Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mindig a nyugdíjaskorról...

Miért mindig a nyugdíjaskorról szól a kampány?

Figyelt kérdés
Most itt van ez a Svéd-modell körüli mizéria. Korábban 13. havi meg 14 havi nyugdíj stb. Mi fiatok egyáltalán nem vagyunk fontosak politikusok számára? A nyugdíjasok amikor döntenek nem veszik figyelembe, hogy a gyerekeinknek vagy unokáiknak mi az érdeke? Lesz-e munkájuk, meg tud-e élni a családjukkal stb? Ennyire önzőek az idősek?
2010. jan. 21. 16:51
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
60%

Nem minden párt kampánya szól a hülye nyuggerekről. Ott van például a J*O*B*B*I*K - az ő programjuk kimondottan a fiatalokról és a dolgozókról szól!


...na persze, persze, tudom, hogy ők radikálisak meg fasiszták meg mittoménmik, és a magyar társadalom ilyen szélsőségekre nem fogékony bla bla bla...


Egyébként ha rajtam múlna én 50.000 forintban maximalizálnám a Kádár korban "kiérdemelt" összes nyugdíjat. Nem azért mert g.ci vagyok, hanem azért mert már én is nagyon unom ezt a "levágjuk az aranytojást tolyó tyúkot" politikát.

2010. jan. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:

De amúgy azon nem gondolkodtok el hogy aki nyugdíjat kap az azért kapja, mert ledolgozta majdnem az életét? Fizette a nyugdíj járulékot, az után kapja a nyugdíjat.

Azt tartom baromságnak, amikor ekkora munkanélküliség mellett a nyugdíjkorhatárt akarják emelni, az mindent csak ront! Na én nem követem annyira a politikát, lehet azóta már az nincs, de az lett volna vagy van a válságkezelés. Ha egy 50 éves elveszíti a munkahelyét, nem talál ugyanúgy újat, ahogy a 20 éves sem minden esetben, de sokkal nehezebben. És vannak olyan f.sz cégek hogy az 50 körülieket elküldik és inkább fiatalokat dolgoztatnak minimálbérért.

A kampányban meg kizárólag csak azt nézik hogy kit hogy lehet átvágni, hogy nekik jobb legyen és nagyobb esélyük!

2010. jan. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
40%

Nagyon igazságtalanok vagytok,a mai nyugdíjasok építették újjá ezt az országot a háború és 56 után.Nagyon sokáig szombat is munkanap volt,nagyon nehéz körülmények között nevelték fel a mai fiatalok szüleit.Nagyon keveset lehetett keresni a Kádár rendszerben,ezért a rendszerváltás után alacsony nyugdíjat kaptak pedig ott mindenki 40 éveket dolgozott,mert kötelező volt mindenkinek dolgoznia.Azok még szerencsésebbek akik ketten vannak mert két nyugdíjból könnyebb az élet,de rengeteg az özvegy,nekik nagyon nehéz a sorsuk.

Sokkal több tiszteletet az időseknek,hiszen szüleitekről,nagyszüleitekről van szó akiknek az életeteket köszönhetitek és ők is voltak fiatalok de Ti nem biztos hogy lesztek idősek.Sokkal nagyobb szerénységet!

2010. jan. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
Ja és 18,06: Én épp egy 27 éves válaszadó voltam, amúgy. Mikor jobban kerestem akkor fizettem a jó nagy nyugdíjjárulékot, most kevésbé jól keresek, most is, de mi a f.sznak.?
2010. jan. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
78%

Hát igen, az előzőknek igazuk van...


Csakhogy ugye mikor ilyen xarul áll az ország akkor nem árt PRIORITÁSOKAT megszabni. És tetszik nem tetszik a fiatalok meg a dolgozók, meg a gyerekesek prioritást KELL hogy élvezzenek a nyugdíjasokkal szemben. Mert másképp sose fogunk kivergődni a nagy xarból, ezt remélem ti is tudjátok.


Ja meg ugye nézzünk már utána hogy is jutottunk ide. Kik voltak azok akik tömegesen megszavazták a MASZOPot, meg a Drága Gyurcsány Miniszterelnök Urat????


Ja, hogy azok a nyuggerek voltak???!!!


Na hát akkor most ők szívjanak nem mi!

2010. jan. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
69%

"Nagyon igazságtalanok vagytok,a mai nyugdíjasok építették újjá ezt az országot a háború és 56 után."


Ez nagyon szép, de az MSZP-SZDSZ X-el sikerült is elcseszni pár év(tized)re.

2010. jan. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
0%
Miért lett elcseszve?soha nem élt még olyan jól ez a nép mint most,nekem elhiheted csak egyre nagyobbak az igények.
2010. jan. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is feltűnt, amit a kérdező feszeget. Valószínűleg azért szól minden kampány a nyugdíjasokról, mert ők a legnagyobb viszonylag homogén választói csoport, és a legöregebbek kivételével aktívan részt is vesznek a szavazásban. Tehát hozzájuk érdemes szólni. A kecsketenyésztők jóval kevesebben vannak, és az összes társadalmi csoport is, tehát rájuk kevésbé érdemes eneregiát pazarolni. A fiatalok valahol a nyugdíjasok és a kecsketenyésztők között vannak félúton, de ők amúgy elég heterogének, kevésbé érdekli őket a politika, meg a választás, nehezebb őket, mint csoportot megszólítani. Na meg az is igaz, hogy nincs ezekben a pártokban semmi innováció, semmi kreativitás, ezért is evidens, hogy az öregekhez szólnak. Ebben a Jobbik tényleg kivétel, ők tarolnak is a fiatalok között.


De ez az előbbi vita teljesen elszomorított. Megint ez a kicsinyes magyaros irigység, pitiánerség. Ja, qurvára sok a nyugdíj, persze. 50 000 bőven elég lenne. Egy szerény havi rezsi Pesten havi 30, a gyógyszerszámla meg 10-15 közgyóggyal. Értsétek már meg, nem úgy kéne előrehaladni, hogy mástól elvesszük, meg elirigyeljük a kis nyomorúságát! Létre kéne hozni, ki kellene találni pozitiv, értelmes dolgokat. Erre egy fiatalnak igenis van valamennyi esélye, de egy öregnek már alig vagy semmi. Ne a szerencsétlen öregek szájából akard kitépni a falatot! Ez teljesen undorító. És így nem fogsz előrehaladni, így csak a nyomorúságban osztozhatunk.

2010. jan. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

18:06!

nagyon sok olyan idős hölgyet ismerek, akik csak épen összekaparták, a min. 10 éves munkaviszonyt, és most 80-90 e. Ft-os nyugdíjból tengődnek, és sírnak-rínak a drágaságon!

Azt nem veszik figyelembe, hogy a gyermekeik, (1 max.2) a minimálbérért dolgoznak, látástól vakulásig... 4 órában bejelentve, (ha nem tetszik van helyetted 5 másik! sicc) családot nevelve, gyermekeik, közép és felsőfokú "INGYENES" oktatását finanszírozva.

...én ezeket találom egy "kicsit" igazságtalannak,

nem arról írtam hogy , ha valaki 40 évet ledolgozott, és úgy kapja meg a megérdemelt nyugdíját! EZ TERMÉSZETES!

2010. jan. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
11%
10 éves munkaviszonnyal nem lehet nyugdíjat kapni,viszont ha özvegy akkor a férje után kaphat,hiszen éhen nem halhat.
2010. jan. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!