Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lett volna jobb, ha marad...

Nem lett volna jobb, ha marad a Szovjetunió meg a keleti-blokk? Akkor legalább magunkfajták között voltunk. Most feladtuk a függetlenségünket egy sznob bandáért, akik erkölcsileg, szellemileg alacsonyabb szinten vannak, mint a keleti emberek.

Figyelt kérdés

2014. jún. 21. 21:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
34%

" ma külföldön dolgozhatok, annyiszor lépek határt, ahányszor akarok. "


Ezzel nem is volna baj, ha utána nem engednének vissza. De így ahogy van az egész egy rakás szar.

2014. jún. 22. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
83%

"feladtuk a függetlenségünket" - ja kibäszott függetlenek voltunk akkor


"És hány szovjet katona kényszerített téged arra, hogy bármit tegyél, ne tegyél vagy eltűrj?" - Nem Szegej vagy Vologya kényszerített hanem Berezsnyev, Andropov, Csernyenko, valamint itteni a lakájai Kádár, Czinge stb. Tudták, hogy a szovejt hatalommal és hadsereggel a hátuk mögött bármit meg tehetnek.

Nagyon sokaknak nem engedtek meg sok mindent. Kezdve a szólás, írás, utazás, gyülekezés szabadságától.

Azért mert neked a kőbányai panelban ezekre nem volt igényed, még nem azt jelenti hogy akkor szabadság és demokrácia volt.

2014. jún. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
62%
Ma sincs nagyobb szabadságunk mint a szovjet érában, csak más lett az "értékrend", és más dolgokat nem szabad hangoztatni, különben meghurcolnak a médián keresztül. Ugyan olyan diktatúra van csak más felfogás szerint. Sokat érek azzal ha szabadon utazgathatom, hogyha az általam demokratikusan megválasztott vezetők teljesen korruptak és tehetségtelenek, de az elnyomáshoz nagyon értenek. Ez így megy szerte Európában. A nyugat gazdaságilag sokkal fejlettebb mint mi, de erkölcsileg viszont alattunk vannak bőven. Nekem ne mondja azt senki, hogy az ég világon mindenkit tolerálnunk kell, csak a saját nemzeti értékeinket nem. Aki eszerint a felfogás szerint él, az őrült.
2014. jún. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
80%

"És hány szovjet katona kényszerített téged arra, hogy bármit tegyél, ne tegyél vagy eltűrj?"


Egy csomó mindent. Nem úgy, hogy pisztolyt fogtak a fejemhez, másként. Egy olyan rendszer volt Magyarországon amit senki nem akart ('45, '47 - es választások, '56). Erőszakkal szálltak meg minket. Ebből egy csomó dolog következik. Nem utazhattál szabadon, ha '70 - es vagy tudnod kell, én '75 - ös, én még láttam a régi határokat. Olyan politikai - katonai rendszert erőltettek ránk amit senki nem hagyott jóvá a nép részéről. Oroszul kellett tanulnunk általános iskolában, nem volt más választás. Épp a megszállás ténye mutatja, hogy kényszerből voltunk abban a rendszerben.


"Csak mert én is 70es születésű vagyok és véletlenül engem egy sem."


Azért mert nem lőtt keresztül egy szovjet katona sem (14 évvel a születésed előtt könnyen megtörténhetett volna) attól még 20 éves korodig meghatározta az életedet az a katonai - politikai rendszer amit ők és magyar elvtársaik ránk erőltettek.


"Nem elfértek?"


A mi szobánkban meg elférne egy elefánt. De nem veszünk.


"Tőlük nem voltál független?"


Igen, tőlük nem. Magyarország '90 előtt nem volt független, de ezt nem (csak) én állítom.

2014. jún. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ezzel nem is volna baj, ha utána nem engednének vissza. De így ahogy van az egész egy rakás szar."


Már bocsátassék meg nekem, hogy szeretném jól tartani a családom, és ezért nem .arért - húgyért melózok itthon, hanem teljesen legálisan oda megyek ahol többet adnak. Magyar állampolgár vagyok, itt van lakásom, itt nevelem a gyerekem, itt költöm el a fizetésem, nem segélyért állok sorba. Nem vagyok túl lelkes híve az EU - nak, de ha megtehetem, megteszem, van olyan nyelvtudásom, hogy képes vagyok rá, egyébként kamionsofőr vagyok egy osztrák cégnél, semmi olyan előnnyel, adottsággal nem rendelkeztem, ami bárki másnak ne lenne. Tessék próbálkozni, van felvétel sok helyen, az én cégemnél is. Ha majd itthon is annyi lesz a pénz, boldogan vállalok itthon munkát.


Nem mondom, hogy jó a mai rendszer, de aki nagyon akar, egészséges az érvényesül. Jobban érvényesül mint Kádár alatt tehette volna. Ezt továbbra is állítom.

2014. jún. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem baj fiam.

Menj, kérdezd meg a szüleidet, nagyszüleidet miért is nem így történt.

Különben is már rég lejárt a gépezési időd.

2014. jún. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Ja és Jobbikos vagyok, azt is gondolom, hogy a Kádár-rendszer sokkal hazafiasabb volt."


Na ezért hiszi mindenki hülye komcsiknak a Jobbikosokat.

2014. jún. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!