Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem tüntetünk a Habsburg...

Miért nem tüntetünk a Habsburgok ellen?

Figyelt kérdés
Most hallottam, hogy még mindig élnek, ráadásul Magyarországon is, miért nem ostromoljuk palotáikat?
2014. jún. 10. 20:20
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem gazdagok, mert régen is azok voltak. Hiába örököl valaki sok vagyont, amit mellesleg 1918 után elkoboztak és nagy részét vissza sem adták, ha nem képes megtartani, illetve gyarapítani mert ostoba. Egy család, amelynek a tagjainak volt egyfajta tehetsége és nagyon nagy szerencséje. De, a most élőt, azért büntetni, pontosan miért is? Persze, értem én, hogy sok rosszat tettek. Sőt, rengeteget. De, az mellett jót is. Tüntessünk és hálásak is lehetünk nekik. Ez egy bonyolult kérdés, amit a történészeknek kell megvitatni és alapos tudással, alaposan átgondolni, megfontolni. De, érdekel amúgy, :D pontosan mi is a problémád neked velük?
2014. jún. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Igazából csak unatkoztam, de félig komolyan azért leírtam mi a problémám, trianoni békeszerződéssel minket büntettek Habsburgok helyett (Ferenc Ferdinánd is Habsburg volt ugyebár, aki miatt az egész balhé kezdődött és aki a magyarok ellensége is volt, ráadásul a Habsburg uralkodóház szándékosan uszította a Magyar Királyságban élő kisebbségeket a magyarok ellen, aminek következtében a határon túli magyarok a mai napig szívnak), hirtelen olyan felháborítónak tűnt, hogy Habsburgok Magyarországon éldegélnek nagy boldogan fantáziám szerint luxus körülmények között
2014. jún. 10. 23:51
 23/32 hollófernyiges ***** válasza:
80%
Szerintem tüntessünk a Bizánci Birodalom ellen, ők bujtották fel ellenünk a besenyőket és miattuk kellett elmennünk Etelközből.
2014. jún. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Azért Ferenc Ferdinánd nem tehet arról,hogy lelőtték XD. Ellenség volt, de az ő elképzelése a Birodalom átalakításáról reális volt. Magyarország, azt hogy elvesztette a területeit, az a nemeseinek köszönheti. II.József megkérdezte, legyen-e a magyar az állam nyelv. A magyar nemesek felháborodtak, mert mi az, hogy ugy keljen beszélniük mint a parasztoknak. Ezért lett a német. Aztán ezen is felhábordtak. Most, te egy uralkodó helyében mit tettél volna?
2014. jún. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Én az uralkodó helyében munkatáborokba küldtem volna a gazdag sznob nemeseket és igazságos béreket alakítottam volna ki, hogy a gyökér büdös parasztoknak is lehetőségük legyen művelni magukat és legyen beleszólásuk a saját életükbe politika által, ha már nekik köszöhhetjük, hogy fennmaradt a magyar nyelv a sok szláv és indoeurópai között így Európa közepén. Demokráciában a többségnek kell jól járnia, nem egy-két gátlástalanul gazdag és befolyásos embernek.
2014. jún. 11. 20:37
 26/32 A kérdező kommentje:
Ferenc Ferdinánd meg nagyon is tehet arról, hogy merényletet követtek el ellene, jól tették.
2014. jún. 11. 20:37
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
De, akkoriban nem volt demokrácia. A parasztok el sem tudták képzelni, hogy ők lehet szabadabbak. Számukra ez ebaszurd volt, mint ahogy misem tudnánk állandoan lovagolni és sátrakban élni, mint a nomádok. Minden kornak vannak sajátosságai. Az emberiség változik. El nem tudom képzelni, hogy a nagymamám gyerekkorában kukorica csőből csinált magának játékot, meg 10en évesen a földeket kapálta. Mint, 30 év múlva majd nem tudják elképzelni, hogy mi hogy tudtunk ilyen visszamaradottan élni. Nem ehet a múltat a jelen szemszögből figyelni. Lehetetlen. A Habsburgok a saját érdekeiket nézték és a birodalomét, nem az hogy a Jánosnak mi a jó a földön. Ez volt, szomorú. Meg ha mi nyerünk az első vh-ban akkor mi lennénk a megszállók. Országokat foglaltunk volna el. Vagy az, hogy a magyarok elnyomták a kissebségeket az nem olyan nagy probléma, de hogy azok a szemét Habsburgok el akarták nyomni a magyarokat, mert egységes államot akartak, az szégyen? A magyar nyelvben meg több a jövevényszó, mint a finnugor.
2014. jún. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
0%
1914ben járunk, nem a középkorban... a nemesi jog már csak rongyrázás volt
2014. jún. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
0%
a parasztok meg a ratio educationis óta tankötelezettek voltak
2014. jún. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
52%
2014ben járunk, 100 évet tévedtél
2014. jún. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!