Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akar mindenki nyugati...

Miért akar mindenki nyugati béreket Magyarországon?

Figyelt kérdés

Csak azt mondjátok el nekem, hogy az itthon miért lenne előnyös, ha a multik kinti béreket fizetnének? A szabad verseny miatt rövid időn belül a bérleti díjak felmennének 100 ezer forint fölé, a lakásvásárlás több tízmilliós nagyságrendű lenne garzononként, és a magyar munkahelyek, amiknek nincs globálisan 100 milliárd euró bevétele nem tudnák fenntartani a versenyt azzal, hogy a multik 250 ezer forintot fizetnek az operátoroknak, majd egy nyögvenyelős államcsőd közeli helyzetben az aktuális kormányt szidva az infláció kiegyenlíteni a dolgokat, ha csak nem bevezetik azt a rendszert, hogy a multi a kinti fizetések x%-át fizesse ki, mert ebben az esetben lenne egy olyan réteg, ami "gazdag" (akkorra már átlagos életszínvonalú) multimunkás, és egy olyan réteg, ami koldul az utcán, a fizetés függene a cég székhelyétől, arról nem is beszélve, hogy sok multi kivonulna, ami elég meredek lenne egy olyan helyzetben, amikor a munkahely hiány még mindig probléma.


Persze lenne pár dolog, mint pl. az élelmiszer, aminek az ára megmaradna, de ezeknek annyi az értéke és kész, de a nem kőbevésett árú szolgáltatások az egekbe szöknének, és végül ugyanúgy nullára jönnénk ki hónap végén. Angliában sincs kolbászból a kerítés, tömegszállások, sppórolások, stb., oda leginkább a kalandvágy miatt mennek, vagy azért, hogy hazaküldjék a pénzt.


Szóval, ez az amit igazán akartok? Ez egyszerűen nem így működik, és már csak az ilyen hülye ötletek erőltetése miatt is kiráz a hideg a jobbiktól.



2014. szept. 30. 09:26
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
73%

""Hidd csak el, ha a vállalkozások és az ott dolgozók termelő képessége olyan lesz, hogy nyugati béreket lehetséges kifizetni akkor az éppen azt is fogja jelenteni, hogy átalakul a költések szerkezete is. Ez hozza magával a fejlődést, semmi más. "


Igen, ha olyan lesz, de ez nem úgy működik, hogy: Na, multi, fizessél többet, mert máshol többet fizetsz. ""


Olvasd el figyelmesen. Ha kell többször. Nem azt írtam, hogy fizessen többet, mert máshol többet fizet, hanem azt, hogy ha a dolgozók és vállalkozások termelő képessége olyan lesz. Tehát amennyiben nagyobb az értéket lehet előállítani. Akkor nem puszira fizet, hanem a nagyobb teljesítményre arányosan.


Bizony itt nálunk a szakmunkákért is a dupláját kell fizetni mint máshol, de ez azt is jelenti hogy az adott szakmunkás is jobban él. Egy normális vízszerelő, kőműves, ács, villanyszerelő ha maszek akkor itt nálunk meg is közelíti erőteljesen az osztrák béreket, van amelyik többet is kap. Mit mondjak, napi 50ezer forintért dolgoztak nálam az ácsok koponyánként. Nyilván a keresetükből más szerkezetben költenek mint a tescos árufeltöltő a havi 70 -ből.


Ahogy látom mindenképp úgy akarod látni, hogy itt a jobb keresettel sem lesz jobb az élet, ez szíved joga.


Én nem értek ezzel egyet, mert a bérek növekedésének van egy kiváltó oka, maguktól nem fognak nőni (nagyobb termelékenység) és van okozata is, hogy az emberek többet költenek amiből aztán másoknak bevétele lesz és az egész gazdaság az emberekkel együtt fejlődik - vagy nem.


Az csak álomszerű feltételezés, hogy puszira 5x -ös béreket fognak adni nálunk ugyanarra az alacsony hatékonyságú munkára.

2014. szept. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
65%

32: Magyarországon meg keresel mondjuk 110k-t. Ha olyan helyen akarsz lakni, ami Ausztriában 660 euró rezsivel együtt, akkor itthon ki kell fizetned legalább 120k + rezsit. Az olyan lakás, ami 60k+rezsi=100k megáll, az olyan is. Fentebb írtam, hogy nem a legkomfortosabbak közé tartozik.


Tehát ha kifizetted a 120k + rezsit a 110k-s fizetésedből, ja várjál. Nem tudod kifizetni. Sőt, ha megelégszel az alacsony komforttal, akkor is marad mennyi? 10k? Abból nagyon sokat lehet kajálni, valóban.


Te is beleestél abba a hibába, amibe sokan szoktak. Csak az arányokat szabad összehasonlítgatni bérleti díj és rezsi tekintetében, nem a konkrét összegeket. Jöhetsz te azzal, hogy 200k-ból bérelsz lakást, de mennyit is keresel? Legalább 310k-t, nem? Az élelmiszerek ára meg valóban annyi mint itthon, ha nem olcsóbb... meg amit még sokszor kifelejtetek: Van ám Weihnachtsgeld és Urlaubsgeld is, ami a 13. és 14. havi bért jelenti.


A szolgáltatások meg oké, hogy drágábbak, de kit érdekel. Félévente egyszer hazajön az ember és elintézi itt a fogorvosát és kész.

2014. szept. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 A kérdező kommentje:

ma 12:33


Igen, pont erről van szó. Lehet, hogy nem volt a kérdésem egyértelmű, én arra próbáltam felhívni a figyelmet, hogy sokan szimplán rosszalják, hogy itthon egy operátor fele annyit kap, mint Németországban, és a politikai plakátok is azt sugallják, hogy "na majd most mi megmondjuk a multiknak, hogy mennyit fizessenek".


Azért tettem fel ezt a kérdést, mert ma olvastam egy cikket a "Hazai Pálya" c. ingyenes lapban, ami erősen jobbik szimpatizáns, és kiemelnék belőle egy sort:


"A képviselő a közszféra mellett kitért a multinacionális cégekre is, melyek ugyan sok munkahelyet adnak Magyarországnak, viszont rendszerint feltűnően alacsony bérezésért. A Jobbiknak ezzel kapcsolatos javaslata, hogy őket jogszabályi úton kellene arra késztetni, hogy a nyugati bérezéseik legalább 80%-át adják a munkavállalóknak itt is."

2014. szept. 30. 12:42
 34/53 A kérdező kommentje:
Egy szép, családias, 2 szobás panellakásban élek egy megyeszékhely "gazdag negyede" mellett, lakótárssal, és kijövök 45 ezerből, ketten 90-ből, de ebben minden benne van. Itt egész jó környékeken lehet találni garzont 30-40 ezer forintért, pedig ez északnyugat Magyarország egyik iparilag fejlett városa. Magyarul fele annyiért megvagyok, aki a párjával összeköltözik, itt még minimálbérből is vígan megél.
2014. szept. 30. 12:46
 35/53 A kérdező kommentje:

"Csak az arányokat szabad összehasonlítgatni bérleti díj és rezsi tekintetében, nem a konkrét összegeket."


De hiszen eddig is erről volt szó. Az, hogy többet keresnek kint nem azt jelenti, hogy mindenki milliárdos, de ezt nagyon nehéz felfogni, nemde? Mivel ugyebár a nagyobb kiadások mellé nagyobb bérek is társulnak, de a kiadás kiegyenlíti a bért Magyarországon is.


Viszont a nyugati országok fejlettségük miatt természetesen jobb életkörülményt biztosítanak, de itt az nem válna be, ha hirtelen jogszabályban köteleznének mindenkit az európai bérekre, mert ez csak úgy érhető el, ha az ország termelékenysége, teljesítménye nő, és ezért nyitottam azt a kérdést, hogy ezek a "nyugat európai bérek"-es reklámok mind megtévesztése.

2014. szept. 30. 12:51
 36/53 szántóvető ***** válasza:
100%

vígan megél=eltengődik,nagyon be kell osztania a pénzét hogy ne fogyjon el idő elött.

lakás+új kocsi szóba sem jöhet,talán egy 500 eurós tv bevállalható részletre.ezt én szegénységnek nevezem.ráadásul nyugdíjad nem lesz (talán már 20 év múlva sem lesz.)Magyarország 2014.

2014. szept. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező! Hagyjad, a többség úgysem fogja fel, amit mondasz. Szajkózzák a "nyugaton minden király, Magyarországon minden sz*r" szöveget. Az itt posztolgatók többsége életvitelszerűen biztosan nem élt még egy Nyugati országban sem.


Jobb életszínvonal van Nyugaton, ez nem vitás, viszont aki minimálbéres, az aztán kinn sem dőzsöl, maximum úgy adja elő magát a magyarok előtt. Több, minimálbért kereső ismerősöm van több országban is, vért izzadnak azért, hogy megéljenek. Kétes, megosztott albérletben laknak, közeli lejáratú termékeket fogyasztanak, nincs autójuk, biciklivel járnak, stb. Csak így tudnak egy keveset megtakarítani. A minimálbéres, egyszerű melós, az külföldön sem futkározik BMW-vel.

2014. szept. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 szántóvető ***** válasza:
100%
39-es: te már megint a vendégmunkásból indulsz ki,olyanból aki aljamunkát végez.nekik biztosan nehéz hiszen nem keresnek annyit mint az aki oda született.ők is csak tengődnek.
2014. szept. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
52%
39: Arra nem gondoltál mondjuk, hogy aki itt okoskodik, azoknak az ismerősei/rokonai külföldön nem minimálbérért mosogatnak egy török étteremben?
2014. szept. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
71%
Kár szépíteni, a külföldön dolgozók jelentős része mosogat, takarít, mekiben dolgozik, stb. Elég végignézni hogy milyen állásokat keresnek sokan, olyanokat, amiket említettem. Akikkel munkám során találkozok, egy sem a szakmájában dolgozik. Aki idekinn szakmájában dolgozik, az beszéli rendesen a nyelvet és ért valamihez. Sok emberre ez sajnos nem jellemző. Nem a krém vándorol ki. Egy IT-s otthon is megél. Magam is tapasztalatot gyűjteni jöttem, amint elértem amit akartam, megyek haza. 400-500 ezret otthon is megkeresnék.
2014. szept. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!