Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A devizahitelesek miért a...

A devizahitelesek miért a bankot okolják a saját hibájukért?

Figyelt kérdés

NEM, ismétlem NEM provokációnak szánom a kérdést, de komolyan nem értem.


Van az ismerősi körömben is 2 devizahiteles, és ők is a bankot okolják.

Az egyik tagja a "haza nem eladó" mozgalomnak, meg hangoztatja, hogy ők Magyarországot akarnák támogatni. Én megkérdeztem tőle, hogy akkor miért nem forintba vette fel a hitelt? Nincs válasz...


Azért nem értem, mert több devizahitelest is megkérdeztem már.

Egyrészt SENKI sem kötelezte őket, hogy hitelt vegyenek fel, vagy hogy devizába vegyék fel a hitelt. Másrészt 3 olyan régebbi ismerősöm van, aki bankba dolgozik (3 különbözőben), és mind azt mondta, hogy az ügyfeleknek minimum 3-szor felhívják a figyelmét arra, hogy a deviza árfolyama megugorhat, és hogy olvassák el a szerződést. Az egyik mondta is, hogy sokan még erre sem voltak hajlandóak, elolvasás nélkül aláírták, még akkor is, ha több millióról volt szó.


Az ilyenek MIÉRT a bankokat okolják? Akkor is ennyire háborognának, ha az árfolyam nem megugrott volna, hanem a felére csökkent volna?



Nem akarok vitát szítani, csak ez tényleg érdekel. Én, ha hitelt vennék fel, minimum 2-szer átolvasnám a szerződést, és ha nem értem, akkor elvinném egy jogászhoz, aki segít ebben. De sokan még a szerződést sem olvasták el, akkor miért a bank a hibás?


Miért?



2014. szept. 27. 09:02
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ráadásul most a normális dolgozóknak kell ezeket kifizetni.
2014. szept. 27. 09:03
 2/19 anonim ***** válasza:
64%

Azért, mert nem egy embert ismerek, köztük magamat is(én is voltam bent hitelért, de nem vettem fel mert ismerősöm lebeszélt róla), akit megpróbáltak átverni/átvertek.

Fogalmam nem volt mi a devizahitel.

Bementem, mondtam, hogy szeretnék hitelt, nagyjából felvázoltam miről van szó illetve, hogy ha lehet akkor érthetően.

El is kezdte mondani, totál a devizahitelt sztárolta, a forinthitelről kb. két mondat, ha esett.

Totál úgy állította be, hogy semmi gond nem lehet a devizával, folyamatosan arra hivatkozott, hogy hát a svájci frank, ugye csak svájci és 99,9% az esélye, hogy ezzel csak nyerhetek, ő biztos ezt venné fel stb.

Nem tetszett a dolog, szal otthagytam.

Még aznap sikerült egy hozzáértő ismerőssel konzultálni, megerősített, hogy totál f aszságokat beszélt, be akart húzni.

Később összefutottam nem egy ismerőssel, mondták, h vettek fel hitelt.

Kérdeztem milyet?

Devizát.

Mondtam, hogy én úgy tudom az nem a legjobb.

Erre jöttek azzal, amit én is meghallgattam, hogy hát svájci, meg a bankban azt mondták, hogy ez msot nagyon top termék bla bla bla.

Szal ennyit erről...

2014. szept. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

A devizahitelezésből nem csak Magyarországon lett botrány.


[link]


A bankok nem tájékoztatták az ügyfeleiket a devizahitelről.Ha tájékoztatták volna, akkor nem vette volna fel ennyi ember.

2014. szept. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
10%

"akkor miért nem forintba vette fel a hitelt?"


Mert forintban nem adtak.

2014. szept. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 szántóvető ***** válasza:
26%

így van.egyrészt forintban nem adtak,másrészt a banki üzletkötők rábeszélték az ügyfeleket a chf-alapú kölcsönökre.ha az embernek nincs pénze akkor kiszolgáltatott,ha ezt az egy lehetőséget kínálja a bank akkor kénytelen igénybevenni.

az embereknek boldogulniuk kell,400 eurós fizetésből nem lehet lakást vásárolni,muszáj lakáshitelhez folyamodni.

te mit csináltál volna kérdező azokban az időkben?hogy oldottad volna meg a lakásvásárlást?

2014. szept. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
56%

Hogy hogyan oldom meg a lakásvásárlást? Okosan, mint a normálisan gondolkodók.


1. Egy ideig albérlet, mellette megtakarítás, lakáskassza, stb.


2. Ha nem megy, akkor 4-6 év külføldi munka olyan helyen ahol szállást, kaját állják, pl. Osztrák hotelekben munka.


Lehetőség van, csak akarni kell, nem kell rögtön hitelért futni.

2014. szept. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%

https://www.youtube.com/watch?v=vH5tF8i1Ri4


Tessék kérdező:)

Itt még rá is akarják beszélni az embert, hogy váltsa át forintról devizára, mert ugye az akkora buli.

Ennyit arról, h félretájékoztatták az embereket....


https://www.youtube.com/watch?v=jfaj0CEoa3s


PAPAPAPAPAPAPA


Ebben a reklámban még azt is elismerik, hogy a kutyát nem érdekli, hogy mennyi a hitelt felvevő jövedelme, csak jöjjön és vegye fel a hitelt hagy szóljon alapon, mert semmi nem számít.


Valamint ne feledkezzünk meg arról mit hazudott Csányi Sándor bácsi:


"Csányi Sándor szerint túlzóak az állami aggodalmak a devizaalapú, és különösen a jen alapú hitelezés kockázataival kapcsolatban. Számítások szerint a forintnak 50 százalékkal kellene gyengülnie, hogy a jen alapú hitel kedvezőtlenebb legyen a forint alapúnál.

Az OTP Bank elnök-vezérigazgatója a bank csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette: a jen korábbi árfolyammozgását figyelembe véve egyáltalán nem nevezhető kockázatosabbnak, mint például svájci frank."

2014. szept. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%

Ez a kérdés azért nem ennyire egyszerű, hogy csak úgy sommás választ adjunk rá.

1. Sok ember van, aki csak kölcsönnel képes előbbre jutni, például lakni. De persze van jó néhány olyan is, aki élvezetekre, szórakozásra, luxusra vesz fel kölcsönt.

2. Sok ember nem ért a pénzügyekhez ilyen szinten, és ez a normális. Máshoz értenek. Ezért vannak a szakemberek, bankok, hogy az előnyöket és kockázatokat elmagyarázzák. És különösen, ezért van az állam, hogy vigyázzon, ne történhessenek abnormitások.

3. A devizahitelek felvételében elsősorban az állam felelős, mert megengedett egy olyan konstrukciót, ami testidegen, abnormális. Az ilyen konstrukciók olyan helyeken mennek, ahol az embereknek kétféle pénznemben van fizetésük (egyes nyugati államok határvidékein, ahol megszokott a másik országban való munka). Másodsorban a bankok felelősek, mert úgy adtak el konstrukciókat, hogy átverték az ügyfelet. Harmadsorban azok a hitelfelvevők (de csak ők) a felelősek, akiknek fogalmuk sem volt, mibe mennek bele, bizonytalanok voltak a lehetőségeik, és (már akkor) erőn felüli dologra vállalkoztak. Továbbá Negyedsorban ismét az állam felelős, mert tudta milyen helyzet lesz, ha ilyen hiteles munka nélkül marad, mégis hagyta.

4. Az nem kérdés, hogy ezeket a hibákat helyre kell hozni, és ebben az államnak kell élen járnia, a bankokat is a korrekcióra biztatni/kényszeríteni. Az sem kérdés, hogy a devizahitelesek helyzete nagyon eltérő, ezért a megoldásnak is annak kell lennie.

5. A problémát már a Fidesz sem tudta kikerülni, megpróbál hát a maga mocskos módján előnyt kovácsolni belőle a saját számára. Ennek két fő módja van. Egyfelől sok politikus és sok vezető vett fel ilyen hitelt, nem kicsit. Lehet úgy törvényt alkotni, hogy az ő (és néhány hasonlóan szerencsés) hitelük java része eltöröltessék - mondani sem kell, tisztességtelen előnyszerzés céljából. Másfelől lehet olyan propagandát csinálni hamis törvényeknek (és a pártnak, kormánynak), hogy a nép jótéteményként értékelje akkor is, ha további nyúzást jelent számukra. Igen, néhányan jól járnak, néhánynak nagy segítség lesz, talán páran elkerülhetik a legrosszabbat, a lakásuk elvesztését. De a probléma alapvetően nem oldódik meg, mert nem differenciált a valós különbségeknek megfelelően. Pedig lehetne, kevesebbe kerülne, kisebb energia kellene a megoldáshoz, többen jönnének ki - ha nem is kedvezően - de tűrhetően. Viszont egy ilyen megoldás sem anyagi hasznot nem hoz a korifeusoknak, sem politikai haszon nem származik belőle. Akkor meg minek csinálnák.

2014. szept. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=L3n9YV9Fcqc

Külföldön azt hiszem nem lehet devizában felvenni. Itthon fizettek egy kicsit érte hogy lehessen és engedték. Szerintem németben nem lehetne felvenni forint alapút vagy japán jen alapút.

2014. szept. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
59%
Aki felvesz 5-10-20-30 évre hitelt egy idegen valutában, az számíthatna arra, hogy addig akármi elképzelhető... A másik gond, meg hogy a legtöbb ember hozzáállása az az, hogy "nekem jár". Tehát nekem jár a nagyobb ház, az autó, a luxuscikkek...
2014. szept. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!