Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mekkora támogatottsága lenne...

Mekkora támogatottsága lenne Magyarországon a transzhumanizmusnak?

Figyelt kérdés
[link]
2014. aug. 21. 17:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%

Figyelj én azt a baromságot végig nem olvasom.

Foglald már össze 3 mondatban, mi a fene az a transzhungarizmus. Köszi.

2014. aug. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Öregem, első bekezdést el kellett volna olvasni. :D


"A transzhumanizmus a tudománynak és technikának az ember szellemi és fizikai képességeinek fejlesztésére való felhasználását támogató nemzetközi intellektuális és kulturális mozgalom. A mozgalom szükségtelennek és nemkívánatosnak tartja az „emberi állapot” egyes jellemzőit, mint például a betegségeket, a fogyatékosságot, az öregedést és a (nem önkéntes) halált. A transzhumanisták a biotechnológiákban és más feljövő technológiákban látják a megoldást ezekre a problémákra. Előnyeik mellett ezen technológiák veszélyei, hátrányai is foglalkoztatják a transzhumanista mozgalmat."

2014. aug. 21. 17:15
 3/14 anonim ***** válasza:
8%

Tehát ne legyünk betegek, ne öregedjünk, ne haljunk meg, meg ilyenek?

Hát ez faxa, ez jó, ezt támogatom!

2014. aug. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
szerintem lenne olyan ember aki támogatná előnyeit tekintve de nem lenne hosszútávú mert nem egyezik a normával. Az ember megszületik és előbb utóbb meghal és ha ezt bolygatják akkor gondok lehetnek. Pl: Pont az ilyen forradalmi újítások miatt pusztul a föld.
2014. aug. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Semennyi. Ez csak álmodozás, amit nem lehetne megvalósítani. A betegségeket, öregedést nem lehet elkerülni.
2014. aug. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Dick Esmen ***** válasza:
Nincs és nem is lenne.
2014. aug. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Semennyi, az embereket nem érdekelné a dolog.
2014. aug. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Adam Jensen? Én támogatom, sőt egy ilyen jövőt képzelek el én is.
2014. aug. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én támogatnám.


Manapság elég nagy problémát okoz az emberi testrészek, szervek pótlása, vagyis a pótlásának a hiánya, mivel egyenlőre ez lehetetlen.


Mennyivel könnyebb lenne, hogyha lehetőség nyílna, testrészek pótlására.

Például egy faipari munkásnak véletlenül levágja a gép a kezét, elmegy a kórházba, mintát vesznek, megmérik és feladják a rendelést, majd két hónap múlva megérkezik az új kéz.


De ugyanezt meglehetne belső szervekkel is.

2014. aug. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést kétfelé bontom. Az ember genetikus tervezésének nem vagyok ellene. Rengeteg betegséget, betegségre való hajlamot lehetne megszüntetni, új képességet lehetne kifejleszteni és régieket feljavítani, amiből az egész világ profitálhat. Sőt, szerintem egy ponton túl nem is csak potenciálisan hasznos, hanem egyenesen szükségszerű lesz. Ebben szerintem semmi rossz nincs, de rengeteg kutatásra van szükség, hogy mielőtt ilyenbe kezd valaki, alaposan ismerje, mit csinál, ne torzszülötteket gyártson.


A másik fél, hogy a szócikk szavaival éljek, a kiborgizáció. Hibának tartanám, ha egészséges embereket gépi elemek beültetésével akarnánk fejleszteni. A végtagpótlás vagy mesterséges szervek beültetése szerintem teljesen rendben van, mint orvosi kezelés, de egészséges emberekből kiborgokat létrehozni, az nálam túl van az ésszerűség határain.

2014. aug. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!