Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma Magyarországon csak a...

Ma Magyarországon csak a jobban keresők tesznek le valamit az asztalra?

Figyelt kérdés

Szerintem minden dolgozó ember le tesz valamit az asztalra, viszont Miniszterelnök, Orbán Viktor úr arról beszélt, hogy mindenki aki munkaképes dolgozzon, és az egykulcsos adórendszerrel ösztönzik a munkát, és ezzel a rendszerrel a sikeres és sokat dolgozó embereket (is ) támogatják. Majd hozzátette, hogy ahhoz hogy az ország gazdasága működjön, sokat dolgozó, sikeres és az adórendszer által támogatott emberekre van szükség. Elmondta azt is, hogy ha a gazdaság kitermeli a szükséges forrásokat, akkor tudnak segíteni a munkanélkülieken is.


Na most a logika alapján...(?) csak az lehet sikeres, aki sokat keres? És aki keveset keres, mondjuk minimálbért, ő nem tesz hozzá semmit az ország előrehaladásához? Mit jelent ez a mondatrész?



2014. szept. 22. 18:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
81%
Ezek mindenkit ostobának néznek !!!
2014. szept. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
31%
Egyetértek az egykulcsos adórendszerrel. De meg vihetnék lejjebb.
2014. szept. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
33%
A minimálbéres nem sokkal járul hozzá semmihez, az ő adója csak jelképes. Azért minimálbéres, mert olyan munkát végez ami nem igényel szakértelmet vagy tudást. Ha évente egyszer elmegy dokihoz egy náthával, már többe kerül az egészségügynek, mint amit TB-t befizetett. Azok keresnel viszonylag jobban, akik szakmunkát végeznek, szakértelmük can. Így ösztönzi Orbán az embereket hogy tanuljanak, képezzék magukat.
2014. szept. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Én szakmunkás vagyok, kereskedelmi eladó, árufeltöltő a szakmám, és hetven valahány ezer jár a munkáért. Én messze-messze vagyok azoktól, akik ezzel az egykulcsos adórendszerrel jól jártak, és a logika szerint sem vagyok sikeres...
2014. szept. 22. 18:54
 5/27 Mays ***** válasza:
85%
Orbán szavai mindig ostobaságot tükröztek, magyarul ostoba embereknek is szólnak...hiszen csak ők képesek gondolkodás nélkül mindent elhinni és hát lássuk be ők sokan vannak kb. 2/3-an... :-D
2014. szept. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
76%
Vannak szakmák amikért csak minimálbért adnak az igaz. De egy kőműves lerakja otthon a minimum kétszázat. Nekem is van szakmám, de nem abban dolgozom, hanem gyárban. Így a szakmám akár ne is lenne. Az árufeltöltés is olyan, amit egyszer megmutatnak, aztán bárki elvégzi. Menj műszaki boltba eladónak, ahol eladás után jár jutalék.
2014. szept. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
61%

A jobban keresők többsége csak kihasználja az alkalmazottait, anélkül, hogy sokat tenne le az asztalra. Az egykulcsos adó pedig hatalmas adóbevétel kiesés az államnak, haszon nélkül.

Orbán mindig hülyeségeket mond.

2014. szept. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

A sikeresség tulajdonképpen egy szubjektív fogalom. Meg lehet választani, hogy miben mérjük. Így természetesen mérhetjük pénzben is. Ebben az esetben nyilván az a sikeresebb aki több pénzt keres.

De nézhetjük ismertség, befolyás, tudás, akármi alapján is.

De mivel itt adóról van szó, ezért nyilván a pénzt kell alapul venni.

2014. szept. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
71%
Azok a szakemberek, akik olyan szakmát művelnek, amihez évekig tartó tanulás, aztán több évig tartó gyakorlat egy mester mellett szükséges ahhoz, hogy önállóan dolgozni tudó szakember váljon belőle, azok közel 150-200 között kapnak. Az sem sok, de nem 70 . Árufeltöltőnek 8 osztállyal is felvesznek.
2014. szept. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
84%
És, akinek csak szakmunkása van vagy 8 általánosa már nem érdemel emberhez méltó éltet, hogy tisztességesen felnevelje a gyerekeit luxus nélkül? Jelenleg itt tartunk. Mondom ezt diplomásként. Nem minden ember mehet egyetemre, nem mindenki tanulhat, mert akkor a szakképzettség sem érne fikarcnyit sem. Ebbe nem gondol bele soha senki. Tiporjuk inkább azokat, akiknek nincs magas iskolai végzettsége vagy bére. Tapossuk őket, mert akkor mi többet érünk. Szomorú és elfajzott már ez a társadalom, ahol pénzben mérjük az embert.
2014. szept. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!