Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megéri politológiát tanulni?

Megéri politológiát tanulni?

Figyelt kérdés
Én egy erősen humán beállítottságú ember vagyok, és szimpatikus nekem a politológia, csak elég rosszakat hallottam az elhelyezkedésről. Szerintetek milyen a helyzet?
2010. jan. 21. 00:09
 1/10 anonim válasza:
37%
Sz*r, nem érdemes, sokan tanulnak és kevesen tudnak elhelyezkedni ezzel. Keress inkább mást. :(
2010. jan. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk elég egysíkú a politika.

Van mindig egy ügyeletes sátán, bár már több is van.

Minden választásnál egymásnak esnek és folyik a harc a nyugdíjasokért, a segélyezettekért, miközben egy normális lehetőséggel nem állnak elő. Nem lehet kideríteni hogy mik is a valódi problémák, és amikor az egyik a többitől eltérően szeretne valamit elmondani az igazságból, akkor mind a ketten nekiesnek. Minden nem kimondottan elfogadott és a széleket megnevező vádaskodás mellett, kiderül hogy pontosan a szél nem megy bele ebbe az egész hazudozásba és vádaskodásba, hanem adja a programját és a megoldásokat. Nem üzenget vagy fenyegetőzik, főleg meg nem azzal hogy ha jön a másik akkor mi lesz.

Szóval lassan kiderül az igazság !


De ennyi a politika, ehez nem kell politológusnak lenni csak az ismert és hasonlatos választásokat lemásolni, és a mocskolódást tökéletesíteni.

2010. jan. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
Nem, a legtöbb politikus jogász, közgaszdász... végzettségű. Ilyesmivel csak akkor tudnál talán megélni ha komoly hátszeled van.
2010. jan. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
ép holnap vizsgázok belőle.. ill már ma bocsi.. :D elég elméleti.. szal ha humán vagy menni fog. :) eltét ajánlom. :)
2010. jan. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Diákmunkán egyszer együtt dolgoztam egy politológus hallgató lánnyal, ő azt mondta, hogy a politológus nem politikus. A politológus mást csinál, mint a politikus.

Ettől függetlenül nem javaslom, csak ha nagyon érdekel, és szívesen elemezgeted a politikát. Te dönts, csak ne vezesd félre magad.

2010. jan. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
19%
Meg nem éri, de érdekes szakterület, nagyon szeretem. Én is vizsgáztam belőle ebben a szemeszterben :)
2010. jan. 21. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
79%
Nem könnyű vele elhelyezkedni, meg nem is túl jó, én egy év után otthagytam, de mondjuk engem nem érdekelt eléggé ahhoz, hogy ezt tanuljam. Nagyon könnyű szak egyébként.
2010. jan. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
13%
Akit az "elhelyezkedés" érdekel, az ne menjen humán szakokra, ezek ugyanis nem azért vannak. Ha mindennél jobban érdekel a politika (még az "elhelyezkedés"-nél is), akkor viszont tanulj politológiát.
2010. jan. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azért érdekel ennyire az elhelyezkedés is, mert nemrég hagytam ott egy másik szakot, és látom h milyen nehéz manapság munkát találni, és ugye valamiből muszáj megélni. Ugyanakkor fontos számomra, hogy amit tanulok az érdekeljen is.Nem akarok én krőzus lenni, csak egy tisztességes állást, amibe örömömet is lelem.
2010. jan. 22. 16:38
 10/10 anonim válasza:
9%
Nem lehet vele elhelyezkedni, ha esetleg erős hátszeled van vagy már a szakmában vagy a politikában dolgozol, akkor lehet hasznos és segíthet. Tapasztalatból mondom.
2010. dec. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!