Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Halllgatói szerződés?

Halllgatói szerződés?

Figyelt kérdés

Sziasztok, lenne pár kérdésem. Most fogok kezdeni az egyetemen, mérnök informatikusnak fogok tanulni és a hallgató szerződésről érdeklődnék.


1. Van e még hallgatói szerződés?


2. Ha kimegyek külföldre és nem fizetem vissza a képzés díját, mi van?


Külföldi fizuból röhögve vissza lehet fizetni a tandíjat és van rá 20 éved is de Anyámat és apámat épp eléggé megkopasztotta már az állam, emiatt elvből nem fizetném vissza. A suli befejeztevután húzok ki Norvégiába, a nyelvet már kivállóan beszélem és az infprmatikus mindenhol keresett szakma. Ha kimegyek, 6 év után megkapom az állampolgárságot, akkor már pláne nem csinálhat semmit szutyok kormányunk. Max visszaadom nekik a magyar állampolgárságot, amúgy se érek vele semmit. Jól gondolom? Vagy esetleg vissza nem fizetésértbajom lehet? És ha már norvég állampolgár vagyok, úgy mit tehetnek?


2014. júl. 13. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Én most voltam harmadéves, nekem nem volt. Az után jövő évfolyamnak volt. Az ő utánuk jövőknek állítólag ugyancsak nem volt. Hogy netke lesz-e, azt én nem tudom, valaki majd megmondja, de remélem, hogy lesz.


Ami az utolsó szövegrészletet illeti, értem én, hogy most érettségiztél le és azt hiszed a világ a lábad előtt hever, de majd ezt is kinövöd.

2014. júl. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%

Egyébként az ún hallgatói szerződés végtelenül egyszerűen kijátszható, de a nagy egyetemista "értelmiségiek" esze eddig már nem terjed, egy kis talpraesettség és logika sem szorult beléjük, ha már egyszer nem akarják visszavizetni, ha kimennek külföldre. Csak arra van eszük, hogy bégessék, hogy "röghözkötés", meg nevetséges tüntetésekre menjenek. Szánalmas bagázs.


1. voltam.

2014. júl. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
attól hogy norvég állampolgár leszel, még magyar is maradsz! a magyarról pedig csak akkor mondhatsz le, ha 1, van másik állampolgárságod, 2, nincs semmiféle tartozásod Magyarországon!
2014. júl. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Ne ébresszük fel az álmából szegény kérdezőt.

Bár úgyis olyan jó az észjárása, biztosan nem kerül bele abba a nagy csoportba, akik kibukak a szakról.

Még azt sem tudja, hogy felvették-e egyáltalán, de azt már igen, hogy mikor fog Norvégiába költözni, ahol óriási kereslet van azokra a magyarokra, akik azon a szakon végeztek, ahova még fel se vették a kérdezőt.

2014. júl. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem gondolkodtál külföldi egyetemen? Ha a kiköltözés a terved, akkor sokkal jobban járnál, a magyar egyetemek azért finoman szólva sincsenek az élvonalban. Még úgyis megérné, hogy egy-két évet halasztasz, addig gyüjtesz pénzt és gyakorlod a nyelvet.
2014. júl. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

"Elvből nem fizetem ki"


Az ne zavarjon hogy ezzel a többi magyar polgart károsítod meg te kis patkàny..gratulalok az elveidhez


20/F

2014. júl. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Van hallgatói szerződés, én aláírtam. Igazából némileg könnyebb lett azóta a szerződés. A tartozásaid nem az állampolgárságodhoz kötődnek, hanem a személyedhez. Ha teszem azt elmennél az isten háta mögé valahová belső ázsiába vagy Oroszországba, akkor talán nem kéne visszafizetni, mert nem érnének utol. De az EU-n belül vagy azzal szerződött országok (pl. Norvégia) nem ilyen.
2014. júl. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt meg hol álmodtad, te takony? Azt hiszed megcsináltad a sz@ros érettségit, amit ha utcáról berángatunk valakit az is megírja röhögve, és máris te vagy a menőarc? Elsők között leszel, aki ki fog bukni informatikus egyetemről, és még a befejezetlen képzés költségét is vissza kell fizetned. Norvégiában meg köpnének rád, mert irreális elvárásuk van a cégeknek, amit magyar egyetemeken nem tanítanak meg és elegük van a bevándorlókból.


Ha ekkora jani vagy, akkor vasald be a nyelvet és csináld külföldön az egyetemet, de ne az adófizetőket károsítsd meg, akik már csak vegetálni tudnak fizetésükből.


De csak aludj nyugodtan, csak ne gyere sírni, ha az élet ad neked egy nagy csattanóst tockost.

2014. júl. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!