Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy szakmunkás is jobban...

Egy szakmunkás is jobban keres, mint egy diplomás?

Figyelt kérdés

Évek óta azt hallani itthon, igaz főleg laikusoktól, de ezen a fórumon is szép számmal akad a válaszolók közt olyan, akik szerint a diplomát megéri letenni, mert pl jóval magasabban keresnek vele emberek, mint egy értékes szakmunkásvégzettséggel. Holott ez nem így van.


A munkaerőpiaci szakember szerint, rengeteg felesleges diploma van, de ha most választani kellene mit végezzen el az ember a keresett diplomáknál is jóval többet ér a szakmunkás végzettség, amihez még érettségi sem kell ! [link] ugyanis jóval többet lehet vele keresni mint akármelyik diplomával. Igaz, hogy alig van itthon szakmunkás iskola és oda nagyon nehéz is bekerülni pl a tucat gimnáziumokkal ellentétben. 3:10-nél mondja a szakember. Bizony sokszor többet keresni vele.


Te mit javasolnál a gyermekednek mit tanuljon?


2014. júl. 12. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Diplomát kell szerezni, de nem büfészakon, ennyi a nagy titok... Aki elmegy bölcsésznek, meg egyéb ilyen akármiknek aztán sír, hogy nincs munkája, azt kicsit se tudom sajnálni, mivel már akkor is tudta hogy nem lesz munkája amikor beadta a jelentkezését.

Én pl gyógyszerészkart végeztem és jogot, aztán valami érthetetlen okból, most nincs az égvilágon semmi gondom, érdekes.

2014. júl. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Ez így ebben a formában nem igaz. De diploma és diploma között óriási a különbség. Egy jól képzett mérnök, vagy orvos messze megelőzi a szakmunkásokat, de egy szabadbölcsész, vagy andragógus diploma kb arra jó, hogy a macskát dobáld vele.
2014. júl. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
divatdiplomásoknál mindenképpen
2014. júl. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

vannak diplomák amik pl.: alulértékeltek, ugyanakkor szükség is van rájuk (egészségügy, szociális terület, tanári). Én is ilyen területen dolgozom, de sokszor megfordul a fejemben, hogy inkább kitanulnék valami szakmát, mert jobban tudnék boldogulni.

A párom építőiparban szakmunkás. A téli hónapokban keres kb. 100 ezret (én fixen nettó 90-et), nyári hónapokban 200-300 ezer is összejön tisztán.

Ettől függetlenül én a gyerekemnek azt javasolnám azt tanulja, ami érdekli, amihez úgy érzi huzalma van, jó lenne benne, hivatásának tudja tekinteni. Inkább arra nevelném, hogy legyen rugalmas, tudjon több lábon állni. Pl.: lehet nem boldogul egy adott végzettséggel, de akkor ne legyen rest kitanulni egy másikat, amivel több lehetősége van, esetleg nagyobb örömét is leli benne.

2014. júl. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

#2


Csúnya dolog egy ártatlan cicát diplomával dobálni. Pfff.

2014. júl. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként meg fogyasztói társadalom van, ahol az oktatás is egy üzletág a sok közül. Mindenkinek magának kell észnél lenni, és gondolkozni, mibe érdemes időt/pénzt fektetni, mi iránt érdeklődik, azt hogyan lehet munkafronton kamatoztatni. Hiába ingyenes az első diploma, ha utána kénytelen az ember - akkor már saját pénzen - egy másodikat is elvégezni. A szakmáknál sem mindegy, mit végez el az ember, és milyen háttere van hozzá. Ugyanazzal a szakmával lehetsz gazdag, ha van kezdőtőkéd saját műhelyhez, és tengődhetsz minimálbérből, ha csak mások alkalmazottjaként tudsz elhelyezkedni.
2014. júl. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20%

Egy szakmunkás egyáltalán nem keres jól és nincs is megbecsülve legtöbb esetben. Sokszor betanított munkát végeznek. Persze egy maszekoló szakmunkás az más, de az sem mindenhol boldogul csak ha csal.

Keress egy valódi szakmunkást és kérdezd csak meg!

Én most azt tudnám javasolni a gyermekemnek, hogy nyelvet tanuljon és húzzon innen amilyen gyorsan csak tud.

2014. júl. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Valójában egy szakmunkás sokkal jobban keres egy diplomásnál, ugyanis azt a fizikai munkát el sem lehet végezni olcsón. A könyvtáros, meg tanár az egésznap ellébecólhat, de a munkást meg kell keményen fizetni, mert sokat kell ennie hogy elviselje fizikailag a munkát és innia este hogy lelkileg is !


A munkaerőpiaci szakember elmondta, ennek ellenére nem hiszik el itt egyesek :D

2014. júl. 13. 16:55
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem hiszem/nem hiszem kérdése...

Ha szerinted így van, akkor küld a gyerekedet kőművesnek vagy villanyszerelőnek, én meg az enyémet küldöm orvosnak vagy vegyésznek, aztán majd 10-15 év múlva megbeszéljük ki járt jobban.

2014. júl. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!