Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » (Jobbikosok) Szerintetek ez...

(Jobbikosok) Szerintetek ez nem ellentmondás?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttem ebbe a kategóriába írom, mert részben ide is tartozik. (Olvassátok végig hogy összeálljon a kép!)


Nos arról lenne, szó, hogy nemrégiben találkoztam egyik (jobbikos) ismerősömmel, akivel beszédbe elegyedtem, és valami kapcsán szóba jött a rendőrség is. Mondta, hogy mennyire nem szereti a rendőröket, stb, de igazából akkor nem is foglalkoztam vele igazán mit mond.


Aztán egy-két nappal utána elkezdett foglalkoztatni a dolog, hogy: ha valaki jobbikos, akkor miért utálja a rendőrséget?

Gondoljatok bele. A jobbik az aki azt mondja, hogy meg kéne szigorítani a törvényeket és a börtönbüntetéseket, hogy végre mindenki azt kapja, amit megérdemel. Hogy a gyilkosok tényleg hozzájuk méltó büntetést kapjanak, hogy a rablóknak örökre elmenjen a kedvük a rablástól. És ezt kik fogják megcsinálni? Fogorvosok? Én azt hittem rendőrök. Hogy lehet utálni valakinek az ország azon szakmájába tartozókat, akik az ország és a közbiztonság javulását segítik elő? Főleg egy olyannak, aki JOBBIKOS? Értem én, nem magát a rendőrséget utálja, sőt nem is mindegyik rendőrrel van baja, hanem csak azokkal, akik nem végzik rendesen a munkájukat. Igaza van. És az összes jobbikosnak. Tényleg sokkal jobb lenne, ha csak olyan rendőrök lennének, akik normális munkát végeznek, és nem korruptak (már akinek jó lenne). Tényleg jó lenne(??), ha a törvény keze mindenkire kegyetlenül lecsapna, aki nem él olyan életet, mint amit a törvény szigorúan előír.

De most mondok én valamit.

Ez a jobbikos ismerősom igen szeret iszogatni, és bár rendes ember, sokszor olyat csinál, amit megbán utána. Ha most tényleg lenne egy IGAZÁN szigorú országos szervezet, akkor ő sokkal nagyobb bajba kerülne mint én, az esetleges viselkedése miatt. És kérdem én. Mi lesz akkor azokkal a rockerekkel, akik buli után sörösüvegeket szétszórva és széthányva hagyják maguk után a terepet? Körbekerítik, hogy utána nem tudjanak oda menni? Esetleg ha elkapják őket, rögtön kapnak 2 év börtönt a tolerálhatatlan viselkedésük miatt? Elég sok ilyen "jobbikos" lázadó fiatalember (eléggé távoli!) ismerősöm volt, és hát bevallom őszintén, ha tényleg szigorítani fognak, akkor ŐK jobban pórul járnak majd, mint a romák. Minden pad, ahova leülnek, utána össze van törve, sokkal többet rongálnak (főleg éjszaka), mint bármely roma, a legtöbb betörést, kirakatrablást, gyilkosságot a fehérek követik el. Mindegyiknél ott lapul a vadászkés (kb. 30 centis), napi 4 órát töltenek (a legjobb esetben is) a kocsmában (romát ott nem is látni), és péntek esténként az ordibálástól aludni sem nagyon lehet. Ha most ezek megkapnák a méltó büntetésüket, akkor vajon az egyenlő nagyságú lenne-e azzal, amit a romák érdemelnének? Vagy talán még nagyobb? Vajon az erős (néha túl erős) nemzeti érzelmekkel bíró fehérek viselkedése nem-e rosszabb (vagy legalábbis ugyanolyan), mint a cigányoké?

Persze lehet mondani, hogy a jobbik csak a romabűnözést akarja visszaszorítani.. csakhogy az már bűnnek számít, mert különbséget tennének a fehérek és romák között. Így jogosan, a fehéreket is ugyanúgy kell büntetni, ami azt jelenti, hogy ők sem mászkálhatnak és terrorizálhatják a környéket az arcukba fésült hajukkal, nem bömböltethetnék a játszótéren a feketeruhás hungaristák a motorjaikat (bár ezt most sem szabadna).


Mielőtt megkérdeznétek mi is a kérdés pontosan, inkább olvassátok el mégegyszer, és fogalmazzátok meg magatoknak.


(Ha nem megy, segítek: A jobbikosok vajon a jobbik megszavazásával nem-e dolgoznak saját maguk ellen? Hiszen ellentmondásba kerülnek saját maguk által vallott nézeteikkel azzal, hogy ők sem szentek. Sőt!)

(A fentebb felsoroltakat vehetitek érveknek.)



2014. máj. 19. 21:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Bakker!

A 90 % lesprólolhattad volna!

Értem, mire gondolsz!

2014. máj. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
61%

Kezdjük az elején...

Gondolom az a baja a rendőrökkel, hogy szerinte nem megfelelőképpen végzik a munkájukat. Családomnak votl szerencséje megismerni a magyar rendőrség munkáját, amikro ellpoták az autónkat. Körözést is elfelejtettek kiadni rá, és ezt csak pár hét múlva vettük észre... Persze ez nyílván nem minden rendőrre igaz, hogy trehány módon védi a rendet... De hát a törvénynek meg sok esetben nincs visszatartó ereje, ami nagy baj!


Gondolom még a Jobbik alatt se kapna valaki 2 évet azért, mert sörösüvegeket dobál szét :) Nem tudom milyn ismerőseid vannak, de ha tényleg olyan, amilyennek leírod őket, akkor nekik is erkölcsösebben kéne viselkedniük (a Jobbiktól mentesen mondom).


"a legtöbb betörést, kirakatrablást, gyilkosságot a fehérek követik el."

Ez nem igaz...



"Persze lehet mondani, hogy a jobbik csak a romabűnözést akarja visszaszorítani.. csakhogy az már bűnnek számít, mert különbséget tennének a fehérek és romák között."


Ezt is rosszul tudod. Vona Gábor a választások előtt kb. minden beszédében elmondta, hogy ők tisztességes meg tiszettésgtelen emberekben gondolkodnak!

2014. máj. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Mindíg is kétely volt bennem a Jobbik iránt, csakhogy Ő a legkissebb rossz?!?
2014. máj. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Hát talán.
2014. máj. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
24%

Nagyon jól leírtad, de neked még csak most tűnik fel?:-)


Ezért nem nyert és nem is fog a Jobbik. Mert ilyenek a szavazói és a többit eltaszítják. Az ilyen ember azt hiszi, hogy majd a Jobbik keze alatt neki majd lehet garázdálkodni, részegen vezetni, mert ezzel nem fognak foglalkozni csak a romákkal meg a zsidókkal. Persze ezt legfőbbképpen a szűk látókörű, buta emberek hiszik csak. Ezért azonosítják őket oly sokszor a kocsmatöltelékekhez.

2014. máj. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
19%
Azért mindenképp a Jobbikra szavazom, mert a balosok leszerepeltek, de sosem voltam FIDESZ-es!!!!
2014. máj. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
68%

Azt nem szeretjük,hogy a rendőrség nem az áramtolvajokat,a kábel lopókat,az öregezőket,az utcán fenyegetőket,betörőket üldözi,hanem a tisztességben élő embereket,akik szabadidejükben,néha elkövetnek egy-két hibát.

Pl:Úgy üldözik az autósokat,mert csak onnan jön pénz,az az ember tud bírságot fizetni.Bezzeg lakatoséknak max a kunyhójuk anyagát,meg azt a néhány mű aranyat tudnák elvinni

2014. máj. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
A börtönök tele vannak azt csak a rendőrség tömte meg.
2014. máj. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 szántóvető ***** válasza:
67%

Kérdező a szocializmusban tudod hogy történt a rendbontók fegyelmezése?

bevitték az illetőt az őrsre.leültették egy székre,alá pelenkát tettek.kezeit hátrakötötték.addig ütötték a fejét amíg be nem xart.(a pelenkát eltették a nyomozókutyák miatt,szagmintának).

az RENDŐRSÉG volt,rettegtek tőlük az emberek.

ma körberöhögik a rendőrt,a békés járókelők és az autósok tartanak tőlük a leginkább.van cigánybűnözés meg 'öregezés' a rendőr semmit nem tesz,kényszerből a polgárőrség szerveződött újra ill. próbálják a hatáskörüket növelni.

ami most van az látszatrendőrség,pénzbehajtás a feladatuk ezért radarral lepik el az országutakat hogy minél több pénzt hajtsanak be.

ezen mit lehet szeretni kérdező?

2014. máj. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Felejtsétek már el mi volt a kommünban!

Azok a k.retének nyugiba mentek, egyébként egy kocsmában isztok!

..

Mi a f.asz bajotok van az új zsarukkal?

2014. máj. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!