Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mindig a nyugdíjaskorról...

Miért mindig a nyugdíjaskorról szól a kampány?

Figyelt kérdés
Most itt van ez a Svéd-modell körüli mizéria. Korábban 13. havi meg 14 havi nyugdíj stb. Mi fiatok egyáltalán nem vagyunk fontosak politikusok számára? A nyugdíjasok amikor döntenek nem veszik figyelembe, hogy a gyerekeinknek vagy unokáiknak mi az érdeke? Lesz-e munkájuk, meg tud-e élni a családjukkal stb? Ennyire önzőek az idősek?
2010. jan. 21. 16:51
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

...hát én mondtam is hogy nem g.ciségből csökkenteném a nyugdíjakat. Hanem itt egész egyszerűen arról van szó, hogy hamarosan csődbe fog menni az ország, és akkor bizony választani kell majd kecske és káposzta között.


Egyébként nem minden nyugdíjas önző, pl. az én nagyim mindig szokott minket segíteni a (szerinte is) igen magas (nem tudja elkölteni se :( ) nyugdíjából.

2010. jan. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

ma 18:31

hát a ferkó mondta, hogy elkúrták. vagy már megint hazudott?


a munkanélküliek számát elnézve nekem nem a de jól élünk jut eszembe.

2010. jan. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
42%

Még annyit e témához:

A jelenlegi (jobb oldali) ellenzék javaslata a következő:

MINDENKI az ALAPJÁN kapja a NYUGDÍJÁT (Járadékát) amennyit letett a nagy Magyar asztalra, magyarán befizetett a nyugdíj alapba!

Véleményem szerint is EZ LENNE a REÁLIS!

Gazdaságilag és pénzügyileg is ez az egyetlen járható út, ahhoz, hogy a rendszer ne omoljon össze, mert az azzal járhat, hogy a végén senki ne kap egy fityinget sem!

2010. jan. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

ma 18:45

miért, van asztal?


az a baj, hogy a mai dolgozók a nyugdíjjárulékos befizetései nem a bankba mennek, hanem a mostani nyugdíjasok kifizetésére. most már a gyerekek legalább fele cigány. azok fogják fizetni a leendő nyugdíjunkat?

2010. jan. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

18:41!

nagyon NEM jól tudod!

igen is, egy időben (70-es/80-as évek) nagyon elég volt a 10 éves munkaviszony egy 50 éves hölgynek, hogy nyugdíjba mehessen és nyugdíjat kapjon saját jogon is!

2010. jan. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Szerintem aki végigdolgozta az életét, újáépítette a Hazát a világháborúk után az igenis kapjon normális megbecsülést!!!

Bár az is igaz ,h akik kiestek a munkából, nem biztos h volt lehetőségük a környéken újra munkába állni.

Azt meg útálom, h a nyugdíjasok a legijjedezősebb népréteg, aki csak pesszimistán gondolkodik, mivel a kommunista rendszerben mindig biztonságban voltak,és ódzkodik az új dolgoktól, reformoktól (nem a nyugdíjkorhatár emelésre értem) sajnos ők szavazták meg a tolvaj bandát is mert mondtak nekik vmi kedveset.

A szavazóbázis 40%a, ha nem lennének ilyen kishitűek, simán irányíthatnák az országot, a maguk javára.Biztos van köztük, egészséges, szellemileg aktív, csak azok nem érdekeltek ebben, a másik csoport meg félős, és képtelen. Nem hatalomátvételre gondolok, csak arra h nagy arányban bele tudnának szólni az ország életébe.

2010. jan. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

"Szerintem aki végigdolgozta az életét, újáépítette a Hazát a világháborúk után az igenis kapjon normális megbecsülést!!!" Sajnos akik végig dolgozták becsületesen az életüket azok zöme már a temetőben van. Viszont nem egy olyant ismerek, akik 50 évesen 20-25 év munkaviszonnyal mentek nyugdíjba. Ja és rendkívül nehéz munkát végeztek, pl. szakszervezeti bizalmas, munkásőr parancsnok, vagy hangulat jelenét író stb. Most a nyugdíj kiegészítés is zömmel ők kapják, és meg is hálálják, ezért van még mindig hatalmas szavazóbázisa az mszp-nek.

Kedves előttem szóló, nem akarlak kiábrándítani, de irányítják is az országot.

2010. jan. 21. 19:32
 28/37 anonim ***** válasza:
81%

28 éves, kisgyerekes anyuka vagyok. A havi GYES-em 38 ezer forint, ebből kellene etetnem a gyerekemet, meg magamat.


Nagyon tudom sajnálni a nyugdíjasokat a havi 100 ezrükkel! Nekik nem kell eltartani, ruházni senkit! Nem kell otthont teremteni, se esetleg tovább tanulni, hogy jobban keressenek, ha majd visszamennek dolgozni, se semmi mást, amit egy szülőneek, egy fiatalnak esetleg fizetni kellene!


A nyugdíjas mire gyűjtöget? A temetésére?


Tévedés ne essék, én tisztelem az öregeket. De nekem miért jelent biztos elszegényedést, hogy gyereket merészeltem szülni???


:(

2010. jan. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántom a nagymamámat, de 86 ezer a nyugdíja, az emeléseket tisztán megkapja, míg én keresek 95 ezret (bérem+gyerektartás+családipótlék)és fenntartom magam a lányom és a lakást és még élnünk is kell valamiből. Az iskolában is vannak költségek. Nem kapok semmi támogatást, mert 2400 ft-al meghaladja az egy főre eső jövedelmet.

Amíg ő kap 4% nyugdíjemelést, addig én kapok 2,5% fizetésemelést, amiből még adózok.

2010. jan. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

Várjunk csak! Azért különböztessük meg a nyugdíjasokat!

1. aki egész életében dolgozott és öregségi nyugdíjba ment - na az tényleg megdolgozott a nyugdíjáért

2. már fiatalon nyugdíjas valamilyen betegség miatt

3. aki a munkájából kifolyólag ment el nyugdíjba korkedvezménnyel - ezek az emberek általában még utána is dolgoznak pl. bányászok, katonák, rendőrök

és még sorolhatnám, de hirtelen ezek jutottak eszembe

A jobbik programjáról annyit, hogy ők viszont a nagycsaládosokat támogatnák (adó, járulék, stb formájában) én ezzel nem értek egyet! Az 1-2 gyerekesek le vannak sz@rva? Valamikor többe kerül 1 gyerek, mint 3! Már csak az ingyen kaja, tankönyv példáját nézzük!

2010. jan. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!