Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem tűntetnek a dohányos...

Miért nem tűntetnek a dohányosok Orbán ellen?

Figyelt kérdés
Egy országot nem tudok felsorolni ahol olyan kevés helyen cigizhetsz, mint nálunk. Még németben is cigizhetsz a megállókban, amíg nem fújod más pofájába a füstöt. Ha már ilyen drága a cigi, hadd élvezzük több helyen!

2014. júl. 31. 20:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
85%

Nem a dohányosok ellen szól a törvény, hanem a nem dohányzók mellett!

Kicsit önzés azt gondolni, hogy másokat is lehet mérgezni a dohányfüsttel. Egy tömött buszállóban, azért elég könnyen megragad a füst. A legtöbb embernek nem okoz gondot, sőt külön rendelet nélkül is képesek voltak rá, hogy hamarabb elnyomják a cigit, vagy távolabb álljanak a nemdohányzóktól.

2014. júl. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Biztos nincs rá keret a tüntetésre. El megy minden a pénz a diktatúra kergetésre és sokba kerül fenntartani a 20 éve felépített liberális szervezeti hálót is, amiből az önkéntesek már eltűntek. Ha nincs pénz, akkor ingyen nem dolgoznak.
2014. júl. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
85%

Németországban már 2x előfordult, hogy kisgyerekekkel beálltam a buszmegállóba szél ill. eső elől, és a dohányos is ott keresett persze menedéket. A cigijét nem nyomta el.


Ha nincs szabályozva akkor a nemdohányos a dohányos jóérzésére tud csak hagyatkozni, ami vagy van, vagy nincs.

Ha szabályozva van, akkor a törvény is a nemdohányzó mellé áll és nem érzi magát hülyének, hogy ilyen "piszlicsáré" dolog miatt szól.

2014. júl. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 MolotovPunk ***** válasza:
59%

A szigorításokkal szerintem nincsen baj,de magával a (haveri) mutyi boltokkal annál inkább van sok baj.

Nagyon drága lett a dohánytermék.Jó,hogy már régóta nem dohányzok.Vagyont kell költeni egyeseknek manapság a cigire.

Haszoncsapat az egész és aki még ezután is dohányzik és szavaz ezekre,az gyűjtse a lóvét a pazarló államnak és továbbra is maradjon csőlátó balf_sz.

2014. júl. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
90%

Ez a cigis sztori az egyetlen amit nem bánok.


Végre el lehet menni egy jó esti sörözésre, anélkül hogy utána azonnal ruhát kelljen mosnom. Plusz nincs ott a sok paraszt aki csak azért is a pofánkba fújja a füstöt és mindenhol rágyújt mert hát "neki ehhez joga van".


Én is szeretek hangosan büdöset fingani, mégsem eresztem el a tömött villamoson, pedig az ingyen van, és élvezem is.

2014. júl. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Dohányboltok is sorba zárnak be. Még se mindig olyan nagy üzlet. Mutyizás az sajnos nem kormány specifikus dolog, eddig is volt. Azért azt a több 1000 milliárdos állami vagyont csak eladták a fejünk fölött. Még más külföldi állami cégek busásan meggazdagodtak rajta.


Nyilván ezek lokálisabb és kisebb érdekköröket érintő mutyik, hamarabb adnak csámcsogtatni valót a sajtónak. Mint egy multinacionális birodalom ismeretlen háttér embereit vádolni. Főleg úgy, hogy a magyar média döntő része is ilyen multinacionális médiavállalatok kezében vannak.

2014. júl. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
29%

Én Orbán helyében még jobban szigorítanám a dolgot. Remélem a jobbik majd megoldja, mert az egyáltalán nem normális, hogy ennyien egy füstölgő papírcsőből szívják a füstöt. Fel sem fogják mennyire nevetségesek, ahogy a két ujjuk közé fogják, és szívják a csövet és elkezdik szívogatni. Azt sem értem, hogy volt képes valaki rászokni. Én 100x próbáltam, mindig ez volt a vége:

- Te nem tudsz cigizni! Ne kapd be a szádba! Rosszul szívod! Szívj nagyobbat! A szádon fújd ki ne az orrodon! Ne hagyd a füstöt a szádban mert szájrákot kapsz!!!!NÉÉÉGY!


Aztán meg azon összevesztek, hogy hogyan kéne szívnom, közben engem is leszidtak. És ez nem egy helyen volt, gyakorlatilag mindenhol mindenkiből ezt váltottam ki. Vagy 30 szálat elszívtam életemben, de végig pocséknak éreztem, utána másfél óráig valami fűszeres ízt éreztem a számban, és egyszerűen folyt a számból a nyál. Nem volt jó. És teljesen elkeseredtem, hogy egyszerűen miért viselkedtek velem közben olyan szemét módon. Tök normális emberek ahogy cigit vettem a számba rám ripakodtak, hogy cigizhetek ilyen bénán.


Egyszerűen idegesített, és semmi élvezet nem volt benne. Még mindig nem tudom felfogni, hogy mi vette rá ezeket az embereket arra, hogy ilyen káros dologra rászokjanak. Egy haver sem olyan fontos mint az egészségem és az életem, és ha a haveromnak az kell hogy cigizzek, akkor inkább menjen el, mert többé nem a haverom. Alap hogy fogadjon el úgy hogy nem dohányzom, és akkor lehet haverságról beszélni. És ha kiközösítenek, akkor csak én járok jól, mert legalább nem kell a füstjüket szívnom, és ilyenekre áldoznom a gyerekkorom/fiatalkorom meg az egészségem.


Pedig annyira kíváncsi voltak, hogy mi lehet az a jó érzés amiért szívják. Én is azt a megkönnyebbült érzést akartam érezni, de semmi.

2014. júl. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
62%
Mert a szívük mélyén tudják, hogy igaza van.
2014. aug. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ezen lepődsz meg?

A mérhetetlen nagy korrupció, az ezer milliárdos sikkasztások, a sok csalás és a jogállam leépítése miatt nem tüntetnek, és te mégis azt várod, hogy azért, mert kevesebb helyen lehet cigizni, forradalom törjön ki?

Nem fér a fejembe.

2014. aug. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ennél sokkal érdemesebb dolgok vannak, az sem érdekli az emberek nagy részét. A kórházak területén, a szabad levegőn senkit nem zavaró dohányzás tiltását tartom egyébként egyedül erősen túlzó és értelmetlen szabályozásnak. Senkit nem zavarnának akkora nyitott területen, mégis látom esőben, hóban a pizsamás betegeket gyalogolni kifelé a meglehetősen messzi főbejárathoz. Orvosok, ápolók szintén. Értelme nulla. A parlamentben bezzeg nem lehet csak úgy forgatni, kíváncsi lennék egy riportra arról, hova járnak cigizni, ki a parlament elé kellene elvileg nekik is, ugye?
2014. aug. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!