Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit tud és mit akar tenni...

Mit tud és mit akar tenni Magyarország abban az esetben, ha a sorkötelezettség visszaállítása okán tömegével sorozzák be a magyar férfiakat Kárpátalján az ukrán hadseregbe és viszik őket Kelet-Ukrajnába golyófogónak?

Figyelt kérdés
2014. aug. 28. 23:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem a "Mit tud?" és "Mit akar?" kérdésekre csak akkor kell válaszolni, ha van is valami esély a bekövetkezésére.
2014. aug. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

Egyenlőre semmi esély ilyesmire!

Nem tud tenni konkrétan semmit sem!

Diplomáciai úton képes nyomást gyakorolni!

Sokan agyalnak!

Mindenen!

2014. aug. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Már miért ne lenne rá esély? Ha igaz a szóbeszéd és háború van, akkor lesz sorkötelezettség... Nekem is van ismerősöm aki érintett, de itt tanul és hülye lesz hazamenni megdögleni.
2014. aug. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok mindent tehetne.

Az EU-n keresztül lehetne nyomást gyakorolni Ukrajnára, hogy ezzel hagyjon fel. Továbbá Magyarország befogadhatja a háború elől menekülőket.

2014. aug. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

Akkor idejönnek!

Már rég fenntartás alatt vannak a helyek!

Minden háború más!

2014. aug. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Amikor kezdetekben Orbán kimondta, hogy akár ezrével képesek vagyunk befogadni a kárpátaljai és ukrán menekülteket, hát én kicsit viccesnek tartottam!

Már nem tartom annak!

2014. aug. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

"Nekem is van ismerősöm aki érintett, de itt tanul és hülye lesz hazamenni megdögleni."


Majd viszik. A sorkötelezettség az sorkötelezettség. Bújhat a föld alá ott is megtalálják.

2014. aug. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
A kárpátaljai magyar ismid ukrán állampolgár. Magyarország semmit nem tud tenni egy ukrán állampolgárért.
2014. aug. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Semmit nem tud tenni, legfeljebb szájkaratézik. A háború az ilyen, halállal jár.


Az itt tanuló ismi ha Magyarországon van akkor nem fogják tudni elérni, de ha egyszer visszamegy lehet, hogy elszámoltatják hol járt, persze ez attól is függ ki fog győzni, hogy lesz vége ennek az egésznek.

2014. aug. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

Miért ne vihetnék a kárpátaljai magyarokat harcolni? Ukrán állampolgárok, minden további nélkül vihetik őket. Azelőtt is vitték Afganisztánba a szovjet időkben, én személyesen ismerek olyat, aki Szibériában volt sorkatona magyarként valami három évig, és még örülhetett, hogy nem Afganisztánba vitték, mert ez akkor volt.


Be kellene fogadni ide őket - szigorúan csak a magyarokat - csakhogy háborús helyzetben egy állam nagyon megnézi, hogy kiengedjen - e katonakorú fiatalt az országból. A jugó háborúk idején ismertem délvidéki magyart, aki itt felejtette magát, nem volt kedve Koszovóban felfogni az albán golyókat. Innen, ha már átjött nehezen tudnák visszavinni az állampolgárság szerinti hazájába.

2014. aug. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!