Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor halt utoljára éhen...

Koplárovics Béci kérdése:

Mikor halt utoljára éhen valaki Magyarországon?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok, nincs kedvem a Google-hoz fordulni. Az aktuális ellenzéki sajtó nyilván óriási hírverést csinált neki, szóval kell legyen nyoma az interneten is. Nem arra vagyok kíváncsi, hogy idióta papa-mama fényevő és a gyereket hagyták meghalni, vagy hogy inkább elpiálták/eldrogozták a pénzt saját maguk és a gyerekük elől. Arra vagyok tehát kíváncsi, hogy a mélyszegénység miatt mikor halt utoljára éhen valaki itt, Magyarországon.

2014. aug. 17. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

Jelentem, hogy már rég nem volt ilyen.

Nem is értem, hogy mit kínlódnak itt a ballibek, amikor legalább kenyérre és zsömlére minden magyarnak telik.

Akkor meg milyen mélyszegénység is van itt?

Kérdezem én...

2014. aug. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Talán a 40-es, 50-es években...
2014. aug. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Szerencsére Magyarországon már évszázadok óta nem volt éhínség, reméljük nem is lesz.

De nálunk a szegénység is teljesen mást jelent, mint például Dél-Szudánban, Nigerben, Szomáliában.

2014. aug. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
Percenként valaki
2014. aug. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Éhen halásnak tekintem a fagyhalált is!

Amikor egy magyar dönt: eszik vagy fűt!

Sokan a saját házukban fagytak halálra!

2014. aug. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Számokat nem tudok de a fiam osztályában van 4-5 gyerek aki csak annyit eszik amit az iskolában kap. Otthon max margarinos kenyérre futja amit nem neveznék ételnek. Ha nem is halnak éhen a hiánybetegségektől halnak meg pár éven belül.
2014. aug. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

És több eset is volt amit a TV leadott!

Mennyi lehetett valójában régen?!

Ezek egyedülálló, idős nyugdíjas személyek voltak...

2014. aug. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

pár éve anya és fia valhol vidéken, egyedül álló idősek között is gyakori csak ráfogják az öregkora, sokszor fagynak halára ami szintén a mélyszegénység okoz,

sajnos több ilyen gyerekről tudok ami a mélyszegénység miatt volt, kivéve mikor jölmenő könyvelő pár hagyta éhenhalni a gyereket, a korházakban rengeteg az olyan akit drága tápszerekkel lehetne életben tartani csak ezzeket senki nem fizeti ki

2014. aug. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
2013 április Agárd. Éhen halt egy 1,5 éves kisfiú.
2014. aug. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem fogjuk megtudni, mert a KSH eltitkolja.
2014. szept. 5. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!