Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akar mindenki nyugati...

Miért akar mindenki nyugati béreket Magyarországon?

Figyelt kérdés

Csak azt mondjátok el nekem, hogy az itthon miért lenne előnyös, ha a multik kinti béreket fizetnének? A szabad verseny miatt rövid időn belül a bérleti díjak felmennének 100 ezer forint fölé, a lakásvásárlás több tízmilliós nagyságrendű lenne garzononként, és a magyar munkahelyek, amiknek nincs globálisan 100 milliárd euró bevétele nem tudnák fenntartani a versenyt azzal, hogy a multik 250 ezer forintot fizetnek az operátoroknak, majd egy nyögvenyelős államcsőd közeli helyzetben az aktuális kormányt szidva az infláció kiegyenlíteni a dolgokat, ha csak nem bevezetik azt a rendszert, hogy a multi a kinti fizetések x%-át fizesse ki, mert ebben az esetben lenne egy olyan réteg, ami "gazdag" (akkorra már átlagos életszínvonalú) multimunkás, és egy olyan réteg, ami koldul az utcán, a fizetés függene a cég székhelyétől, arról nem is beszélve, hogy sok multi kivonulna, ami elég meredek lenne egy olyan helyzetben, amikor a munkahely hiány még mindig probléma.


Persze lenne pár dolog, mint pl. az élelmiszer, aminek az ára megmaradna, de ezeknek annyi az értéke és kész, de a nem kőbevésett árú szolgáltatások az egekbe szöknének, és végül ugyanúgy nullára jönnénk ki hónap végén. Angliában sincs kolbászból a kerítés, tömegszállások, sppórolások, stb., oda leginkább a kalandvágy miatt mennek, vagy azért, hogy hazaküldjék a pénzt.


Szóval, ez az amit igazán akartok? Ez egyszerűen nem így működik, és már csak az ilyen hülye ötletek erőltetése miatt is kiráz a hideg a jobbiktól.



2014. szept. 30. 09:26
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
97%
Te mennyit keresel egy hónapban? Válaszolj erre és én is válaszolok. :-)
2014. szept. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
100%

Nem ezt akarják, hanem jobban akarnak élni.


Egyébként a multik nagyjából annyit fizetnek az itteni munkáért, mint nyugaton, csak az a nagy különbség, hogy ezt a munkát nyugaton nem végzik. Az Audi Németországban nem tart összeszerelű üzemeket, ott a fejlesztés megy. Magyarországon nincs fejlesztés, itt összeszerelő üzem van. A HOZZÁADOTT ÉRTÉK. Ez a különbség.

2014. szept. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
45%

Az emberek azért akarnának nyugati béreket, hogy megtudjanak belőle élni.Ez érthető.

De az értelmesebbek tudják, hogy ez csak akkor valósulhatna meg, ha erőteljesen fejlődne a magyar gazdaság.

Erre pedig remény sincs, csak a Fidesz szerint "szárnyalunk".

Viszont van egy, a gazdasághoz semmit nem értő, tudatlan réteg, akik bedőlnek a Jobbik hülyeségeinek.

Őket nem tudod meggyőzni, hogy ettől nem nőnének a jövedelmek, de nagyon hamar csődbe menne az ország.

2014. szept. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
84%

1. Mert az áraink és az adóterheink felülről verik a nyugatiakat.

2. Mert az a normális, ha a minimálbér összege meghaladja a létminimumot.

3. Mert minden dolgozó embernek jár, hogy ne haljon éhen a fizetéséből.

2014. szept. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 szántóvető ***** válasza:
96%

jól van,ne legyenek nyugati bérek.csak akkor azt mondd meg hogy mi ez a tömeges kivándorlás ami lassan egy évtizede zajlik?az ember t spórolásra kényszerítik,spórol egész életében hogy a létfenntartását fedezni tudja.

szerinted ez így jól van,a Jobbik meg hülye.

nyugati fizetéseket MEGKÖZELÍTŐ bérekre van szükség,ebbe az irányba kéne elmozdulni a mélyszegénység felől.persze neked hiába magyarázom.

a Jobb [link] hülye,ez a lényeg.

2014. szept. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:

"jól van,ne legyenek nyugati bérek.csak akkor azt mondd meg hogy mi ez a tömeges kivándorlás ami lassan egy évtizede zajlik?"


Nem mondtam, hogy kint nem jobb, de egy gyári munkásnak nem Sokkal jobb kint, mint itt. A lényeg az, hogy a nyugati bérek ebben az országban nem működnének, ahogy valaki leírta előttem, ehhez az országnak kell fejlődnie.


Erre egy jó példa az, amikor valaki azt mondta nekem, hogy "miért nem nyomtat a kormány több pénzt", nagyjából egy szinten van nyugati béres dolog ezzel.


Amúgy multiban dolgozok, gyárban, 2 évig operátorként átlagosan havi 100-110 ezer forintért, + kafetéria, + 13. havi, + profit cherry, most egy hete már gépbeállítóként, amivel nagyjából 130-140-re megy majd fel a fizetésem, ha megfelelek.

2014. szept. 30. 10:08
 7/53 anonim ***** válasza:
66%
Akarni lehet nyugati béreket. De ehhez nem 2 millió munkavállaló kell hanem legalább a 3x-osa.
2014. szept. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
90%
Idióta vagy kérdező! A dolgozók fele megelégedne a te fizetéseddel.
2014. szept. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:

"Idióta vagy kérdező! A dolgozók fele megelégedne a te fizetéseddel."


Itt nem az én fizetésemről van szó. Én tudom, hogy jól keresek, és az országos átlagot felülmúlom minden juttatással együtt, és kívánom hogy mindenki megkapja ezt. Itt most a nyugati bérekről beszélek, amitől még én is jóval elmaradok.

2014. szept. 30. 10:28
 10/53 anonim ***** válasza:
100%
Nyugati béreket nem csak a jobbikosok akarnak, hanem a legtöbb magyar.
2014. szept. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!