Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Horthy Miklós...

Szerintetek Horthy Miklós antiszemita volt?

Figyelt kérdés

2014. júl. 12. 14:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%

Egy kicsit.

De negyed annyira sem, mint Hitler.

2014. júl. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
32%

# 1

A második mondatod csak azért kellett oda raknod, hogy csökkentsd Horthy ideológiájának súlyosságát?


Nem tudom, nem látunk bele a fejébe, főleg ennyi év után, de a tetteiből ítélve igen, az volt.

2014. júl. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
54%
Nem, még meg is mentette a zsidókat a koncentrációs táboroktól.
2014. júl. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
62%
Nem.
2014. júl. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%

2#


Fogalmunk sincs, hogy milyen lehetett egy olyan helyzetben levő Magyarországot irányítani.


Magyarország gyakorlatilag feladta a függetlenségét, önállóságát, hogy újra egy nemzet lehessen.


Ismertem öregeket, akik Szlovákiából kerültek ide, éltek akkor is, amikor Horthy bevonult.

Többször mesélték, hogy amikor Horthy bevonult, mindenki nagyon örült neki, úgy tekintettek rá, mint egy megváltóra.


Horthy ezt láthatta vagy érezhette, ezért próbálta újra egyesíteni az országot, nem törődött az árral, amibe került.

2014. júl. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
35%
Az volt mert halálba küldte a zsidókat. a finneket is kérdezték a nácik, hogy mi legyen az ott élő zsidókkal, de ők azt válaszolták, hogy náluk nincs zsidókérdés. Szóval a németek nem erőltettek volna a dolgot hazánknál sem. Csak a szélső jobbos beteg emberek magyarázzák ki a dolgokat.
2014. júl. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
55%
Nem.
2014. júl. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%
Ezeknek az embereknek valójában nem voltak elveik, inkább pragmatikusak voltak. Ami előnyös volt számukra azt kihasználták és arra dőltek amerre a szél fújt, mert ugye szél ellen nem érdemes p..álni. Ha kellett valamire pénz, akkor a zsídó gyáros ismerősöktől mindig lehetett szerezni, ha meg a náci vonalat kellett követni, akkor nem volt ellenállás.
2014. júl. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
64%

Tudok életszerű példát is a kérdésre.


A torkomhoz tartják a kést. Ha nem ölöm meg az előttem fekvő, megkötözött zsidó személyt, ha nem vágom át a torkát, meggyilkolják a családomat (fiamfeleségemkutyám) , mindenkit, aki közel áll hozzám. Elvágom a zsidó személy torkát? Igen. Azért, mert antiszemita vagyok, azért, mert gyűlölöm a fajtáját? Nem. Azért, mert rákényszerültem.


Na a fenti csizmában volt Horthy. A szó legszorosabb és legrealistább ábrázolatú értelmében. És emellett! is maradtak fenn olyan bizonyítékok, amelyek azt támasztják alá, hogy mentett meg a deportált emberek, családok közül.

2014. júl. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
41%
Nem, hiszen zsidómentő volt. Aki szerint antiszemita volt, az ne aggódjon, majd 12.-ben tanulni fogják történelem órán, bár az ilyen észkombájnok nem hiszem, hogy valaha álmodni fognak arról, hogy ők végzős gimnazisták lesznel. Szegény ördögök, hoppon maradnak, tudatlanul, és csak a buta kis fejecskéjük marad. Nem baj, jó lesz az is valamire, max követ törni.
2014. júl. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!