Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akar mindenki nyugati...

Miért akar mindenki nyugati béreket Magyarországon?

Figyelt kérdés

Csak azt mondjátok el nekem, hogy az itthon miért lenne előnyös, ha a multik kinti béreket fizetnének? A szabad verseny miatt rövid időn belül a bérleti díjak felmennének 100 ezer forint fölé, a lakásvásárlás több tízmilliós nagyságrendű lenne garzononként, és a magyar munkahelyek, amiknek nincs globálisan 100 milliárd euró bevétele nem tudnák fenntartani a versenyt azzal, hogy a multik 250 ezer forintot fizetnek az operátoroknak, majd egy nyögvenyelős államcsőd közeli helyzetben az aktuális kormányt szidva az infláció kiegyenlíteni a dolgokat, ha csak nem bevezetik azt a rendszert, hogy a multi a kinti fizetések x%-át fizesse ki, mert ebben az esetben lenne egy olyan réteg, ami "gazdag" (akkorra már átlagos életszínvonalú) multimunkás, és egy olyan réteg, ami koldul az utcán, a fizetés függene a cég székhelyétől, arról nem is beszélve, hogy sok multi kivonulna, ami elég meredek lenne egy olyan helyzetben, amikor a munkahely hiány még mindig probléma.


Persze lenne pár dolog, mint pl. az élelmiszer, aminek az ára megmaradna, de ezeknek annyi az értéke és kész, de a nem kőbevésett árú szolgáltatások az egekbe szöknének, és végül ugyanúgy nullára jönnénk ki hónap végén. Angliában sincs kolbászból a kerítés, tömegszállások, sppórolások, stb., oda leginkább a kalandvágy miatt mennek, vagy azért, hogy hazaküldjék a pénzt.


Szóval, ez az amit igazán akartok? Ez egyszerűen nem így működik, és már csak az ilyen hülye ötletek erőltetése miatt is kiráz a hideg a jobbiktól.



2014. szept. 30. 09:26
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
Folyt. Mikir kijöttem, előtte otthon 250-300 nettót kerestem. Izgalmasabb projejtek miatt jöttem el
2014. szept. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim válasza:
35%
40-50ezret akartál írni csak elragadott a hév!!
2014. szept. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
48%
15:51! Ha ha ha! Már most több ajánlatom van Magyarországròl, de jelenleg még köt a külföldi szerződésem. Amint lejár, irâny haza. Jelenleg átszámítva 1 milliót keresek, de a lakás közel 450.000-nek felel meg.
2014. szept. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
Talán, mert nyugati árak vannak.
2014. szept. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:

Külföldön élő ismerőseim közül pedig egyik sem mosogat vagy végez hasonló munkákat. Az egyikük pl laborvezető. Itthon 80 ezerrel szúrták ki a szemét, ott meg 3000 euró volt a kezdőbér. Nem is csodálom, hogy sokan kimennek. Itthon még a diplomást sem becsülik meg. Egyébként én lennék Ausztriában mosogató. Még úgy is többet keresnék, mint itthon. Kár, hogy nem tudok németül.

Aki pedig török, magyar főnökhöz megy ki dolgozni, az meg is érdemli. Ők a legszemetebb munkaadók.

2014. szept. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:

45: Nettó vagy bruttó? Mert az sem mindegy. Bruttóban simán megkeresi egy átlagos kezdő mérnök, míg nettóban nem valószínű. Én amikor kerestem állást Ausztriában és Németországban, akkor átlagban 2000 euró körül voltak a bérek nettóban + ez meg az. A 3000 euró + nettó nekem már soknak tűnik és mivel tapasztalatszerzés miatt mentél ki, nem hiszem hogy régebb óta dolgoznál a szakmában, mint mondjuk én.


Ismerősöm asszem web vagy java programozóként ment ki 3 év gyakorlattal Grazba és ő kap nettó 2200 eurót, ha jól emlékszem.

2014. szept. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 gebasz1 ***** válasza:
Mert úgy gondolom hogy az én munkám nem ér kevesebbet mint egy németé de mondhatnám a görögöt is az többet keres válság ide vagy oda
2014. szept. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:

Én nem nyugati bért szeretnék, hanem nyomoronc 120 nettót (diplomám van, 2 felsőfokúm: angol, német), de hónapok óta állás nélkül vagyok.


Barátnőm szobalány volt Bp-en 80 nettóért, most Ausztriában nyomja 1200 euroért, Sopronból ingázik be, így megéri neki, mert Sopronban bérel lakást.

2014. szept. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:

Fentebb: és mit csinálsz még otthon? Miért nem mentek át Ausztriába mindketten? 1200-ből nagyon necces, de nem lehetetlen, és talán hamarabb találsz állást mint otthon (diplomától függően persze).


Mellesleg, a "több hónap" még lófasz, nyugalom. Majd egy év után kezdj el aggódni, mert az az átlag otthon, firss diplomásoknak.


A nyelv frankó, de csak beugró, pontosabban kiugró. Ha értesz is valamihez, találsz állást külföldön. Persze lehet szeretni Magyarországot, kérdés hogy jobban szereted-e mint a civilizált életet.

2014. szept. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
0%

Na jó most leírom, hogy miért kell, hogy ÉN legyek e szánalmas ország ISTENKIRÁLYCSÁSZÁRA!


Mit kell tennünk:


- A következõt kell tennünk: meghatározni az irányvonalnak megfelelõ tudásközpontot.


- Próbáljátok meg fejleszteni az apatikus egységköltséget.


- Kreatív módon kéne kihasználni a súrlódásmentes feladatmegosztást.


- Az egyetlen kiút: szinergizálni az együttmûködõ portálokat.


- Kiemelt fontosságú feladat strategizálni a globális preferenciák szerinti ágazatközi munkamegosztást.


- Nem halaszthatjuk el forradalmasítani az attraktív szolgáltatás-felügyeletet.


- Fontos lenne szindikálni az értéklánc menti kritériumokat.


- Alkotó folyamat keretében kell aktívan menedzselni a korreláló leválasztási stratégiát.


- A lényeg: növelni a rendszeres VIP-ügyfeleket.


Kösz, ha elolvastad...


Dancsó Péter Dénes voltam, szavazz rám ;)

2014. okt. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!