Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem teheti meg ezt a...

Miért nem teheti meg ezt a rendőrség? Miért nincs több joguk?

Figyelt kérdés

szóval, a magyar jog az elkövetőt szinte jobban védi, mint az áldozatot. például, ha engem megtámad 2 manus, de én jól helybenhagyom őket, még engem csuknak le. nagyobb értékű lopás esetén is másnap kiengedik őket, mondván had folytassa. Hawaii-ozni mennek a börtönbe.


Jó rendben, engedjék ki őket másnap az előzetesből. De akkor az elkövetőt, legyen az BÁRKI, dolgozzák meg kicsit az őrszobán. az elítéltekkel is kemény fizikai munkát végeztetnék, plusz emlékeztetni kéne őket heti egyszer, hogy nem wellnesseznek itt. (verés). ez elég nagy visszatartó erő lenne.



2014. aug. 24. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:
25%
Üdv a szélsőliberális Európában. Ha nem tetszik a rendszer irány nyugatabbra. Ott is ez van, de ott legalább befogják a szádat pár ezer euróval.
2014. aug. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%

A felsoroltak jelenleg Ororszországban, Belarusban, és a Távol kelet egyes részein fordulnak elő.


Nem tudom neked hogy esne ha 20éves jogosítvánnyal rendelkező rutinos sofőrként elcsapnál egy gyereket, és ugyanúgy lecsuknának 6 évre, meg mellé azonos bánásmódot kapnál, mint aki lopott, vagy ölt.


Az a baj hogy ezzel minden fogvatartott szembesül, függetlenül attól miért van büntetés alatt, vernek ott mindenkit, pusztán időtöltésből.


A piti bűnözők azért bűnöznek mert olyan csórók már hogy nincs életük, és érdekes mód ilyenekkel van tele a börtön. Ha jobb életet teremtenének akkor nem volna 1zárkában 7 fő.

2014. aug. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tetro ***** válasza:

"szóval, a magyar jog az elkövetőt szinte jobban védi, mint az áldozatot. például, ha engem megtámad 2 manus, de én jól helybenhagyom őket, még engem csuknak le. "

ez így unblock nem igaz. de ha szerinted igen, akkor hozhatnál néhány példát erre, forrásokkal alátámasztva.


"nagyobb értékű lopás esetén is másnap kiengedik őket, mondván had folytassa. "

példa? de lehetőleg olyat, ahol nem csak kiengedték az elkövetőt, hanem valamelyik hivatalos szerv még meg is kérte a folytatásra...


"De akkor az elkövetőt, legyen az BÁRKI, dolgozzák meg kicsit az őrszobán."

És ha nem ő az elkövető? Tudod, bírósági ítélet előtt jogállamokban nem dolgozzak meg az embereket. Ezzel nem az elkövetőket védik, hanem az ártatlan buta műveletlen tinédzsereket például, akik lehet csak rosszkor voltak rossz helyen. Vagy csak túl sok hülyeséget beszéltek. De mégis ártatlanok... Nem lenne rossz, ha csak úgy összeverhetnék őket a rendőrök?

elmagyaráznád, hogy a verés hogyan lenne visszatartó erő? mert szerintem aki be van zárva, az verés nélkül sem tud idekinn lopni.

2014. aug. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!