Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mióta van joga az Államnak...

Mióta van joga az Államnak bemenni a hálószobába?

Figyelt kérdés

Erre gondolok.

[link]


Arról nem beszélve h ez a melegekre,leszbikusokra és egyáltalán azokra akik nem kérnek a gyereknevelésből nincs tekintettel. Ja és persze tudtommal a nyugdíj még mindig a ledolgozott évek után jár, nem a gyerek után.

Aki dolgozik az pont h fizeti azokat a járulékokat amiből a kisgyerekeseket meg a nyugdíjasokat tartják el.


És akkor pont nekik ne legyen majd nyugdíjuk ?

Előírva h kivel csináld ez szánalmas.



2014. júl. 27. 09:01
1 2
 11/19 50felett ***** válasza:
100%
Munkahely, túlóra, mellett ha mind a két szülő dolgozik, és több a bérük a minimál bérnél talán két gyereket fel lehet nevelni, ha már van lakás, de ha nulláról indul, egy házaspár semmi esély.
2014. júl. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gyanús, hogy ez csak arra van, hogy egy kicsit hőbörögjenek az emberek. Aztán nem szavazzák meg, csak valami mást, amit nem dobnak be a köztudatba. Volt már ilyen.
2014. júl. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
94%

Rendszertől függ, hogy joga van-e hozzá.

Kommunizmusban teljesen elfogadható az állam e fajta beleszólása mindenbe.

Demokrácián alapló rendszerben ez elképzelhetetlen és jogellenes.


Ez alapján el lehet dönteni, a Fidesz mennyire keresztény, mennyire demokrata és mennyire jobboldali...

2014. júl. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
27%
Nincs joga és nem is megy itt bele. Továbbra is eldöntheted, hogy vállalsz-e gyereket vagy sem.
2014. júl. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
75%

5-ös mi lesz ha a te gyereked, testvéred is meleg lesz? Dögöljön meg ő is?

Ráadásul elméletben azonos nemű párok bejegyzett élettársi kapcsolatban fogadhatnak örökbe gyereket. Elméletben! Gyakorlatban az ilyen kérelmeket mindig elutasítják.

Gyerekhez kötik a nyugdíjat, de gyereket nem nevelhetsz...Orwell is megnyalná a tíz ujját az ilyenek után.


2/3-dal ezek mindent megtehetnek és különben is, ez már rég nem demokrácia.

És most jöhetnek a melegeket mocskoló kommentek, csak nehogy holnap a nagy királyotok kitaláljon valamit, amivel titeket is ellehetetlenít.

2014. júl. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

6-os válaszoló teljesen jól összefoglalta minden intelligens, épeszű, gondolkodó ember aggályait a javaslattal kapcsolatban. Nem lehet ennyire leegyszerűsítve nézni ezt a dolgot. Ebben a formában igazságtalan, diszkriminatív, zsaroló, és véleményem szerint gazdaságilag sem egészen helytálló. Ugyanis jelen pillanatban arról van szó, hogy akinek nincs gyermeke, azt a nyugdíjat sem kapná meg, ami a mostani számítások szerint a ledolgozott évei és befizetései szerint járna neki. Tudom, mostani befizetéseink nem a mi nyugdíjunkat, hanem a mostani nyugdíjasok ellátását fedezi, de szerintem egy gyermektelen, dolgozó pár most jóval többel járul hozzá a nyugdíjrendszer finanszírozásához, mint egy sokgyerekes, aki pl a járulékai terhére is igénybe veszi az adókedvezményt. Tehát a gyerektelennek most muszáj valakinek a nyugdíját finanszírozni, de ő ne sok jóra számítson majd?

Valóban nincs garancia arra, ha felnevelek egy rakat gyereket, ők valóban hasznos járulékfizetők lesznek, ha lesz egyáltalán miből járulékot fizetniük.

Annyival kiegészíteném, hogy mi van pl azokkal a szülőkkel, ahol az apa, vagy az anya elhagyta a gyermekét, akkor az számít vagy sem. Darab darab, úgyis, ha életében egy fillért nem költött rá, ezt vajon a nyugdíjazáskor ki és hogyan ellenőrzi majd. Nem beszélve azokról, akik nem vér szerinti, ha egy kapcsolatba a másik fél által hozott gyermekeket nevelik. Bonyolultabb ez annál, minthogy bólogassunk rá.

Igazából a legnagyobb probléma, ami a javaslat létjogosultságát megkérdőjelezi, hogy amire kitalálták, arra egyáltalán nem alkalmas. Azaz senki nem fog azért gyereket szülni, mert majd akkor jó nyugdíja lesz, így az egész kitalált baromság okafogyottá válik, csak hangulatkeltésre lesz jó.

De akkor játszunk kicsit az elméletekkel és fordítsuk meg a dolgot. Az én gyermekem, aki elméletileg az én nyugdíjamat fogja finanszírozni, ha én meghalok, mielőtt elérem a nyugdíjkorhatárt, lehetne, hogy ne kelljen nyugdíjjárulékot fizetnie, hogy vadidegeneket eltartson? Tudom, ez egy igen erőltetett elmélet, de érdekes lenne.

Ezen kívül egy járandóság mértékének megállapítása nem alapulhat szankcionáló tényezőkön.

Na ezért bántam meg annak idején, hogy bedőltem a rémisztgetésnek és a zsarolásnak, és kiléptem a magánnyugdíj pénztárból. Az tiszta sor volt.

Már várom a Népesedési Kerekasztal újabb eszement ötletét, mert nem ez volt nekik az első, és félek, nem is az utolsó.

2014. júl. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen idiótaságokon agyal a kormány is. Jó, tegyük fel vállal az ember 2-3 gyereket (!) De munkahely vagy inkább jól fizető munkahely hiányában úgy is külföldre mennek. Rengeteg ismerősöm ment már el külföldre és haza se jönnek. Mennek ki a fiatalok sorban inkább azon kellene agyalni, hogy hogyan lehet jobb feltételeket teremteni nekik, hogy itthon maradjanak, de neeeem ilyen nettó f@ szságokon törik a fejüket.
2014. júl. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem kell mindent félreérteni!!! Direkte.
2014. júl. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Szerintem sem jó ez így, de hozzatennem hogy azért az anyákat kompenzálni kéne valahogy. Mert az sem jó, hogy itthon vagy gyesen, és alig gyűlik nyugdíj befizetesed, miközben 2-3 kisgyerekkel nagyon sok munka van. Ha mondjuk elvaltok a férjednek sokkal magasabb lesz a nyugdíja, ha van rendes munkahelye, pedig 2-3 gyerekkel az ember kidolgozza a békét, dehat az 28500 ft. Szóval nem jó ez sem, de az sem, hogy épp az anyáknak legyen a legkisebb a nyugdijuk. Én nagyon jól kerestem szülés előtt, és elkepeszto, hogy az évek alatt mekkora jövedelem kiesésem van, holott többet dolgozom, mint valaha.
2014. júl. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!