Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz a a választások után...

Mi lesz a a választások után nem lesz jobb a helyzet? Esetleg rosszabb lesz? Várhatóak nagy tüntetéshullámok? Meddig lehet húzni az emberek tűrőképességét és mikor szakad el a cérna?

Figyelt kérdés

emberek nagy része reménykedik hogy végre 8 év után vége lesz az mszp liberális horrornak, és elindulhat valami javulás felé...

új kormány új remények


de mi lesz ha ez a javulás elmarad? Ha szépen lassan tovább süllyedünk a szarba?

most a fideszen múlik minden ha előveszik az ütő kártyájukat és rendbe szedik az országot akkor minden rendbe lesz

de mi lesz ha nem? Esetleg a cigány Magyar ellentét is tovább nő?

süllyedhetünk olyan mélyre hogy esetleg fegyveres harcok legyenek?

én sajnos már hallottam sok mindent


2010. jan. 10. 20:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Fegyveres harcok szerintem nem lesznek. Mégis, kik között lennének? Cigány-magyar? Muhaha... Rendben, elhiszem, hogy agresszív népség a cigány, meg veszélyes, de betoji és buta is. Hallottál már pl. cigány hadvezérről? Vagy híres katonáról? Én még nem... Szerintem ha a jelenlegi rendőrséget keményen bevetnék, a cigánybűnözés majdnem teljesen eltűnne. Ha meg lázonganak, le lehetne verni őket. Nem lesz itt háború.


Szerintem ha a fityesz elb@ssza, akkor jön a Jobbik 2014-ben. Ha a Jobbik is... Addigra én már leléptem ebből az országból.

2010. jan. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Nem lesz jobb a helyzet.A mai helyzetért nem csak az elmúlt 8 év felelős,hanem az elmúlt majd 20 év.A Jobbik pedig 2014-re eltűnik a süllyesztőben.A programja megvalósíthatatlan álom.
2010. jan. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

nem csak a cigány Magyar ellentétre gondoltam

az emberek nagy része elkeseredett

elegük van szinte az egész vezetésből

most ha kapunk egy hasonló kormányt mint az előző csak narancsba és jönnek a megszorítások, csak most a pofont jobbról kapjuk nem balról, és az ég világon semmi nem lesz jobb, a cigány magyar ellentét már csak a tortán a habnak a díszítése...

és megint jönnek a tüntetések kődobálás... vízágyú könnygáz... és ha elfalnak a dolgok akkor baj lesz


de reméljük a fidesz kitalál valami okosat, és jó lesz minden :S

2010. jan. 10. 20:17
 4/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem lesznek tüntetések,meg sztrájkok se nagyon.Az eddigieket is a Fidesz szervezte a háttérből.Ha hatalomra kerülnek,akkor miért szerveznének tüntetéseket?Kár bennük vagy bárki másban reménykedni.Legalábbis az átlag embereknek felesleges.
2010. jan. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
nem lesz jobb! attól hogy kormányváltás lesz, megmarad az államadósság, nem lesz több munkahely, nem lesz jobb a gazdaság egyről a kettőre. ahoz idő kell és a magyar mentalistást nézve... nagyon sok idő kell....
2010. jan. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

A Fidesz kormányra kerülésével egyszerre két dolog is alább fog hagyni: a tüntetősdi, és a "romokban az ország" hangulat, hiszen mindegyiket ők és szimpatizánsaik gerjesztették. A választások után az új szlogen majd a "romokban heverő ország újjáépítése" lesz, amelyhez "legalább 20 évre lesz szükség, ha az emberek megbíznak bennünk". De lehet, hogy az "újabb és újabb csontvázak kihullása" miatt ez "30 sőt 40 évig is eltarthat" majd, hiszen Szíjjártó is szeretné kihúzni a nyugdíjig.


Pár évig meg fognak élni a visszamutogatásból, aztán lassan az elvakultabbak is kezdik benyújtani a számlát, hiszen az "új többségnek" még márt ígértek anno. Ha tüntetések nem is lesznek olyan gyakran (nem lesz, aki gerjessze, illetve maga ellen csak nem fog agitálni), szerintem a népszerűségük jelentősen vissza fog esni 2014-re, a Jobbik kiesik a Parlamentből (még nincsenek bent, de már nevetségesek), és jön az újabb élethalálharc. Lassan fog döcögni a szekér, de fegyveres konfliktusokkal, polgárháborúval azért nem számolnék.

2010. jan. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

"Mi lesz a a választások után nem lesz jobb a helyzet?"


A gazdasági élénkülés miatt jövőre jobb lesz a helyzet, függetlenül a választások kimenetelétől. 2011-ben még jobb lesz a helyzet, szintén választástól függetlenül. Nagyot fognak koppanni a világvége-várók.


"Várhatóak nagy tüntetéshullámok?"


Ha az igen nehéz 2009-es évben sem voltak, akkor jövőre sem lesznek.


"Meddig lehet húzni az emberek tűrőképességét és mikor szakad el a cérna?"


A tapasztalat az, hogy Magyarországon akármeddig, és sohasem szakad el.


"de mi lesz ha ez a javulás elmarad?"


A javulás és a romlás is részben szubjektív. Aki azt hallucinálja, hogy az elmúlt 20 év csupa romlás és süllyedés volt, annak semmi köze a valósághoz amúgy se. Aki azt hallucinálja, hogy az elmúlt 8 év aranykor volt, annak sincs. Aki depressziós, az ezután is az lesz, és nem fogja érezni azt se, ha javulás lesz. Aki a mostani kormány rajongója, az szörnyűnek fogja érezni a köv. 4 évet akkor is, ha az sikeres időszak lesz.


A nagy többség pedig, a normális átlagemberek, akik nem politizálnak internetes vitafórumokban, és nem elkötelezett pártrajongók, attól függően fogják magukat jobban vagy rosszabbul érezni, hogy a helyzet tényleg javul-e.


Ezt csak azért mondom, mert a kérdésfeltevő valósznűleg végig fogja depizni a következő 4 évet, de ezt ne tévessze majd össze az ország hangulatával.


"süllyedhetünk olyan mélyre hogy esetleg fegyveres harcok legyenek?"


Hát ez elég komolytalan csacskaság.

2010. jan. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Két alternatíva létezi!

Mind a kettő a Fideszen múlik, csak valahogy nem azt érzem a retorikán hogy a megvalósítható felé indulnak. Mind a kettőnek a redisztribúció 10% os csökkentése a lényege!


Az egyik az Eü t a nyugdíjat, a közfeladatokat racionalizálják, ahogy a nagy állami vállaltokat, de a tőkének a lehetőségeit megnyesegetik, ezáltal jobb pozícióban helyezik a munkavállalót, a multikat is megadóztatják és szigorítanak az adó elkerülés ellen, ahogy a korrupciót s visszaszorítják. Ez a járható út, amit viszont a kötődései miatt nem fog megtenni a Fidesz ebben a formában!


A másik! Az egyik az Eü t a nyugdíjat, a közfeladatokat racionalizálják, ahogy a nagy állami vállaltokat, és marad ennyivel az ennyi! És mindent az embereken akarnak behúzni, ami kivitelezhetetlen mert nincs miből. Ebben az esetben szomorú lesz a jövő!

Az elvonások miatt drasztikusan csökken a fogyasztás, a kisebb adók miatt kevesebb fog befolyni és egy árva munkahely nem lesz, mert alacsony fogyasztás miatt senki nem hülye hogy valakit foglalkoztasson a semmire!

2010. jan. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Ezt csak azért mondom, mert a kérdésfeltevő valósznűleg végig fogja depizni a következő 4 évet, de ezt ne tévessze majd össze az ország hangulatával. "


ezzel szerencsére neked nem kell foglalkoznod hogy én mit fogok csinálni :)

nem az a kérdés hogy nekem milyen lesz a következő 4 év hanem hogy milyenek az ország kilátásai a jövőre

és nem kell szépíteni elég szar :/


látom már 2 en írtátok hogy a jobbik elfog tűnni

na most megpróbálom magam nem elvakult Jobbikosnak beállítani

de kizárt dolog hogy 2 ciklus után eltűnik

erre ne nagyon számítsatok... lehet 1x majd igen

de ez nem mostanában lesz

ahhoz már túlságosan kiépítette magát a párt

és aki azt várja az még várhat 1 darabig

2010. jan. 10. 21:57
 10/12 anonim ***** válasza:

"nem az a kérdés hogy nekem milyen lesz a következő 4 év hanem hogy milyenek az ország kilátásai a jövőre

és nem kell szépíteni elég szar :/"


Számodra igenis az a kérdés.


Ugyanis szemlátomást nem a tényekből indulsz ki, csak a saját hangulatodból. Ha olvasnál gazdasági sajtót, tudnád, hogy már idén sem folytatódik a gazdasági visszaesés, azaz nem romlik a helyzet. Jövőre pedig javulni fog.


"most megpróbálom magam nem elvakult Jobbikosnak beállítani"


Pedig sajnos az vagy.


Amúgy nem biztos, hogy eltűnik a Jobbik. Lehet, hogy sok évig ott fog majd vegetálni 5% környékén. Az SZDSZ is nagyon lassan tűnt el, pedig folyamatosan hanyatlott évek óta.

2010. jan. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!