Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pontrendszeres szavazati jog?

Pontrendszeres szavazati jog?

Figyelt kérdés

A lényege az lenne, hogy minden embernek lenne egy bizonyos pontszáma és a pártok is a pontokért küzdenének. Remélem mondanom sem kell, hogy miért kellene egy ilyen törvény.


Nézzük a pontozást!


-Minden 18.-ik életévét betöltött magyar

állampolgárnak van 1 pontja.


-Adózás: Akiknek van bejelentett

munkaviszonya, azaz adóznak, ők

rendelkeznek +1 ponttal.


-Végzettség: érettségi +1, diploma +2, phd

fokozat +3 pontot ér.


Azaz 5 pontot lehet maximum elérni. A rendszer azért is jó, mert senkinek nem vesszük el a szavazati jogát, csak valakié többet ér.



2014. okt. 5. 16:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
46%

Ennek mijafasz értelme van? Az okosak döntsenek a hülyék sorsa felett? Akkor rakjuk meg a legokosabb embert diktátornak, oszt ugyanott vagyunk, minek szavazgassunk fölöslegesen.

Legyen az, hogy az én szavazatom ér százcsillió pontot, a többieké nullát, és kész is vagyunk, úgyis százcsilliószor okosabb vagyok mindenkinél.

2014. okt. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nekem bőven elég lenne, ha a rézbőrűektől és a nyugdíjasoktól megvonnák a szavazati jogot.

A maradék normális szavazó már csak össze tudna hozni valamit.

2014. okt. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
66%

Szóval egy munkanélküli bölcsészprofesszor többet érne, mint egy keményen dolgozó mérnök?

(Amúgy ott bukik a dolog, hogy többet nem lenne anonim a szavazás, és a győztes később bekopogtathatna "ötpontos" Jóskához, hogy miért is nem az ő nevét ikszelte be a szavazócédulán.)

2014. okt. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Maradjunk inkább annál, ami Svájcban is működik. Mindenről kikérik az emberek véleményét, a kormány szinte csak mint egy eljáró szerv működik.


Akkor nem lenne értelme a hazudozásnak és a 2/3-nak sem igazán és valóban a nép döntene fontos dolgokról.


Amikor elolvastam a kérdést nagyokat bólogattam, de csak azért, mert nekem is van diplomám. Aztán én is rájöttem, hogy manapság egy diploma már körülbelül szart sem ér, mert csak annak nincs, aki nem akar.


Egyedül talán az adózás részével értek egyet, hiszen mégis az adófizetők pénzével sáfárkodik az állam. Egy olyan ember, aki ÖNHIBÁJÁBÓL az életében nem fogott még a kezébe kapát, miért szavazhasson?

2014. okt. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!