Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A roma lakosság megítélését...

A roma lakosság megítélését mennyire befolyásolja számotokra annak zenei és zenész múltja?

Figyelt kérdés
Nagyon sok roma zenész és maga a cigány zene is sokat tett a páratlan magyar zenei és népzenei örökségért. Amikor megítélitek a cigányságot akkor ezt a pontot ti beleveszitek?

2014. szept. 24. 12:44
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:

Mielőtt kommenteltek, légyszíves hallgassátok meg előtte ezt:


https://www.youtube.com/watch?v=qqeNxdyp5CE&index=1&list=PLp..

2014. szept. 24. 12:45
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Manapság már nincs annyira sok cigány zenész és ők más csoportba tartoznak, mint a többségi cigány kisebbség. Tudod, vannak a beás, lovári és oláh cigányok.


A magyarisztáni cigány kisebbség ~80%-át oláh cigányok alkotják és nekik közük sincs a zenéhez és egyéb művészetekhez. Gondolom nem árulok el nagy titkot azzal, hogy ha csak beás és lovári cigányok élnének Magyarországon, senkit nem érdekelne, hogy itt vannak.

2014. szept. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Most őszintén, a zenészek hány százalékát teszik ki a cigányoknak? 0'001%? Vagy kevesebb?

Amúgy pedig olyan, hogy cigány zene nem létezik.

Európában 12 millió cigány él, de nem találni egységes cigányzenét. Amit cigányzenének hívnak, az a helyi (olasz, francia, spanyol stb.) népzene - sokszor ízléstelen - "feldolgozása", kicsicsásítása.

Tőlünk nyugatabbra vagy épp keletebbre annyira más a "cigányzene", hogy rá sem lehet ismerni.

2014. szept. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
95%
Amikor nagydarab állatok jönnek velem szemben az utcán, akkor nem vigasztal az, hogy vannak tehetséges, becsületes cigány zenészek (mert egyébként szeretem a jó cigányzenét).
2014. szept. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

"A magyarisztáni cigány kisebbség ~80%-át oláh cigányok alkotják"


A magyarországi cigányok többsége romungró.

Aztán beás meg oláh.

2014. szept. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Elég keves focista volt az 50-es években is Magyarországon mégis egy egész országot boldogság töltötte el a 6:3 és kesergett egy VB ezüst érmen.


Nemzeti ikonok mindig kevesen voltak de fontosak voltak a nemzettudathoz.


Sok, nagyon sok roma zenél. Az, hogy zenészeknek állnak-e az lehetőség kérdése is.


A spanyol flamenkót andalúziai ghitanok tartották életben. Es valamit hozzátettek amitöl az egész mégis spanyol cigány zene lett.


Jól elkülönül a magyar cigányzene a magyar népzenétől. Nem véletlen tettem fel a youtube oldalt.

2014. szept. 24. 13:04
 7/32 anonim ***** válasza:

5: Akkor vagy régi cikket olvastam, vagy rosszul emlékeztem, de utána néztem és igazad van. Ez mondjuk a lényegi mondanivalómat nem hiszem, hogy befolyásolja.


6: Én konkrétan egy cigány zenészt sem ismerek, míg jogászt igen, de ő sem egy putris fajta, gondolhatod... Igazából a magyar alapvetően nem rasszista nép, még soha nem hallottam, hogy a horvát, sváb, vagy egyéb kisebbségeket ennyire utálták volna, mint a cigányokat.


A zenéről meg csak annyit, hogy anno, amikor a Habsburg birodalom részei voltunk a magyarok megtagadták, hogy zenéljenek az uraknak. A cigányok észrevették a piaci rést és helyettünk ők kezdtek el magyar népzenéket játszani a méltóságoknak. Ebből az következik, hogy a nagy része amit ma cigányzenének nevezünk, valójában magyar nóta, cigányok által előadva. Amit belinkeltél az pont nem tartozik ide, de a többi...

2014. szept. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
94%

"Elég keves focista volt az 50-es években

is Magyarországon mégis egy egész

országot boldogság töltötte el a 6:3 és

kesergett egy VB ezüst érmen."


1.Jah, csak a többi focista nem azzal töltötte az idejét, h embereket raboljon ki.

2.Gáspár Győző, LL Junior, Gáspár László, Mága Zoltán az ismertebb cigányok és mind bűnöztek.

Adócsalás, drog, szervezett bűnözés támogatása stb.

Szal nem érdekel.

Legközelebb pedig próbálj meg jobban felkészülni, ha okoskodni akarsz....

2014. szept. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Én elismerem őket nagyon. Nemcsak a cigányokat, hanem minden zenészt persze, de te most konkrétan a cigányokat kérdezted: hát őket is, függetlenül a származásuktól.

Pl. a száztagú cigányzenekar világhírű, és méltán.

2014. szept. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 Tharos ***** válasza:
74%

1, Nem érdekel az szerinted ultraszuper magyar kultúra, mert én egyáltalán nem tartom annak.

2, A cigányok nagy része akkor sem illik egy civilizált társadalomba, ha minden ötezredik zenél közülük.

2014. szept. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!