Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha rangsorolni kéne, számotokr...

Ha rangsorolni kéne, számotokra mi az a 10 legsúlyosabb probléma Magyarországon, amelyre normális programot kéne kidolgoznia a politikusainknak?

Figyelt kérdés

Számomra:


1. Adózás! Az egykulcsos adó a gazdagoknak kedvez és hatalmas bevétel kiesést jelent az államnak. Ezt mondom úgy, hogy én a progresszív adózással rosszabbul járnék.


2. Egészségügy helyreállítása! A komplett társadalom biztosítást át kellene alakítani, a kórházakat és rendelőket fel kellene újítani, az orvosok fizetését emelni kéne, de ezzel együtt betiltani a hálapénzt.


3. Oktatás átalakítása! A Klebelsberg Intézményfenntartó Központot be kellene záratni, az iskolák fenntartójának újra az önkormányzatoknak kell lenni. Több pénz kell az oktatásra fordítani, hisz megéri pénzt fektetni a jövőnkbe.


4. A felesleges beruházásokat le kellene állítani.


5. Létre kellene hozni egy internetes oldalt, ahol kötelező lenne feltölteni az összes állami megrendelést és a pályázatokat is. Ezzel létre lehetne hozni egy civil kontrollt ó.


6. A kis és középvállalkozások támogatása!


7. Az hogy 2-3 külföldi, magán könyvelői mamutvállalatot megbízni Magyarország teljes átvilágítására. Átvilágítani a

NAV-ot, a kormány kiadásait, az MNB-t és mindent. Az a cég, amely a legnagyobb hibát, csalást, sikkasztást leplezi le, az a hiányzó összeg egy bizonyos százalékát kapja fizetségül, így a cégek érdeke lenne a mindnél nagyobb hiány leleplezése. Azért külföldi mamutvállalatokat kell megbízni erre a célra, mert bármit előkotornak a szőnyeg alól és kiváló kapcsolatrendszerük van. Megvesztegetni meg lehetetlen lenne őket, hogy ezt nézzék el, mert teljesítmény alapján kapják a díjazást, illetve nem kockáztathatják a hírnevüket.Természetesen a bűnösöket utána felelősségre vonnánk és teljes vagyonelkobzás + börtön.



8. PAKS 2 népszavazás


9. Vasúthálózat fejlesztése!


10. A sikertelen sportágakból az összes pénzt kivonni és a sikersportokat támogatni, fejleszteni.



Ha esetleg a top 10-es problémáitokat tudjátok, hogyan lehetne megoldani, azt is leírhatjátok, az is érdekel.



2014. szept. 17. 18:52
1 2
 11/13 szántóvető ***** válasza:
40%

1. az összes olyan politikus tarkónlövetése amely a rendszerváltást követően kormányzó párt tagja volt.

2. a Magyar gazdaság beindítása:ami itthon megtermelhető/előállítható azt ne külföldről kelljen behozni.törvényileg szabályozni a külföldről behozott áruk mennyiségét ill. a boltokban lévő külföldi termékek %-os arányát.új felvevőpiacok felkutatása akár a távol-keleten is.

3. a minimálbérek kétszeresére emelése azzal a célkitűzéssel hogy a jelenleginek a háromszorosára kell emelni belátható időn belül.

4. választások:6 évre válasszunk kormányt,3 év utáni felülvizsgálattal.általános polgári elégedetlenség vagy korrupció esetén a kormányzó párt tagjai az életükkel felelnek ill. új időközi választások kiírására kerül sor.

5. a Magyar föld visszavétele Magyar tulajdonba,földosztás,az egy tulajdonban lévő földterület maximalizálása.

6. erdőtelepítés,

7.infrastruktúra,a kelet-Magyarországi térség mielőbbi felzárkóztatása.

8.a Magyar járműgyártás beindítása különös tekintettel a buszokra.

9. a kínai termékek kivezetése a Magyar piacról,elszigetelődés a kínától és izraeltől.

10. egészségügy megreformálása.minőségibb egészségügyi szolgáltatás,több és jobban felszerelt kórház és jóval több ágy.

11. irányított oktatás:a fizikai dolgozókat képző intézmények vonzóvá tétele,törvényileg szabályozni a végzős diákok %-os arányát a továbbtanulás szempontjából a munkaerőpiaci egyensúly fenntartása érdekében.vagyis ne legyen a felsőoktatásban túlképzés.

12. kötelező sportolás minden felnőtt számára heti meghatározott óraszámban ami akár futásból is állhat.

.kérdező a 10-es pontod (összes pénzt kivonni) marhaság,nincs olyan hogy sikeres és sikertelen sportág.az esélyegyenlőségre kell törekedni,az olimpián elért eredmény ne befolyásolja a pénzek elosztását.

a látványsportágak kapjanak több pénzt a futballon kívül mert az nem megy sajnos.

13. a futballstadionok többcélú felhasználása és az események ingyenessé tétele (bikarodeó,bikaviadal,gladiátorküzdelem,pénzdíjas női iszapbirkózás,bármi ami szórakoztatni tudja a embereket.)

2014. szept. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
73%

1. Oktatás.

2. Oktatás.

3. Oktatás.

Enélkül sehová sem fogunk eljutni. Buta, képzetlen, gyakorlattal nem rendelkező, csak elméleti tudást megszerző emberekkel (legyen az szakmunkás vagy diplomás) SEMMIRE sem megyünk. Jelenleg szerintem jó 3 millió olyan ember él Magyarországon, aki tényleg semmi másra nem jó, csak kínai rabszolgaszerű összeszerelésre. Kellenek ilyenek is, nem azt mondom, hogy teljesen haszontalanok, de a munkájuk hozzáadott értéke kevés, sőt 0. K+F, minőségi gyártás, fejlett mezőgazdaság, modernizáció nélkül nincs hosszútávú fejlődés. Itt teljesen mindegy, hogy ki az iskola fenntartója, nem azzal van a gond, hanem magának az oktatásnak a színvonalával. A bolognai rendszer volt az egyik legnagyobb baromság az oktatásban, a kötelezően egységes tanterv a másik. A harmadik meg az, hogy nem lehet a gyerekeket képesség alapján csoportosítani már általános iskolában. Középiskolában eltörölni a "csak érettségi" rendszert, mindenkinek kötelezően kelljen szakmát tanulnia gyakorlattal együtt. Ehhez gyakorlati rendszert is létre kell hoznimegfelelő oktatókkal, nem olyanokkal, hogy "aki ért hozzá az csinálja, aki nem az tanítja". Itt gépekre, eszközökre, anyagokra van szükség, szakmától függően. Esetleg alacsony arányban lehet gimnázium, de ott akkor vagy emelt nyelv, akár 2-3 nyelvet legalább középfokig tanuljanak meg, akár emelt óraszámban más elméleti tantárgyat tanuljanak (pl matek osztályban egyetemi szintű matek 4. év végére). Felsőoktatásban befejezni a bsc/msc bohóckodást, vissza a főiskola/egyetem rendszert, kicsit másképp. A főiskola főleg olyan szakokra lenne berendezkedve, ami inkább elméleti, de azt intenzív jelleggel. Az egyetem meg inkább a gyakorlati jellegű képzést adná, akár kötelező gyakornoki munkával is (csak azután kapná meg a diplomát). Ehhez szintén biztosítani kell a lehetőséget a megfelelő valós cégeknél akár állami támogatással is. A nyelvoktatást minél előbb elkezdeni, akár már alsóban is, középiskola végén 4-est csak az kaphat nylevből, aki legalább a középfokú szinten tart.

Na ezzel kellene kezdeni, minden mást ennek alárendelni. Nyilván egy sebtében összeszedett elv amit írtam és tökéletesíteni kell, de nagyjából idáig kellene eljuttatni az oktatást. Addig semmi keresnivalónk Európa nyugati felén.


Utána jöhet az adózási rend. Nem mondom, hogy ne legyen progresszív adózás, de azt mondom, hogy aki többet adózik, az máshol ennek a többletnek lássa hasznát. Ma már nem nehéz semmiből adatbázist csinálni, de például olyat lehetne, hogy ha útfelújításról döntenek, akkor az a település élvezzen előnyt, ahol /fő többet adóznak. Nem azt mondom, hogy csak ez alapján döntsenek, erre való a például súlyozás. De ez lehet akár az egészségügy is...


Egészségügy. Elsősorban a pénznyelőket kellene pénzügyileg felülvizsgálni, a jelenelg kiszervezett tevékenységet visszavenni saját kézbe. Röhej, hogy a kórházi labor _nyereséges_ külsős cég. Ha pedig lehet nyereségesen műkdötetni, akkor az a nyereség legyen a kórházé, amiből tud fizetést adni az orvosoknak...

De legalább a képzésünk európai szinten nem rossz, csak kevés. Támogatnám az állami orvosképzést, de itt mindenképp megtartanám/bevezetném a röghözkötést. Akár úgy is, hogy csak akkor kapja valaki a kezébe a diplomáját ha adott időt eltöltött a magyar egészségügyben.


Sport. F**szság csak az alapján támogatni valamit, hogy mekkora sikereket érünk el benne. Illetv f***szság csak a sikerért sportolni. Két dolog alapján kellenek elosztani a pénzt: mennyien választják azt a sportot, illetve mennyi embert érdekel. Lehet anyázkodni, hogy fociban 30 éve semmi nemzetközi eredményt nem értünk el, de a mai napig ezt a sportot űzik a legtöbben, és ez is érdekli a legtöbb embert. Ehhez a sporthoz a stadionjaink megvannak, már csak focisták és foci kell beléjük. Az eredmények alapján rommá lehetne támogatni például a kajak-kenut, azt sem mondom, hogy nem érdemlik meg, de azért egy fradi-újpesten több néző van (jó, nem most a bojkott alatt), mint ahányan kajak-kenuznak, a nézőkkel együtt. Persze a profinak és magyarnak mondott fociba sem kell számolatlanul önteni a pénzt. Főleg addig nem, amíg 11 emberből 8 valami huszadrangú külföldi focista. Például csak az kapjon állami támogatást, ahol a keret 80%-a magyar állampolgár.


Közlekedés fejlesztése. Vasútfejlesztésre szükség van, de főleg a főbb vonalakra kellene koncentrálni. A napi két vonatpáros vonalaknak abszolút nincs értelmük, igazából az mszp-nek talán az egyetlen értelmes ötlete volt a kihasználatlan vonalakat bezárni. Viszont legyen elérhető Budapestről bármelyik 30-40000 fős nagyváros vonattal maximum 2.5 óra alatt. Ez lenne a cél. A kiemelt nagyvárosok meg maximum másfél óra alatt (Miskolc, Szeged, Győr, Debrecen, Pécs - ebből Győr fogjuk rá megvan).


Namost amit itt leírtam, ahhot csak három dolog kell: pénz, pénz és persze pénz. Gazdasági politikus legyen a talpán, aki ezt előállítja. De isten bizony boldogan adózok többet, ha valaki ezeket a célokat megvalósítja. Nem megígéri, meg is valósítja.

2014. szept. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Amiket leírtál sorrendbe raktam az elképzelésem alapján, melyek tömör logikája: Előszőr a kiadásokat kell csökkenteni, hogy legyen miből befektetni olyan szektorokba, melyek a növekedést, és így lesz pénz fedezni a kiadásokat. Tételesen a pontjaid sorrendbehelyezve szerintem így néznének ki jól:


1 kiadáscsökkentés

4 kiadáscsökkentés

5 kiadáscsökkentés

10 kiadáscsökkentés

7 kiadáscsökkentés

6 növekedés ösztönzés

9 növekedés ösztönzés

3 kiadás

2 kiadás


A kiadáscsökkentés forrásokat teremt a vállalkozások támogatására, infrastruktúra fejlesztésére. A növekvő vállalkozás növekvő termelékenységet és növekvő fizetést eredményez, amiből lehet finnanszírozni a kiadásokat. Ha belegondolsz ez olyan oldalról is logikus, hogy akkor érdemes az oktatást fejleszteni leginkább, ha van olyan munkahely, aki meg tudja fizetni a képzett munkaerőt, valamint a képzett munkaerő számára vonzó a hazai piac.

2014. szept. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!