Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar jobbosok miért nem...

Dózsabimbó kérdése:

A magyar jobbosok miért nem inkáb az ukránokat szeretik?

Figyelt kérdés
Már csak a II. világháború miatt is kérdezem, amikor nagy egyetértésben Hitler seregében közösen gyújtogatták az orosz házakat.
2014. aug. 16. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Mert most nem a II. világháborúban élünk, és az oroszok egy jobboldalibb rendszert képviselnek mint az európai átlag, így inkább velük akarnak barátkozni. Az ukránok meg síkhülyék, mert nácist játszva szolgáljk ki a liberális EU/USA-t.
2014. aug. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elsőnek igaza van, ment a zöld. Bár nekem egyébként az ukránokkal, mint nemzettel semmi bajom sincs, az oroszok meg jobboldalibbak. Legutóbb akkor tapsoltam meg őket, amikor a Sims 4-et 18+ -osnak ítélték :D
2014. aug. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

Azért, mert a jobb oldalon most épp az EU ellenesség a menő, és az sem mellékes, hogy Oroszország jelenleg "jobbosabb" politikát folytat, mint Ukrajna.


Ha engem kérdezel, ez csak politikai erőfitogtatás, erő nélkül. Mutat a Jobbik egy "kabbefszom"-ot az EU-nak azzal, hogy Oroszország mellett "kampányol", és ennyiben kb. ki is merül a dolog.

2014. aug. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

Én sem jobbos, sem balos nem vagyok. Az Ukránokat szeretem, vagy nem is tudom, semmi bajom velük. Viszont a jelenlegi kormány nem tiszta. Egyszerűen, amikor az előző kormány közölte, hogy ő beint az IMF-nek és az EU-nak és inkább az oroszok által kitalált Eurázsiai Unióhoz csatlakozik, akkor hirtelen mindenki az akkori kormány ellen fordult, pár tízezer ember az utcára ment, akik molotov koktélokkal elkezdték a rendőröket fölgyújtani, aztán amikor ezek ellen a "békés tüntetők" ellen elkezdett a hatalom fellépni, rögtön az egész világ közellenségnek tekintette az előző kormányt.

Mindenkinek utálni kellett a saját népét elnyomó agresszor ukrán vezetést, mert elunták, hogy a "békés tüntetők" sorra gyújtják fel a közintézményeket, a rendőröket, és fegyvert használtak saját állampolgáraik ellen.

Végül ezzel az ürüggyel sikerült elűzni az előző kormányt.

Oké, elkergették az előző elnököt, meg a kormányát, még ezt is elhiszem.

De akkor miért nem hagyják, hogy a majdnem 100 %-os orosz lakosságú területek is elkergessék azt a vezetőt, akit ők nem akarnak, nem is beszélve arról, hogy ugyanúgy lövi őket, mint a jogosan elkergetettnek mondott előző elnök a kijevi tüntetőket.

Szent úgymond a nemzetek önrendelkezése, a demokráciának nevezett többségi diktatúra, akkor miért nem szavaztatják meg őket, odaküldenek EBESZ megfigyelőket, és a többség eldönti, hogy Oroszországhoz vagy Ukrajnához csatlakozzanak.

De nem így van, pedig nyilvánvalóan a majd 100 %-os orosz lakosság egyértelműen Oroszországhoz csatlakozna.

Oroszország meg egyszerűen nem nézi tétlenül, hogy lövik az oroszokat az Ukrán vezetők, és igyekszik segíteni nekik. Jajj, egy két katona is odamegy.

Az USA pedig mit művelt Irakban, ahol egyetlen amerikai életet sem fenyegetett senki? Igazán senki sem hiányolta a demokráciát sem, mégis odaküldtek katonákat. Akkor az oroszok nem mehetnek oda megvédeni az ott élő oroszokat?!

2014. aug. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Azért az oroszokat szeretik, mert nem nagyon van más választásuk. Valami külföldi s*gget muszáj nyalni minden pártnak (csak nem tudom, miért, de már nem is fogom én ezt érteni) és mivel a baloldal szimpatizál az EU-val, ezért a jobboldalnak csak az ellenpólust képviselő Oroszország marad. Az, hogy logikus-e az ilyesmi, nem érdekes, mert mindenféle ideológiát ki lehet hozzá találni, aztán amit meg lehet magyarázni, az már úgy jó is.
2014. aug. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A megmaradt kárpátaljai magyarok nem sugall valamit?
2014. aug. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Már csak a II. világháború miatt is kérdezem, amikor nagy egyetértésben Hitler seregében közösen gyújtogatták az orosz házakat."


Már bocsánat, de miért nem emeled ki, amikor az oroszok a németekkel rohanták le a lengyeleket, aztán szépen hazavágták a lengyel értelmiséget? Vagy amikor a békeszerető szovjetek felzabálták a balti államokat, aztán megtámadták a finneket? Óriási hiba a németekkel szemben az oroszokat tisztára mosdatni.

2014. aug. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!