Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen lesz az együttélés...

Milyen lesz az együttélés Magyarországon a jövőben?

Figyelt kérdés

Lehetséges, hogy akár 10-15 éven belül Magyarországon kialakul egy eléggé jelentős szegregáció?


Úgy értem, hogy a tehetősebbek (itt nem egyből a nagyon gazdagokra gondolok, hanem pl. egy gépészmérnök, aki keres nettó 300 ezer forintot havonta) olyan kertes házas övezetekbe költöznek, mint amilyenek Amerikában vannak. Fallal van körbevéve, fegyveres őrök védik, belül meg van uszoda, bolt, orvosi rendelő stb. A falon kívül meg a szegények élnek.



2014. szept. 22. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a folyamat már 15 éve zajlik és a jövőben is folytatódni fog.

Ez természetes a piacgazdaságban. Az összes városban kialakulnak elit negyedek és gettószerű környékek is.

2014. szept. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy kialakulnak elit negyedek, meg gettók. Pl. Rózsadomb vs 8. ker.


De én arra vagyok kíváncsi, hogy ez fog olyan méreteket ölni, hogy fallal és fegyveres őrökkel védett lakóparkok lesznek, mert a közbiztonság annyira rossz lesz?


Ismerősöm fia Mexikóban él, ő mesélte, hogy mentek meglátogatni és olyan volt, hogy nagy betonfal, a falon meg elektromos vezeték, hogy ne tudj átmászni. Kamerák mindenhol. Egy helyen tudsz be és kimenni, ott sorompó és vaskapu is van. Fegyveres őrök ellenőriznek mindenkit. Belül van egy orvosi rendelő, ha valaki rosszul lenne, pl leáll a szive, akkor fél perc és ott a segítség. A falon kívül meg autóval járőröznek a fal körül.

2014. szept. 22. 22:16
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mexikóban, Brazíliában, Kolumbiában, Dél-Afrikában azért alakult ez ki mert szörnyű a közbiztonság, rengeteg a lőfegyver, rablások, bandaháborúk az utcákon.

Szerencsére mi még nem tartunk itt, de nem kizárt, hogy 40-50 éven belül mi is eljutunk erre a szintre.

2014. szept. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Már létezik: Pest vs vidék. Hatalmas különbségek vannak már most is.
2014. szept. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
mit értesz vidéknek? Debrecen?Pécs?Székesfehérvár?
2014. szept. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!