Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szavaznátok erre októberben?

Szavaznátok erre októberben?

Figyelt kérdés

Szavaznátok most októberben egy új pártra? Hallottam ismerősömtől, hogy lehet szavazni (Budapesten biztos) egy új pártra. Ő informatikus ès ő csinálta a weblapjukat.


Amiket elmondott, az tetszik csak az a baj, hogy még ő se tud sokat, mert a részletes adatokat még nem kapta meg, hogy feltöltse.


Amiket tud és el is mondott:


- olyan fiatalokból áll, akik nem akarnak külföldre menekülni, hanem tenni valamit az országért.


- Elméletileg a főpolgármester jelöltjük egy 19 éves gyerek XD (az egész banda ilyen 19-25 èv közötti)


- A programjukba beleolvasott és azt mondta jó, bár az embereknek nem biztos, hogy tetszene, mert nem a csillagokat ígérik le az égről, hanem elmondják az igazat, ami nem olyan szép.


- Nagyon modernek minden tekintetben, pl gondolkodásmód


- Centraliták (nem az ideológia fontos, hanem az, hogy mi tesz jót az országnak) asszem vmi ilyesmi az egyi mottójuk


- Utoljára hagytam, ami nekem nagyon tetszik. Elhatárolódnak az eddigi bukott politikusoktól, meg az az elv, hogy miért nem indultak az országgyűlesi választásokon. Mert elítélik a hatalmas kampánytámogatásokat, nem akartak a kamupártok közé tartozni és elöször bizonyítani akarnak.


Ezeket még egyszer mondom, ismerősöm mondta, de ha igaz, akkor én rájuk szavazok. Ti? Vélemény?


41/F



2014. jún. 2. 13:51
1 2
 1/16 Andizsuzsi ***** válasza:
8%

"Elméletileg a főpolgármester jelöltjük egy 19 éves gyerek"


Nálam itt bukott a dolog. Még semmihez sem ért, de fővárost akar irányítani. Előbb talán tanulni kellene.

2014. jún. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nincs benne konkrétum. Például: munkahelyeket hogy akarnak létesíteni? Hogy akarják megoldani a város adósságait? Stb. Valami konkrétum? ebből annyi jön le hogy függetlenek. Ennyi? Hát meggyőző de azért ennél több kéne. Minden ami nem az ami volt az jól hangzik messziről de mit csinálnának konkrétan azon kívül hogy függetlenek?
2014. jún. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Talán konkrét pártnévvel előrébb lennénk.


De aligha lesz olyan ember aki 19-25 éves gyerekek kezébe adna ilyen felelősséget. Semmi élettapasztalat, csak a könyvekből olvasták mi hogy megy, de élesben még semmit sem csináltak. Egyetemet/fősulit is csak jó eséllyel végezték már el.

2014. jún. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

1es, szerintem semmi gond nics azzal, ha valaki fiatal. Én már 41 éve Budapesten élek és inkább látnék egy tisztességes fiatalt főpolgármesterként, mint Tarlóst, Demszky-t, vagy a többi leszerepelt arcot.



2es, mondtam hogy csak ennyit tudok, mert ismerősöm sem tud még részleteket.

2014. jún. 2. 14:10
 5/16 A kérdező kommentje:
Amúgy fiatalok, mi vele a gond? Én inkább azt mondanám hogy mi öregedtünk ki és ideje lenne átadni a stafétát. Lehet hogy a fiatalságuk miatt jobbak is lennének, mint a mostaniak, ha meg becsületesek is, pláne. Miben jobb egy 50 éves politikus, aki már ellopot x milliárdot, mint egy 19 vagy 25 èves? Szerintem nem jobb hanem rosszabb
2014. jún. 2. 14:26
 6/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk az igaz hogy ők még "tiszták". Tehát nincsenek benne a maffia ügyekben viszont egyből megkörnyékeznék őket. Ezért azt mondom számlát mindenről amit a kormány költ. Az utolsó darab cérnaszálról is számlát ami nyilvános. Akár Józsi is megtudja nézni a telefonján mire ment el a befizetett pénze.
2014. jún. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Amiket felsoroltál, abban nulla konkrétum van, nem lehet ebből megtudni, mik a gazdaságpolitikai elképzeléseik. Ezen kívül 19 évesen ne akarjon senki politikus lenni, csak olyan ember legyen politikus, aki ledolgozott legalább 5 évet a versenyszférában.
2014. jún. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Utolsó, teljesen igazad van. Azt hiszem, ők valami olyasmit akarnak, hogy az önkormányzat honlapján a költségvetést lehessen ellenőrizni. Ahogy irtad Józsi felmegy a honlapra, és ott le van írva, hogy éves költségvetés 100 millió, vettünk a rendörségnek 2 autót - 8 millió, van még 92.


Na ez az utolsó, amit leírtam, nem akarom ismerőaömet kellemetlen helyzetbe hozni.

2014. jún. 2. 14:44
 9/16 Andizsuzsi ***** válasza:

"semmi gond nincs azzal, ha valaki fiatal"


És ez a kedves 19 éves fiatal mégis mit csinálna a hivatalban a napi 8 órájában? Merthogy konkrétan semmihez sem ért.

2014. jún. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
egy ismerősöd "A programjukba beleolvasott és azt mondta jó". Engem ezzel teljes mértékben meggyőztél. Rájuk szavazok.
2014. jún. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!