Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha valaki jobb életszínvonalon...

Ha valaki jobb életszínvonalon akar élni el kell hagynia az országot?

Figyelt kérdés
Más megoldás nem nagyon van.
2014. okt. 1. 11:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom, neked mi a jobb életszínvonal, én nem panaszkodhatom, pont azt teszem, amit szeretnék. Persze ha a közéleti gondolkodásmód is hozzátartozik az életszínvonalhoz, akkor elég pocsékul érzem magam, nehezen viselem a hülyeséget. De ez magánügy.
2014. okt. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Az is elég, ha celeb leszel.
2014. okt. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
42%
Dehogynincs. Be kell nyalni orbánnak.
2014. okt. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

Én két lehetőséget látok:

1. Idehaza tanyára költözés, ahol nem lesz rezsi és önellátó háztáji gazdálkodóként ki sem zsákmányolnak. Ez elsőre szegényes megoldásnak hangzik, de gondoljunk csak a nyugat-európai tanyákra. Nem tűnnek szegény embereknek, nem igaz?

2. A világ ismert aranymezőin fémkeresővel aranyrögöt keresek. Rongyosra járt cipőben, izzadtan ez sem hangzik jól, viszont így sem leszek mások haszonállata, rabszolgája.

A jólét első lépése annak megszüntetése hogy mások cselédje légy. A két példa csak nekem hangzik jól, kifejezve azt hogy a kizsákmányolás ellen semmitől sem riadok vissza. Multik és más rabszolgatartók cselédjeként soha nem lehet jól élni, bármennyit is fizetnének. Ha szabad leszel és nem más mondja meg hogy mit tegyél, akkor a jólét is bekopogtat ajtódon, vagy akár úgy érzed hogy ajtóstól ront be házadba. Különös, de ilyen az élet.

2014. okt. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%
Én úgy érzem, hogy sajnos igen. :(
2014. okt. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
43%
Nem kell! Gondolod máshol kolbászból van a kerítés? Lottóz- celebezz, legyél Majka...
2014. okt. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
Aki lepontozta a válaszomat (3.), az legyen kedves megindokolni, hogy miért tette.
2014. okt. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
mert ez nem alternatíva
2014. okt. 1. 12:57
 9/15 anonim ***** válasza:
46%

Hát, akik ezt csinálják, azoknak pedig megy az élet...


És nem hiszem, hogy neked kellene eldönteni, hogy mi alternatíva és mi nem.

2014. okt. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%

Én mindenképpen elakarom hagyni Magyarországot, de a fő okom nem a nehéz megélhetés (máshol sincs kolbászból a kerítés) hanem a magyar mentalitás. Ami honleányhoz (ez a honfi megfelelője, nem?) méltóan bennem is megvan. Mindig mindenben a negatívat látjuk, mindent leszólunk, alig örülünk valaminek, és elvagyunk veszve a múltban. Ja és a fejlődésre (nem technikai dolgokra gondolok első sorban) nem igazán vagyunk képesek. Persze ettől függetlenül haza fogok járni és mindig befogok könnyezni ahogy megy a magyar himnusz valamilyen sporteseményen, vagy amikor egy szép magyar számot hallgatok meg még ezer másik alkalommal :)


17/L

2014. okt. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!