, '39, '41-ben, amikor a zsidó-törvényeket hozták, szó sem volt megszállásról. Az 1941. évi kőrösmezői deportálások idején sem. Igaz, ennek "csak" kb 20 ezer ádozata volt.


Hogy milyen lelkesen számolt be Endre a deportálásokról, azt elolvashatod itt: [link]

Úgy kezdõdik, hogy "Az ország területének zsidóktól való megtisztítása folyó évi [olvashatatlan dátum] megkezdődött, és a mai napig folyamatban van."

Azzal "dicsekszik", hogy 666 382 zsidót szállítottak ki, a valóságban "csak" közel 440 000-et. ( a linken olvasható részlet nem a jelentés teljes szövege, az folytatódik, az URLben az oldalszám ( 826 ) helyére a következõt kell írni, majd az azt követõt, míg a jelentés végére érsz.


Összefoglalva: az a baj az emlékmûvel, hogy HAZUG, TÖRTÉNELEMHAMISÍTÓ és ezzel meggyalázza az áldozatok emlékét.

2014. máj. 7. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

A 9-eshez: nem kollektív bűnösségről beszéltem, hanem a közigazgatás aktív közreműködéséről (leginkább a vidéki csendőrségre gondolok). Biztos voltak "rendes" csendőrök is, de a többség mégis zokszó nélkül végrehajtotta a zsidók elleni tettekre irányuló parancsokat.


A lakosság közönye... háát, most nem akarok offolni, de mind a mai napig megvan.

2014. máj. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
"lakosság közönye"????volt azoknak elég gondjuk....
2014. máj. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
27%

Kicsit túlgondolja mindenki....német megszállás emlékmű:

arkangyal-M.o

sas-náci N.o

ami megszállja M.o-t!!

így történt? sajnos igen!és ennyi,kész vége pont!

mért kell ebbe többet látni mint ami,zsidó deport meg történelemhamisítás,nehogy már!!!

2014. máj. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
10-esnek: és azok nem voltak magyarok?
2014. máj. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

Mégegyszer a lényeget, a probléma:


1) senkit ( hozzáértõ történészeket, érintett áldozatokat ) nem kérdeztek meg, nem írtak ki pályázatot.

2) történelemhamisítás.

3) ezeknél nagyobb baj: az egész a rablóbanda trükkje, hogy ezzel foglalkozzunk és ne azzal, hogyan rabolják még lejjebb Hazánkat.

4) még ennél is nagyobb: Hazánknak, Magyarországnak miniszterelnöke se... izé kloakát csinált a szájából, mert azt mondta, Húsvét után tárgyalni fogunk és ahelyett rögtön Húsvét után építkezni kezdett, tárgyalni csak 2 hét múlva ült le, ami abból át, hogy tetszik, vagy sem az lesz amit megmondtam és pont.


++++++++++++


# 18 ma 12:44


"arkangyal-M.o

sas-náci N.o

ami megszállja M.o-t!!

így történt? sajnos igen!"


NEM !!!

Sajnos töribõl alaposan tovább kell képezned magadat.

Elöljáróban segítség:

keresd a Biliában Gábrielt! Meglátod: nem áldozat, hanem általában az ÚR - ádott Õ - ítéletének végrehajtója, máskor az ÚR hírnöke.

N.o NEM VOLT náci !! Nácik kormányozták, de a gazember koszos 30%-kal jutott hatalomra, azután már nem írtak ki választást. Amikor még volt, a németek 70%-a NEM szavazott a nácikra.

Továbbá: nézd meg a n+emet birodalmi sasokat: ehhez hasonlók valamennyire a régiek és a mai, de nem a "harmadik birodalmi". A különbség: a régiek és a mai körvonala kerek, a náci sas egy háromszöben fér el. Tehát még ezzel is hazudik.


Végül: a gaztettek évekkel a megszállás elõtt már történtek ( pl Körösmezõ 1941., Délvidék stb )

+++

# 17 ma 12:17


" "lakosság közönye"????volt azoknak elég gondjuk...."


Egy német evangélikus lelkész a lágerben: amikor komcsikért jöttek, nem szóltam, mert nem voltam komcsi, amikor a szocikért jöttek, nem szóltam, mert nem voltam szoci, amikor a zsidókért jöttek, nem szóltam, mert nem voltam zsidó, amikor a katolikusokért jöttek, nem szóltam, mert nem voltam katolikus - mire értem jöttek, már nem volt, aki szóljon.

2014. máj. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!