Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok ti miért utáltátok...

Jobbikosok ti miért utáltátok meg a liberalizmus? Mi a ti történetetek?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok mindenki történetére.


Az enyém így szól:


16 évesen volt egy bírósági ügyem.Röviden annyi, hogy egyszer éjszaka próbáltam megvédeni a barátnőmet a "svédektől", akik belénk kötöttek.

Hát, maradandó sérülése sem nekem sem az akkori barátnőmnek nem lett, de azért nem volt kellemes.


Nem sztár, de egy jó referenciákkal rendelkező ügyvédet fogadtunk fel.

A végén meg sem büntették a svédeket, csak felfüggesztettet kaptak.

Az ügyvédem is el volt hűlve, mert ilyen esetekben biza nem felfüggesztettet szoktak kapni.

Magyarán a bőrszínük, etnikumuk miatt enyhébb büntetést kaptak.

Akkoriban még SZDSZ kormány volt, valószínűleg parancsba adta a bíróságoknak, hogy ha más bőrszínt látnak, akkor enyhébb büntetést kell adni.


Az ügy óta nálam a liberalizmus nagyjából a pestissel egyenlő.Aztán az évek során voltak esetek,láttam, hallottam eseteket, melyek még inkább megerősítették bennem ezt a tudatot.


Dolgoztam külföldön is, ismerek embereket a tengerentúlról is, nem vagyok teljesen egyedül a véleményemmel.Sokan gondolják még így.



2014. jún. 1. 21:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
24%

Először is nagyon sajnálom az esetet, de 16 évesen a barátnőddel nem kéne ilyan helyen mászkálnotok, főleg nem ÉJSZAKA!! Ez máris bizonyít valamit.


Másodszor is ha még maradandó sérülést sem szenvedtetek, akkor mi a bánatnak kéne börtönbe kerülniük? Lehet éppen te okoztad egyiküknek a komolyabb sérülést.


Harmadszor pedig a romák védelmének semmi köze a liberalizmushoz, max. faji megkülönböztetés, amit a romák ugyanúgy elszenvednek néhány olyan ügyvédtől aki hasonlóan gondolkozik mint te.


Ezentúl ne menjél, és ne vidd a barátnődet ilyen helyekre, ismerem az ilyeneket, 14 évesen hajnali háromkor részegen kint mászkálnak az utcán, cigány meg egy sincs köztük. Remélem megváltoztál azóta, és kerülöd az ilyen incidenseket.

2014. jún. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Nem a gettó környéken mászkáltunk, nem hajnali 3 óra volt, hanem csak fél 11.

Kórházba kerültünk, de nem tört el semmink vagy hasonló.


Kizárt , hogy sérülést okoztam volna valamelyiknek is.


Azért kellett volna börtönbe kerülniük, mert bántottak minket, ennyi.

2014. jún. 1. 21:41
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

"Az ügy óta nálam a liberalizmus nagyjából a pestissel egyenlő."

Fontosnak tartom megjegyezni, hogy ez nem a liberalizmus! Köze sincs hozzá. Ez valami eltorzított, rendkívül káros és veszélyes képződmény (sokan "szélsőséges liberalizmus"-nak nevezik), amely pozitívan diszkriminál bizonyos rasszokat és devianciákat.

A valódi liberalizmus értékrendje annyira beépült a hétköznapokba, hogy minden bizonnyal te magad is liberális vagy.

2014. jún. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
28%

te nagyon fogalomzavarban szenvedsz :)

és ilyeneket honnan szedsz? "Akkoriban még SZDSZ kormány volt, valószínűleg parancsba adta a bíróságoknak, hogy ha más bőrszínt látnak, akkor enyhébb büntetést kell adni." Te ezt tényleg elhiszed vagy csak olyan jó demagógia?

Cigókat pont hogy előbb elítélik, ne aggódj!

2014. jún. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Eleinte kételkedtem benne.


Csak megismertem pár SZDSZ hívőt, meg akkortájt kezdtem érdeklődni a politika iránt.


Az SZDSZ hívők szerint biztos én provokáltam, meg biztos cigányoztam...stb

Persze, majd pont én hívom fel magunkra a figyelmet, hogy megverjenek.

Egyszerűen belénk kötöttek ok nélkül.

2014. jún. 1. 21:57
 6/22 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok jobbikos, de pont a túl nagy bűnözőpátyolgatásuk, toleranciáról papolásuk, amikor ugyanúgy gyűlölködnek miatt.

Jó példa az egyes számú "az áldozat a hibás me' mé' mászkált".


De idézőjelbe teszem a liberalizmus jelzőt, inkább az a visszatetsző ami megy "liberalizmus" jelző alatt.

2014. jún. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
57%

Nem vagy tisztában a liberalizmus fogalmával.

Amiről te beszélsz az valami zavaros összeesküvés elmélet, nem liberalizmus.

2014. jún. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

A liberalizmussal nincs semmi baj, mert az azt jelenti, hogy mindenki azt teheti amit akar, amíg a többieknek nem árt.

Amit ma liberalizmusnak neveznek az messze nem az.


Ez valami korcs teremtmény, mesterségesen életben tartott életképtelen "eszme"

2014. jún. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
23%

"Amit ma liberalizmusnak neveznek az messze nem az."


Ez a kérdés nagyon jól leírja mennyire nincs fogalmuk se a mai fiataloknak a liberalizmusról.

2014. jún. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
45%

"A valódi liberalizmus értékrendje annyira beépült a hétköznapokba,"


pl?

2014. jún. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!