Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Börtönbe való az a fiatal,...

Börtönbe való az a fiatal, aki hétvégén ahelyett, hogy részegre issza magát, inkább elszív egy szál marihuánás cigit és filmet néz az ágyában? Hány év börtönt érdemel?

Figyelt kérdés

2014. aug. 23. 18:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
56%
Troll.
2014. aug. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen filmet. :)
2014. aug. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Komolynak szánom a kérdést, nem trollkodásnak. Érdekelnek a vélemények.
2014. aug. 23. 18:17
 4/24 anonim ***** válasza:
11%
Hallod tesó, engem is vegzálnak a kokó miatt ezek a fasiszták! Pedig nem bántok én senkit, de valamiből meg kell élni.
2014. aug. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
68%

Egy szál miatt nem fognak börtönbe zárni. Főleg nem évekre.

De ha van nálad kisebb-nagyobb mennyiség akkor számíthatsz minimum előzetesre, aztán még mindig ott van az elterelés.

Teljesen mindegy, hogy mennyire tartod kevésbé károsnak, mint az alkoholt, attól még büntetik, illegális.

Másrészt, azért mert vannak olyan szerek (alkohol, cigi) amik károsak, de mégis legálisak, nem azt jelenti, hogy még hozzunk be újabbakat és azokat is tegyük legálissá.

Egyébként meg a fű is súlyos függőséget tud okozni olyan embereknél, akik hajlamosak bármilyen függőségre.

2014. aug. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
37%

Milyen börtön? Az ilyen büdös drogosokat ki kell végezni!

(csak vicc)

2014. aug. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
64%
Kiegészíteném azzal, hogy nyugodt tv nézés közben, egy egy idegen bejön a szobába elrak egy-két adag zöldet, majd ott felejt pár rugót az asztalon.
2014. aug. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

5/6

Tudom, hogy nem zárnak börtönbe, hacsak nem terjesztő vagy. Engem először fesztiválról állítottak elő és eljártam az elterelésre is, de nem maradtam tiszta, így a teszten sem mentem át. Pénzbüntetést kaptam, azóta pedig senki sem tesztelt, szóval nem foglalkoznak vele.

Azt is tudom, hogy függőséget okoz, én is annak tartom magam, de kontroll alatt tartom, az életminőségemet nem befolyásolja negatívan (tanulok és dolgozok, hétvégén viszont lazítok, ha olyanom van).


Csak a szabályozás zavar, szerintem a börtönnel való riogatás helyett inkább alternatívákat kellene nyújtani a valódi függőknek, mert tapasztalatom szerint a kilátástalanság ami a legnagyobb talaja ennek az életmódnak, sok ismerősöm van akik egész nap szívnak, és leginkább az a probléma, hogy nem kaptak munkát, nem tudnak mit kezdeni magukkal. De ezt nem ők mondták, csak így veszem észre.

2014. aug. 23. 18:28
 9/24 anonim ***** válasza:
11%
Ne ajvékoljál már!!! Tudod,hány embert látok, amikor kinézek az ablakon, h füves cigit teker a kocsijában? Nem sima cigit. Aztán a nagy kábulatba elfelejti majd nem észrevenni időben a táblákat,gyalogosokat... azért gondolkodjál már el...
2014. aug. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
63%

8: Én olyat még nem láttam a környezetemben, aki a kilátástalan helyzet, munkahiány miatt szívná.

Olyat viszont már többet is, aki a függőség miatt vesztette el a munkáját, családját, normális életét.

Most mondhatnám, hogy ha annyira rosszul érzed magad, akkor igyál meg valamit. Nem mintha az jó lenne. De legalább nem büntetik.

Egyébként meg azt csak te tudod, hogy mi a problémád. És a megoldást is neked kell megtalálnod. Neked kell változtatnod, tenned érte. Mások maximum támogatni tudnak azzal, hogy melletted állnak. De helyetted nem élheti senki sem az életét.

2014. aug. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!