Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fiatalok ti ezt hogy látjátok?

Fiatalok ti ezt hogy látjátok?

Figyelt kérdés

Itthon fogtok maradni havi 66 ezerért dolgozni? vagy inkább mosogattok külföldön 300 ezerért? A kérdés nem provokáció,kíváncsi vagyok a fiatalok véleményére. Én biztos,hogy megyek külföldre,ott kezdem el építeni az életem. 66 ezerrel kitörölhetem a fenekem.

21/F.


2014. júl. 21. 19:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
41%
Konkrétan hol kapsz 300 ezret mosogatásért? Mennyi ott a megélhetés?
2014. júl. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
71%
Terveztem, hogy kimegyek Angliába mosogatni, de egyrészt ott sokkal drágább minden. Lakásod pl sosem lesz, max albérleted. Igaz, hogy relatíve olcsó minden elektronikai cikk, de a legtöbbet, csak párévente veszel. A kaja, számlák nagyon sokba kerülnek, főleg úgy, hogy egyre több román meg arab megy ki
2014. júl. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Haverom kiment mosogatni, kb. 250 ezret kap átszámolva, ebből 180 ezer az albérlet. Szerencsére többen fizetik az albérletet, különben nem érné meg.
2014. júl. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%
Igen, de ezt nem lehet hosszútávon. Szerencsés esetben mindenkinek van egy külön szobája és kész, közös wc, zuhanyzó, konyha. Így nem lehet családot alapítani
2014. júl. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%

A Te döntésed, meg lehet érteni azt is ha mész, azt is ha maradsz. Mindegyiknek megvan az előnye, hátránya.


Nem tudom mi a szakmád, mihez értesz, lehet 66ezerrel kezded, én csak havi 35 -el kezdtem az első főállásomban, de aztán volt amikor egy nap ennél többet kerestem. Szóval kinőheted magad. Itthon is, de kint is. Nagyban függ a hozzáállásodtól, szakértelmedtől, nyelv ismeretedtől, személyiségedtől, családi körülményeidtől.


Általános érvényű igazságot, hogy igen, vagy nem nehéz erre írni.

2014. júl. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
55%
Inkább elvégzem az egyetemet, és itthon dolgozok 300 ezerért.
2014. júl. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
71%
Szakma nélkül kimenni öngyilkosság
2014. júl. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Ausztriába mennék ki,2 éven belül.

Igazából a fizetés az,ami miatt mennék. Más indok nagyon nincs. Budapesten is ellennék,ha úgy hozná az élet,és a fizetésem is megfelelő lenne. Most nem azért mondom,de nem fogok beparázni,ha külföldön keresnék 300 ezret,itthon meg csak 250-et kapnék.. abból már el tudok mjad lenni itthon is,persze van szakmám,és jó a nyelvismeretem is.

2014. júl. 21. 20:30
 9/20 anonim ***** válasza:
85%

5. vagyok.


Végül is mi a szakmád, azt lehet tudni?


Közel a határhoz lakunk, sokan járnak ki dolgozni innen Ausztriába - én mondjuk nem - van rálátásom. Itt mindenki hazajön minden nap, nem alszanak kint. 1000 euro kb. a minimálbér, erre lehet számítani egy évben 14 -szer. Innen indulsz és ide is érkezel, hacsak nem kőműves, csőszerelő, villanyszerelő vagy, vagy nincs valami normális szakmád. Az ilyen himi humi magyar okj -s szutykok semmit se érnek. Meg ha nem vagy profi a szakmádban, vagy nem tudsz szót érteni velük akkor elküldenek. Jó tudni, hogy az osztrákok nem azt a németet beszélik amit az iskolában tanítanak nálunk, egy borzasztó érthetetlen katyvasz ahogy beszélnek, ehhez sok idő és kitartás kell amire valamennyire megérted. No, ennyi, sok sikert :)

2014. júl. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%

Nem olyan sok az a 300 ezer külföldön se .... Csak itthon fogsz tudni királyként élni pár hétig, de Londonban semmire se elég az a pénz .... Bár ha nem akarsz kimozdulni, akkor elég lehet a vegetálásra.

Szerintem az a gond, hogy minimálbéresként akarsz elérni valamit, holott hiányszakmát kitanulva külföldön és Magyarországon is kitárul előtted a világ. Persze, néha az is elég, hogy vidékről Pestre menj állást keresni, mert lényegesen több lehetőség van a fővárosban.

2014. júl. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!