Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik ellenezték a trianoni...

Kik ellenezték a trianoni békeszerződést? Melyik országok?

Figyelt kérdés

Az OMM-et leszámítva. Azt hallottam,hogy az oroszok is ellenezték,bár nem hinném. Wilson elnök próbált '17-ben kedvezni a 14pontban ha jól emlékszem.


B.Ú.É.K.


2009. dec. 30. 11:43
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
61%

Magát a Trianoni békét, a történelmi Magyarország felosztását senki sem ellenezte a magyarokon kívül. De az már igaz, hogy a határok meghúzásának módját, azt, hogy Magyarországtól színtiszta magyar lakosságú területeket csatoltak el, azt ellenezték és károsnak tartották sokan az antant politikusai közül.


Az Egyesült Államok, Nagy-Britannia és leginkább Olaszország sokkal kedvezőbb határokat javasolt Magyarország számára. Az olaszok például magyar-román határként a Királyhágó magasságában húzódó észak-déli határvonalat javasoltak, ami az egész Partiumot nekünk hagyta volna.


Csak miután a franciáknak és mohó kis szövetségeseiknek szabad kezet adtak, már nem óhajtották elölről kezdeni a felosztást kizárólag a mi kedvünkért. Meg akkorra a szerbek, románok, csehek már birtokon belülre kerültek, nemigen akarták erővel kiparancsolni őket nagyobb területekről. Lásd. a szerbeket Baranyából alig tudták kipaterolni.


Nem az volt a gond Trianonnal és a Versailles-i békékkel, hogy szétdarabolta az Osztrák-Magyar Monarchiát, hanem az, hogy a létrejövő nemzetállamok között szándékosan igazságtalan határokat húztak. Ott is, ahol pedig néprajzilag teljesen igazságos megoldást is alkalmazhattak volna (pl. szlovák-magyar határ).

2009. dec. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
39%

Franciaországban is voltak plakátok, amik Trianon ellen tiltakoztak. Az volt a feliratuk, hogy "Akartok négy Elzászt?". Elzász tartomány meg(vissza)szerzése régi célja volt a németeknek, a háború egyik okának is tekinthető. A palkát tehát arra hívta fel a figyelmet, hogy ez újabb háborúkra adhat majd okot.

De szimpátiatüntetések is voltak. Nem mintha én olyan hatalmas Francia-barát lennék, ezzel csak arra akartam célozni, hogy hülyeség népekben gondolkodni (ebben az esetben), inkább emberekben kell.

2010. jan. 14. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 nyugtalan ***** válasza:
63%

Törökország annyira ellenezte, hogy nem is írta alá! Harcolt tovább! Meg is lett az eredménye, megmaradtak fontos területei. Ha nálunk nem kommunista-bolsevik zsidók vannak hatalmon, akkor sok minden másképp lett volna...


("nyugtalan")

2010. jan. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
25%

"Ha nálunk nem kommunista-bolsevik zsidók vannak hatalmon"


Egyedül a Tanácsköztársaság harcolt fegyverrel a megszállók ellen 1919-ben. Horthy nem, Károlyiék sem.

2010. jan. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 nyugtalan ***** válasza:

"1918. November 2-án a budapesti helyőrség tisztjei előtt tartott beszédében Linder (zsidó) kijelentette: „Nem kell hadsereg többé! Soha többé nem akarok katonát látni!” Ezek a mondatok alapvetően jellemezték a Károlyi-kormányzat hozzáállását a magyar haderőhöz és az ország fegyveres védelméhez."


Itt lett elb@szva.

2010. jan. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
54%

Azon gondolkozzatok el inkább, hogy Erdélyt egy 5 000 fős román hadsereg foglalta el....a magyar csapatok többszörös túlerőben voltak, simán vissza lehetett volna őket verni, csak Károlyi megtiltotta, és visszavonulást rendelt el.


Magyarországot Trianonban nem csak egy vesztes háború miatt büntették, hanem azért is, mert mi voltunk a Föld 2. bolsevista állama.


Ezeken gondolkodjatok el, vörös f.szfejek.

2010. jan. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 nyugtalan ***** válasza:

"A Tanácsköztársaság folyamatos külső nyomás alatt állt, és bár vívott néhány sikeres hadjáratot, a több irányból szorongató túlerővel szemben végül július 31-én összeomlott. Magyarország egész területét megszállták a világháborút megnyerő antant-országok csapatai." /wiki/


"Horthy, aki mint a Nemzetei Hadsereg Fővezére, 1919. augusztus 18-án a Szövetséges Katonai Misszó előtt jelentette be, hogy amint arra engedélyt kap, négy napon belül tényleges haderővel rendelkezik, és helyreállítja a rendet Magyarországon." /wiki/


Amit meg is tett...


/a 13:38-as is én voltam/



("nyugtalan")

2010. jan. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:

Az utolsóval IS egyetértek,de nekem a töritanár azt mondta,hogy Károlyi azért szerelte le a csapatokat,mert nagyon pacifista volt,és nekünk semmi esélyünk sem volt a románokkal szemben. Én már azt sem tudom kinek higgyek!


"Egyedül a Tanácsköztársaság harcolt fegyverrel a megszállók ellen 1919-ben. Horthy nem, Károlyiék sem."

Tanácsköztársaság? Vérbefolytották Magyarországot,sorra végezték ki az ártatlan embereket!

2010. jan. 14. 16:18
 19/48 anonim ***** válasza:
Tanácsköztarsaság harcolt igen. Egy valami jó volt akkor, a hadsereg mert régi tiszteket rakott be béla.(akik mellesleg nem voltak kommunisták) Felvidéket megszálltuk, de francia felszolításra béla rájukparancsolt h vonuljanak ki.Franciák ígértek dolgokat azért cserébe de persze nem kaptuk meg.
2010. jan. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 A kérdező kommentje:
Pontosabban úgy volt,hogy ha kivonulunk a felvidékről a románok se vergődnek! (persze ők megszálltak minket!)
2010. jan. 14. 17:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!