Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nyugat-európai országok...

A nyugat-európai országok miért vannak túlszabályozva?

Figyelt kérdés

Én nem gyűlölöm Európát, a nyugati civilizációt, de az tény, hogy a keletit jobban szeretem. Miért is?

Mert nekem egyszerűen jobban tetszik a volt szoci országok és Közép-Ázsia pl. Kazahsztán, Törökország lazasága, emberközelsége, hagyományos, de mégis nem túl sok "szabállyal" rendelkező társadalma. Lehet, hogy ezen helyek GDP-ben szegényebbek, nem rohangál mindenki a legújabb iPhone-al, és 50 éves kocsik szaladgálnak az utcán, mégis úgy érzem, hogy az ilyen helyeken, nyugodtabb, tartalmasabb, emberi kapcsolatokban gazdagabb, szabadabb életet lehet élni, mint Nyugaton.


Nyugaton véleményem szerint minden túl van szabályozva, nem nevezném szabadgondolkodásúnak azt a társadalmat, ahol egyáltalán létezik olyan fogalom, hogy gyűlöletbeszéd és egyes dolgokat tilos kimondani, kényszeresen meg kell felelni egy hűdemosolygó, happy mesevilág elvárásainak, miközben a felszín alatt feszülnek az ellentétek a társadalmi csoportok és a rasszok között.



2014. jún. 10. 10:19
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

# 4 Mégis milyen népeket értesz nyugat alatt?

Mert azért nem mindegy, hogy németre, franciára vagy amerikaira gondolsz.


Kérdező: Nem is tudom, hogy mondjam el neked, de Nyugaton szabadabbak az emberek, nem pedig Keleten.

Például Törökországban betiltották a Facebook-ot, Twitter-t és a Youtube-ot. Csak mert voltak az oldalon személyek, akik rossz véleményen voltak a kormány tevékenységéről.

Te örülnél, ha nem mondhatnád el a véleményed, mert elhallgattatnak(kirúgnak a munkahelyedről, megvernek az utcán, esetleg börtönbe zárnak meg hasonlók)?


Ha a válaszod Igen, azt javaslom pakolj össze és költözz egy ilyen álomKeleti országba. Akármelyik megteszi.

2014. jún. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!