Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mindig a nyugdíjaskorról...

Miért mindig a nyugdíjaskorról szól a kampány?

Figyelt kérdés
Most itt van ez a Svéd-modell körüli mizéria. Korábban 13. havi meg 14 havi nyugdíj stb. Mi fiatok egyáltalán nem vagyunk fontosak politikusok számára? A nyugdíjasok amikor döntenek nem veszik figyelembe, hogy a gyerekeinknek vagy unokáiknak mi az érdeke? Lesz-e munkájuk, meg tud-e élni a családjukkal stb? Ennyire önzőek az idősek?
2010. jan. 21. 16:51
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
40%

"Valamikor többe kerül 1 gyerek, mint 3!"


áááááhhhh ez erős túlzás

2010. jan. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
42%

3 gyerekkel már jár nagycsaládos támogatás, egynél viszont nem. A kisebb gyerkőc örökölheti a nagyobb ruháit, és a játékokon is meg lehet osztozni. Szinte minden játszóházban, babaúszáson, stb. létezik testvérkedvezmény, tehát még ha nem is jönnek ki kevesebb pénzből a nagycsaládosok, de a második, harmadik gyerek kevesebbe kerül, mint az első. Ezzel persze szerintem nincsen semmi gond. Számomra az az elkeserítő, hogy sokak szemében én vagyok az ingyenélő, amikor a kisfiammal otthon szeretnék maradni, amíg kicsi, és nem szeretnék megállni egyetlen gyereknél, hanem többet vállalnék (pontosan kettőt)...


Szerintem egy normális országban tisztelni kellene, és támogatni az anyákat, hiszen mindenkinek az az érdeke, hogy gyerekek szülessenek. Ezzel nem a megélhetési szülőkre gondolok, hanem arra, aki vállal pár gyereket, és azokat tisztességben szeretné nevelni, iskolázni, ruházni, és ha már elég nagyok, visszamenne dolgozni is.


Ha lehetőség lenne tanulni gyerkőc mellett, ha Apa állásinterjúján pozitívum, nem pedig negatívum lenne, hogy gyerekeket akar eltartani, ha egy nő nem ásná el magát a munkaerőpiacon azzal, hogy gyereket szül... Áhhh... csak álmodozom. Ez az ország a nyugdíjasoké, és a karrieristáké.


a 28 éves anyuka

2010. jan. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 Zenon ***** válasza:
100%
Mert a nyugdíjasok jelentik a fő szavazóbázist.Rengeteg szavazatot tudnak megszerezni,ha megnyerik őket valamilyen ígérettel.Hiába,elöregedő nemzet vagyunk.
2010. jan. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Mert sokkal több a nyugdíjas,ígérgetnek nekik mindent. Aztán elmennek szavazni és jön a nagy bukta... :S Nem lesz semmi sem az ígéretekből. 21/L
2010. jan. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Emelik a nyugdíj korhatárt, a nyugdíjasok meghallnak.

Kíváncsi lennék 15-20 év mulva kiket hitegetnek majd.

Hiszen nem lesz annyi nyugdíjas.

2010. jan. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

az én nagyszüleim 70 éves korukig dolgoztak. a nagyapám ebbe ment tönkre. és mit kaptak? ketten összesen 120 ezer ft nyugdíjat! ne mesélje már el nekem senki, hogy ebből meg lehet élni.


az ilyen 200ezer, meg afölötti nyugdíjakat kéne megszüntetni. semmi értelme! nem hinném, h 1 nyugdíjas ne tudná eltartani magát 100ezerből, hitele nincs, gyereket nem kell nevelnie, ruhára, utazásra már nem kell költenie, stb.


egyetértek azzal is, hogy az egy-két gyerekes családokat is támogtani kéne vhogy, hiszen nem mindenki tud szülni 3 vagy több gyereket, pont azért, mert egyet felnevelnie is nehézség!


a megélhetési gyerekgyárosokat pedig nagyon szigorúan munkára kéne kényszeríteni!

2010. jan. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Azért, mert őket lehet legkönnyebben megvásárolni.

Sokan vannak, 20e-ért bárkire szavaznak, akik több nyugdíjat ígérnek.

Ennyi.

2010. jan. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!