Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Horthy Miklós antiszemita és...

Horthy Miklós antiszemita és rasszista volt?

Figyelt kérdés

Teleki Pálnak címzett levelében írta, hogy ő világ életében antiszemita volt, leírta, hogy sosem szerette a zsidókat, a végén azonban hozzátette, hogy az embertelenségeket nem tűrheti, amíg szükség van rájuk.


Horthy antiszemita volt, de azért gyilkosságokra nem lett volna képes, nem volt akkora gazember, mint Hitler. Én ezt szűrtem le, viszont az is kérdéses, hogy Horthy félelemből írta-e ezt a levelet, és csak azért hangsúlyozta, hogy antiszemita volt, hogy ne járjon rosszul.


"amíg szükség van rájuk."


Ezt azért nem kellett volna hozzátennie, embereket sosem szabad ölni, még akkor sem, ha nincs szükségünk rájuk.


Az idézet:


"Ami a zsidókérdést illeti, én egész életemben antiszemita voltam, zsidókkal sohasem érintkeztem. Tűrhetetlennek tartottam, hogy itt Magyarországon minden-minden gyár, bank, vagyon, üzlet, színház, újság, kereskedelem stb. zsidókezekben legyen, és hogy a magyar tükörképe – kivált külföldön – a zsidó. Azonban, minthogy a kormányzat egyik legfontosabb feladatának az életstandard emelését tartom, tehát gazdagodnunk kell, lehetetlen a zsidókat, kiknek minden a kezükben volt, egy-két év leforgása alatt kikapcsolni, és hozzá nem értő, leginkább értéktelen, nagyszájú elemekkel helyettesíteni, mert tönkre megyünk. Ehhez legalább egy emberöltő kell. Én hirdettem talán először hangosan az antiszemitizmust, azonban nem nézhetek nyugodtan embertelenségeket, szadista, oktalan megaláztatásokat, mikor még szükségünk van rájuk."



2014. júl. 21. 15:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
20%
szerintem Horthy Miklós egy finánctőke volt.
2014. júl. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
47%
Jajj még hányszor fogjátok feltenni ezt a kérdést?Nézd meg a másik kérdésekre a választ+még olvass néhány törikönyvet.
2014. júl. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
78%

Egy olyan korszak konzervatív jobboldali vezetőjéről beszélünk, amikor Amerikában a négerek nem szórakozhattak egy helyen a fehérekkel, csak a buszok végében ülhettek, a fejlett nyugati világ előbbre tartó részében épp csak szavazati jogot kaptak a nők, de ha karrierre vágytak, azt már nem nézték jó szemmel.


Ez akkor normális volt. Voltak antiszemita megnyilvánulásai Churchillnek, Sztálinnak, William Hughesnak (Ausztrália miniszterelnöke), de Gaulle-nak és még lehetne sorolni. Ezek az emberek, az általuk vezetett országok a náci vezetésű Németország ellen harcolt.

2014. júl. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Második:


Ezért kár volt, hogy vedd a fáradságot! Nekem ez az első ilyen kérdésem, ilyen témában még egyetlen egy kérdést sem tettem fel, de majd a többit elolvasom.

2014. júl. 21. 15:41
 5/28 A kérdező kommentje:

Harmadik válaszoló!


Köszönöm a normális választ, értékelem. :)

2014. júl. 21. 15:42
 6/28 anonim ***** válasza:
46%

A harmadiknak igaza van. Antiszemita volt, de a zsidóüldözések, deportálások ellen nem tett semmit.

Igaz, hogy akkor még nem volt köztudott, hogy mi folyik a lágerekben. Hivatalosan csak dolgozni vitték el a zsidókat. Horthynak nem volt mitől félnie ekkor még.

A náci hatalom átvételébe (Szálasi) egyezett bele azért, mert a németek a kisebbik fiát, Miklóst fogva tartották, és internálással fenyegették.

Az antiszemita és a rasszizmus két különböző dolog.

2014. júl. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
20%
Horthy egy erőszakos, elsősorban saját érdekei szerint cselekvő politikus volt. Ő sem vette észre időben, hogy mikor kellene távozni és jellegzetes módon őt is személyes, családi tragédia sújtotta (talán részben éppen saját politikai szerepe miatt).
2014. júl. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
77%
Szelektív antiszemita volt, nem szerette a társadalom számára haszontalannak tartott zsidókat. De fasiszta egyértelműen NEM volt.
2014. júl. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
60%

Nos felsorolok pár antiszemita magyar embert még jó?



Vörösmarty Mihály

Széchenyi István

Berzsenyi Dániel

Gárdonyi Géza

Wass Albert

Fekete István

Katona József

Kossuth Lajos

Széchenyi István


és képzeld még Mátyás király is antiszemita volt. :)


Mégis szeretjük és tiszteljük őket és nagy magyarok voltak és lesznek mindig, és büszkék vagyunk rájuk.

Volt idő, van idő, és lesz idő mikor a többség Magyarországon antiszemita, és ennek meg is volt, van és lesz az oka mindig. Korábbi időkben ez teljesen normális magatartás volt, ma a túlzott liberalizmus miatt mindenkinek rettentessen toleránsnak kell lennie a kisebbségekkel szemben, még annak is akit éppen hátba szúrnak a VIII. kerületben a cigányok, bocsánat roma etnikum képviselői. :)

2014. júl. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Utosó!


Ez mind szép és jó, és még érthető is lenne. Na de mi van akkor ha az egész zsidóságot kitiltják az országból, vagy az egész cigányságot, akkor megy a normális dolgozó cigány is??? Neki miért kéne bűnhődnie, csak azért mert van pár nemnormális már bocsánat, aki általánosít???

2014. júl. 22. 00:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!