Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik ellenezték a trianoni...

Kik ellenezték a trianoni békeszerződést? Melyik országok?

Figyelt kérdés

Az OMM-et leszámítva. Azt hallottam,hogy az oroszok is ellenezték,bár nem hinném. Wilson elnök próbált '17-ben kedvezni a 14pontban ha jól emlékszem.


B.Ú.É.K.


2009. dec. 30. 11:43
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:
1526-tól folyamatosan csúszunk lefele,de igazából csak 1920.június 4.-étől!
2010. jan. 16. 18:32
 42/48 anonim ***** válasza:
72%

A Lusitaniás válaszoló vagyok, aki lehordta az angolszász kultúrát....


osztrák elnyomás, ez szemet szúrt egyből, és fontos leírnom egy adalékot, mert nagyon sokan nem tudják a történelemből......


Először megjegyzem, két éve végeztem történelem szakon, BA, csak azért írom, hogy lássátok, nem minden tudás nélkül okoskodom. Nem a nagyképűség vezérel.


Jobb könyvtárakban meg lehet találni a könyvet, csak ajánlani tudom mindenkinek, hozzátok ki feltétlenül!

"Németh István: Németország története a 20. században"


Tudományos, alapos és hiteles, nálunk a szakon a tanárok is elfogadták forrásként, tehát nem lehet rámondani, hogy fércmunka lenne.


Az első világháborút tárgyaló részénél van egy fejezet, ami a német tervekkel foglalkozik, amivel át akarták alakítani Európát. A német tervekben az szerepelt kerek perec, hogy a világháború győztes befejezése után Lengyelország egy része függetlenedik, Német-Ausztria pedig csatlakozik a Német Birodalomhoz, Magyarország pedig kiválik a Monarchiából és teljes területi integritással független állam lesz Európában. Nagyjából azt a szerepet szánták nekünk, amit saját maguknak, csak ők Európa északi és nyugati részén domináltak volna, míg mi abszolút dominanciát élveztünk volna a Dél-kelet-európai térségben. Ezzel egy új nagyhatalmi egyensúly jött volna létre, aminek mi is a részesei lettünk volna, mint független ország.


Fogadok, hogy erről a dologról egy szót sem hallottatok még sokan, én sem hallottam a könyv kézbevétele előtt.


De nem mondok többet, hozzátok ki a könyvet, olvassátok el, érdemes!

2010. jan. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
57%

ja, bocsi, a könyv címét rosszul írtam, nem a "20. században" hanem csak simán "Németország története".


Amúgy 1871-től 1990-ig tárgyalja az ország történelmét

2010. jan. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
28%

Nem vonom kétségbe, amit mondasz, de kíváncsi lennék, hogy ehhez a Habsburgok mit szóltak volna.

Mármint a beolvadáshoz a Hochenzollern uralom alatt álló Német Birodalomba.

Mert gondolom a magyar koronát nem ők kapták volna és akkor megint visszasüllyednek tartományi szintű uralkodókká közel 700 év világhatalmi státusz után.

2010. jan. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
75%

"Ha nem lép be az USA,megnyerjük a háborút!"


Ha a németek 1914-ben csak az oroszokat támadják meg, akkor jó eséllyel nyerhettek volna. De csak akkor. Teljesen értelmetlen volt egyszerre a franciáknak is nekirontani, pláne Belgiumon keresztül, ami magával vonta Anglia (aki nem akart belépni) és távlatilag Amerika (és az egész tengerentúli világ)hadba lépését Németo. ellen. Ha meg a franciák támadtak volna, akkor már ők lettek volna az agresszorok és nincs angol beavatkozás. Röhej, hogy a németek egyedül az eleve roppant kétséges Schlieffen-tervet tudták csak előszedni, jóllehet évek óta a háborúra készültek.


A korlátlan tengeralattjáró-háború egy rövid ideig komolyan veszélyeztette Anglia fennmaradását, de aztán a konvojok alkalmazásával egykettőre ki tudták játszani a tengeralattjárókat. A németek egyedül Amerika bevonását tudták elérni vele maguk ellen. Nem volt még elég ellenségük 1917-ben?


"És igen, sokkal jobb lenne ma minden, ha a központi hatalmak nyerik meg az első világháborút!"


Nem lenne jobb, egy másféle igazságtalanság lett volna belőle. Az lett volna a jobb, ha normálisan, egyenlő feltételek alapján rendezik újra Európa térképét 1918-ban.


"Nagyjából azt a szerepet szánták nekünk, amit saját maguknak, csak ők Európa északi és nyugati részén domináltak volna, míg mi abszolút dominanciát élveztünk volna a Dél-kelet-európai térségben. Ezzel egy új nagyhatalmi egyensúly jött volna létre, aminek mi is a részesei lettünk volna, mint független ország. "


A magyarság gyenge volt egy ekkora állam fenntartására önerőből, a lakosságának csak a felét tette ki. Ezt az akkori magyar politikai elit is tudta, azért ragaszkodott a dualista Monarchia fenntartásához, mert ez volt az egyetlen módja a történelmi magyar államkeret fenntartásának.

A magyarok ebben az esetben azt a szomorú utat járták volna be, mint később a szerbek Jugoszláviában. Az ország véres polgárháborúk során darabolódott volna fel.

2010. jan. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
39%

"Az igazság az, hogy az angolok álltak a gazdasági kimerülés szélén, nem pedig a németek!"


A németek mindössze csak az éhhalál szélén álltak. 1917-ben átlagosan 1000-1500 kcal-t fogyasztottak, és a blokád összesen 750 ezer éhhalálhoz vezetett, nem beleszámolva azokat, akik az éhség hatására egyéb betegségekben haláloztak el. 1917-ben a német szállodákban rosszabb volt a koszt, mint 1915-ben a hadifogoly-táborokban. Napi 200 gramm volt a kenyéradag, bizonyos kategóriák számára 120 gramm. Akik a háború idején voltak kis gyerekek, azok erőteljesen lemaradtak a növésben. A háború után felnőtt egy mélynövésű generáció.


"Az USA azért lépett be többek között a háborúba, hogy az angol vereséget megakadályozza"


Persze, hiszen Anglia az USA irányában adósodott el. Németország, amely nem tudott importálni az USA-tól (lásd blokád, ez volt az oka a németek éhezésének is), nem adósodott el az USA felé. Tehát az USA-nak elemi érdeke volt, hogy Anglia győzzön és fizessen.


"Először is a német kultúra dominálna, ami lehet hogy idegen nekünk, de sokkal közelebb áll hozzánk, mint az angol "parasztkultúra" vagy a francia parvenizmus."


Az jó, amikor valaki félmondatokkal jellemez (és értékel!) sommásan egész kultúrákat. Ezt mindig okos emberek csinálják :)))


"meg lehet nézni Angliát, persze van valami kultúrájuk de milyen? Meg kell nézni miket esznek, milyen házakban élnek (vagyis egyen-dobozokban), milyen a hétköznapi beszédstílusuk, stb.. egy borzalom, röviden tömören."


Vagy nem vetted a fáradságot, hogy megismerd. A taplóságod a borzalom (röviden, tömören), az a bárgyú, trampli magabiztosság, amivel Móricka három sornyi szövegével leírja az egész angol kultúrát.


"Tudom most a németeket nagyon angy divat utálni"


Abszolúte nem divat utálni senkit. Esetleg a te köreidben.

2010. jan. 17. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
58%

"Először megjegyzem, két éve végeztem történelem szakon"


Szégyen a magyar felsőoktatásra nézve.

2010. jan. 17. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

MOst miért kell leoffolni, hm? Tisztességes civilizált hangnemben írtam....ráadásul annak is nagy része abból áll, hogy egy könyvben mit írtak.

De mindegy, engem nem tudtok ezzel felhúzni. Nem én vagyok a szégyen, hanem az, aki egy kultúrált kommentre primitív stílusban felel. Azért mert nem egyezik a véleményed már rögtön oltani kell a másikat, mi? A felsőoktatásról meg inkább ne beszéljünk, mert te olvastál középiskolás töri könyvet, én meg tudományos könyvet, de persze te biztos jobban tudod.....


Jól van, folytassátok, ez volt az utolsó, hogy erre a kérdésre írtam, hányingerem van az egésztől, de legfőképpen néhány válaszolótól, akinek az értelmi szintje egy cigányénál alacsonyabb....

2010. jan. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!