Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akkor most miért is van...

Shai-Hulud kérdése:

Akkor most miért is van egykulcsos jövedelemadó?

Figyelt kérdés

Orbán Viktor vasárnapi nyilatkozatából:


"Nem kényszer van, hanem igazság van. Úgy igazságos, hogy aki nagyobb profittal, extraprofittal dolgozik, az több adót fizessen. "

"Senki nem szeret adót fizetni. Aki nagyon sokat keres, az meg különösen nem szeret sok adót fizetni. Ezek a szektorok, ezek az emberek sok pénzt keresnek, ezért szeretnének kevesebb adót fizetni, ezt én értem. Összefognak, hogy megakadályozzák, hogy több adót kelljen fizetniük, ezt is értem. Ugyanakkor van egy elv, a méltányos közteherviselés elve, amit az egész magyar gazdaságban érvényesítenünk kell, és ebből a reklámszakma sem maradhat ki."


És ez nem is valami ilyen-olyan gonosz ellenzéki média kitalációja, hanem a Miniszterelnökség saját honlapján található:

[link]


Én itt valami ellentmondást érzek, nyugtassatok már meg, hogy én tévedek.....


2014. jún. 18. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Melyik a jobb, ha már a fizetésedet megadóztatják? vagy ha fogyasztást adóztatják?

Talán utóbbi szerencsésebb, mert az elsőnél több a kiskapu.

2014. jún. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, mert amikor az egykulcsos adót bevrzette, pont az ellenkezőjét mondogatta.
2014. jún. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az szja-t lassan leviszik 10-re. Ezek pedig célzott szektoradók.
2014. jún. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért van egykulcsos adó mert így a gazdag haveroknak több marad a zsebében.
2014. jún. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jól írtad előző, lassan . Kb 2064-re leviszik tízre.
2014. jún. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gazdag haverok több kulcsos adóval nem tudtak csalni? Ugyan már ... miért fizetne többet, ha alacsonyabb kulcsban fele annyit kell adózni? nem beszélve a visszatérítésekről.
2014. jún. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
A több kulcs csak tovább torzította a statisztikát, hiszen senki se akart magasabb kulcsba tartozni, ezért más módon kaptak bérkiegészítést.
2014. jún. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Valóban ellentmondásos, de politikailag érthető.


A külföldi tulajdonú nagyvállalatok különadói elfogadhatóbbak a választók számára, mint a hazai munkaerő SZJA emelése.

2014. jún. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jogos a kérdés, de azt hiszem kérdező Te is tudod rá a választ.
2014. jún. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!