Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nézik le...

Magyarországon miért nézik le azokat akiknek nincs legalább 1 diplomájuk? Még ha az egy nevesincs szakon is, de legalább valaminek lennie kell.

Figyelt kérdés
De már egyre jobban tapasztalom, hogy legalább 2 diploma kell, máskülönben semmibe néznek. Azon belül is csak a "menőbbek". Pl a mérnöknél a gépész vagy környezetgazdálkodási kilőve de szemben egy vegyészmérnőkivel, azzal "embernek" tartanak.

2014. szept. 2. 22:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy túl magasra teszed a lécet!

Én nem tapasztaltam ilyesmit!

2014. szept. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%

Ha valamire való körökben mozogsz akkor ez így van. Anélkül semmi vagy. Egy jogász diplomával is lenéznek kapcsolatok nélkül, nemhogy egy mérnökivel ami átlagosnak mondható.


Persze ha állami szférában vagy az más téma. Ott ha a szakirányú végzettségedhez párosul valami külső de rokon szakma akkor az igen jó.

2014. szept. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 tetro ***** válasza:
76%
Valamire való körökben mozgok. Soha még csak kérdés szinten sem merült fel, hogy van-e diplomám, vagy milyen iskolába jártam... Kérdező, a frusztrációd te vagy, nem az egész világ.
2014. szept. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%
Mikor fogjátok fel végre hogy nem minden az diploma? Mint ahogy nem minden a pénz se? Az a legfontosabb az életben hogy boldog és egészséges legyél. A többi mellékes.
2014. szept. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
8%
Nem kell mindenre ráparázni.
2014. szept. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Nem vettem észre, hogy bárkit is lenéznének azért, mert nincs diplomája. Nekem fél év múlva a kezembe lesz, mégsem hinném, hogy lenéznék másokat ez miatt.
2014. szept. 3. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
Miért teszitek fel ugyanezt a kérdést hetente? Senki nem néz le, nyugodj meg szépen.
2014. szept. 3. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Figyi, ki nézne le, amikor egy gázszerelő is milliárdos vállalkozóvá válik? Ez még jobb mint az amerikai álom.


Számodra most azért ilyen nagy kérdés ez, mert épp abban a korban vagy amikor tanulgatsz, gyakran kerül szóba, mindenki kérdezgeti mi lesz belőled. Én ezen már túl vagyok, ha valaki megkérdezi mi a szakmám nem szoktam benyögni, hogy villamosmérnök. Azt szoktam mondani ilyen és ilyen gépekkel foglalkozunk. Mégis mit számít van-e papírom a szekrényben?


Egyébként ha én találkozok valakivel nem kérdezem ki a végzettségéről, meg milyen diplomája van, hol szerezte, ilyenek. Inkább érdekel mint ember, a nézetei, a gondolatai a tapasztalatai, 10 perc után úgyis eldöntöm hogy értelmes-e.


Nekem éppen van diplomám, de igen-igen tisztelem azokat akik jó szakmunkások, kiváló szakemberek. Szívesen beszélgetek velük. Gyakran egészséges világnézetük van.

2014. szept. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem számít, van-e diplomád, vagy ha van, az milyen. A lényeg, hogy keress sok pénzt. Ha ez neked diploma nélkül, vagy filozófusként sikerül, a kutyát nem érdekli.
2014. szept. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert ez így is van. Anélkül nem sokra néznek
2014. szept. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!