Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon jelenleg puha...

Magyarországon jelenleg puha diktatúra van?

Figyelt kérdés

2014. okt. 10. 02:02
1 2
 1/11 Borosta2 ***** válasza:
33%
Hivatalosan demokráciának csúfoljuk, de mint tudjuk ez inkább egy széles csoportot kiszolgáló diktatúra.
2014. okt. 10. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Majdnem. Papíron még van ellenzék, bár semmi szavuk nincs. Még nem börtönözik be azokat, akiknek más a véleményük.

Valójában egypárt rendszer van.

2014. okt. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
1: Aha, "széles"
2014. okt. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%
Nincs, nem is lesz, csupán azoknak van egy kis diszkomfortérzésük, akik az ellenzékre szavaztak és a GYIK-en verik a port.
2014. okt. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát, némi vitát hallottam erről. Mint pl. Viktátor. Nem véletlenül csúfolják ki Orbánt.
2014. okt. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Már semmilyen kontrollja nincs Orbánnak. A fékek és egyensúlyok rendszere formálisan, kiüresítve működik. A rendszer nem teljes. Szerintem kb. 95%-on üzemel, de üzemel.


Autokrácia, diktatúra, hegemónia, önkény, maffia?


Hívhatod úgy ahogy akarod, nem a neve a lényeg.

2014. okt. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez erős túlzás.Nem vagyok Fidesz-szavazó, a kormány rengeteg intézkedésével nem értek egyet, de nem tekintem diktatúrának Orbán Viktor kormányzását.


Centralizáltnak?Igen.Radikálisan átlakított dolgokat?Igen.A rendszerváltás utáni húsz éves magyar szokásjogot és politikai állóvizet felkavarta?Igen.Bírálható intézkedések?Igen.Alkotmánybíróság gyengítése?Igen.


Diktatúra?Nem.

2014. okt. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Elég pár dolgot megvizsgálni:


Van kommunikáció a pártok és a nép között választások után?

Nincs.


Van beleszólásunk ha valami nem tetszik és nagyon fontos kérdés?

Nincs.


Demokratikusan viselkedik a többi párttal és az emberekkel szemben a fidesz? Vita, fórumok stb...

Nem.


Saját hatalommegtartás érdekében rontja-e az alapvető demokratikus fékeket? "Független" alkotmánybíróság, rendőrség, stb.

Igen.


Tehát demokrácia van....oh wait.

2014. okt. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
12:12 előbb kérlek nézz utána a diktatúra fogalmának
2014. okt. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az tény, hogy nincs tökéletes demokrácia itthon, de azért diktatúrának nevezni kicsit túlzás. Még azért szabadon utazhatsz, internetes oldalakat nem lehetetlenítettek még nagyon el (bár kísérletek voltak már rá), bárhol hozzászólhatsz a dolgokhoz és nem visz el az ÁVH, bármit megvásárolhatsz, amire van pénzed és azért tudtommal még nincsenek munka/átnevelőtáborok Magyarországon és talán nem is készülnek.


Ez egy sima egypártrendszer, korrupt vezetőséggel és szar gazdasággal. Diktatúrához azért ennél jóval több kéne.

2014. okt. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!