Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok Haitin a mentő...

Mit szóltok Haitin a mentő munkához?

Figyelt kérdés

Nem arra vagyok kiváncsi h ott milyen népek élnek,hanem arra amit a sok ország lépett segítségül.


Szerintem csodálatraméltó! Minden tiszteletem az övék!

Sőt akármennyire szidjuk az USÁ-t nagyon helytállóak, nemcsak a pénzre gondolok, hanem a sok erőfeszítésre.


És a többi ország is akik küldözgettek kórházhajókat,meg sok mindent!


Elképesztő, h megszervezték a koordinálást, a rendfenntartást( a körülményekhez képest)


Volt olyan dél-amerikai szomszéd aki nem segített? Dominikai köztársaság?


Azt hallottátok, h a google csinált vmi iwiw féle weboldalt ahol a túlélők üzenhettek a rokonaiknak?


Szerintem gusztustalan az h a magyar médiákban alig esik szó erről az egészről, pedig sokat lehetne belőlle tanulni.Helyette megy a választási fröcsögés.


Szerintetek a magyar embereket mennyire érintette meg ez az egész?


Itt hány% menne marakodni a pánikban?


Ha mi járnánk így, akkor kik sietnének segítségül? A határon túli magyarok hogy reagálnának? Fele hátat fordítana? Kik segítenének? Az amerikába kivándorló gazdag magyarok? A szomszéd országok mennyire lennének emberségesek? És mi, ha nekik lenne hasonló?

Németország,Ausztia adná a legtöbbet?


Haitin azt mondta az USA nem akarja átvenni a hatalmat, szerintetek fog belőle húzni vmilyen gazdasági hasznot? Mondjuk olcsó munkaerő?


Tudtátok h Haitin volt gyerekrabszolgaság, meg gyerekprostitúció?


Szerintetek leül a Haiti nép/kormány elgondolkodni,és levonni a következtetéseket, morálisan, és gazdaságilag?


Én úgy gondolom, sok országban az a probléma, h nincs elég munkahely, nincsen elég szakképzett ember, meg az oktatás fellendítése fontos lenne, kihozná őket a bajból.


Mindenesetre én örülök neki h a segély/mentőszervezetek/ orvosok gyorsan cselekedtek!


2010. jan. 21. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Azért ha jobban figyelnél, pl. az RTL Klub is küldött adományt, meg gondolom más hasonló médium (itt szeretném felhívni a figyelmedet, hogy olyan nincs, hogy "médiák", a médium többes száma a média).

Amúgy tényleg szép, hogy ennyi ország nyújtott segítő kezet, és persze hogy sok magánszemély is a maga módján. Én is adtam amennyit az anyagi helyzetemhez mérten tudtam.

2010. jan. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Amikor mi voltunk(vagyunk) szarban, akkor meg jön a IMF és ad egy baromi nagy kamatú hitelt + zálogként a nemzeti jelképeinket.


Én is örülök neki, hogy megy a mentés, meg az adományozás, de azért ettől még ne szállj el.

2010. jan. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező: nagyon fiatal lehetsz, ha így álmélkodsz ezen. Minden katasztrófa idején szokás a nemzetközi segítségnyújtás, így van ez már sok évtizede.


"Szerintem gusztustalan az h a magyar médiákban alig esik szó erről az egészről, pedig sokat lehetne belőlle tanulni."


Tanulni? Mit? Magyarország olyan helyen van, ahol a nagyobb földrengések lehetetlenek.


"Ha mi járnánk így, akkor kik sietnének segítségül?"


Az EU, a NATO és sok ország. Sokkal többen, mint Haiti esetében, hiszen Haiti a világ egyik legszegényebb és legelszigeteltebb országa, Magyarország pedig egy viszonylag fejlett, közepesen jelentős ország, szövetségesekkel.


"szerintetek fog belőle húzni vmilyen gazdasági hasznot? Mondjuk olcsó munkaerő?"


A munkaerő hiába olcsó, ha képzetlen, mint Haitin. Hasznot Haitiból senki sem húz, nem is lehet. Nincs ott semmi, csak egy halom, a földrengés előtt is koldusszegény ember, akik munka híján polgárháborúzással foglalják el magukat.


"Szerintetek leül a Haiti nép/kormány elgondolkodni,és levonni a következtetéseket, morálisan, és gazdaságilag?"


Arra gondolsz, hogy rendelettel megtiltják a földnek, hogy rengjen?


"Tudtátok h Haitin volt gyerekrabszolgaság, meg gyerekprostitúció?"


Minden országban vannak ilyesmik, csak a szegény országokban, mint Haiti, gyakoribbak.

2010. jan. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Az újáépítéshez küldjünk nekik kényszermunkásokat, pl. 500.000 cigányt, abból úgyis van itt elég! :D
2010. jan. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem is szimpatikus volt az USA reagálása. Meg azért jól esett látni, hogy az amerikai haderő sem csak háborúkra alkalmas. Azért ne feledjük, egy repülőgép-hordozó, meg katonák és járművek ezreinek mozgósítása nem kis művelet, és ez itt tényleg érdemes cselekedet.
2010. jan. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Igazán nemes cselekedet volt katonákat odarendelni, akik legéppuskázzák azokat, akik élelmiszerért megrohamozzák a segélyszállítmányokat.
2010. jan. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Te jó ég, hol volt itt géppuskázás?? Vedd be a gyógyszered...
2010. jan. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sztem. nagyon szép dolog ez az összes országtól, én is támogattam, őket amennyivel tudtam, jobb abban a tudatban lefeküdni, hogyha velünk történne ilyen lenne olyan aki segít.
2010. jan. 23. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!