Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg igaz, hogy 740 ezer...

Tényleg igaz, hogy 740 ezer ingatlan áll végrehajtás alatt és 1,7 millió banki adós vesztheti el a lakását?

Figyelt kérdés

Itt olvastam:


[link]


Ha igaz akár csak a fele is, ebből miért nincs cirkusz, miért nem beszélnek róla pl. a kereskedelmi tv-kben?


2010. jan. 23. 17:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a birka ne lázadjon fel.


Mit gondoltál, a demokráciában minden szép és rózsaszín?

2010. jan. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Azért nem beszélnek, mert az fideszé és az mszpé a média. És ha minden ember tisztába lenne az ország gazdasági helyzetével szinte senki sem szavazna rájuk---> Jönne a Jobbik vagy esetleg vmi szélsőségesebb párt--> ők meg mennének a börtönbe. Szóval ezért van qs.
2010. jan. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
Lesz ez még sokkal durvább is az idén, mert a Bajnai féle kiigazítás reálgazdasági hatásai az idén fognak csak igazán kidomborodni.
2010. jan. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
Milyen kár, hogy nincs fegyverviselési engedély. 1-2 behajtóval kevesebb lenne már.
2010. jan. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%

1. Van belőle cirkusz. Ha nem vennéd észre, az egyik leggyakoribb téma már 1,5 éve a lakossági eladósodás.


2. A cirkuszoláson kívül szerinted mi a teendő? Ha Gipsz Jakab rossz döntést hoz, hitelt vesz fel és nem tudja törleszteni, az kinek a felelőssége? Az államé (=a többi dolgozóé)? Nem hinném. Szerintem Gipsz Jakabé. Én nem fogom (adózáson keresztül) visszafizetni Gipsz Jakab adósságait, és szerintem ezzel a többi adófizető is így van.

2010. jan. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

Hogy mi a teendő a cirkukuszoláson kívűl?

talán a bankok valós értékű hiteleket adnának ki,nem minimálbérre,meg összedűlő házacskára 10M-át.

Azonkívűl a pofátlanul magas kezelési költségeket normál szintre szabályozni.

Az állami támogatást lehetne a bedölt hitelekre fordítani,nem luxusbulikra.

Egyébként ha Gipsz Jakab kikerül családostul az utcára,sokkal-sokkal többe fog kerülni pár adóforintodnál(még az életedbe is,ha bepipul)

2010. jan. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%

Szivessebben venném,ha GIPsz Jakab kapná az adómat,mégha el is issza,mint a bűnöző politikusok.

Úgyhogy fordulj le az adófizetőkről,ezt beszoptad,rossz duma volt.A szemét kizsákmányolók miatt nem fogunk egy csóróra,akit behúztak a csőbe, haragudni,hogy ráköltik az adónkat.Mert úgyse kap semmit,a fejesek lenyúlják.

2010. jan. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
11%

16:00


A bank pontosan annyit kér Gipsz Jakabtól, amennyit az a szerződés lehetővé tesz, amit G. J. önként aláírt.


Ha G. J. hülyeséget csinált, az G. J. felelőssége, az anyagi következményekért csakis ő felelős. Talán nem kellett volna belemennie egy számára hátrányos üzletbe. Egyesek hülyesége miatt miért mások szívjanak?

2010. jan. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én az utolsó két válaszolóval értek egyet. Még akkor is, ha annak idején bennem is megfordult a hitelfelvétel gondolata, de végül nem vettem fel. Pont azért, mert én átláttam a helyzetet, és nem mertem bevállalni két évtizedre egy akkora rizikót, amit egy ilyen hitel jelent. Mert hát bármi történhet, beteg leszek, munkanélküli leszek stb. Meg azért akkoriban is beszéltek már az árfolyamkockázatról.


Na de, hogy ki is a felelős. Mondjuk az alábbiak:


a) akik azt állították, hogy dübörög a gazdaság, meg nagy a jólét, és ezzel elkábították az emberek veszélyérzetét;

b) akik agyba főbe nyomták a hitelfelvételt erőltető reklámokat (tényleg, hova tűnt most a nyuszómuszó?;

c) akik ezt a kifosztó konstrukciót kiagyalták és a közgazdaságilag felkészületlen tömegek nyakába zúdították: Szóval a kölcsönnyújtó bank felvesz 1-2 % kamatra más bankoktól hitelt, neked odaadja 7-8-ra, amivel eleve jól keres, majd az ügylet összes lehetséges kockázatát áthrítja rád.


És hát persze felelős Gipsz Jakab is valahol, mondjuk 20 %-ban. És most ő viszi el a balhét 250 %-ban, míg a többiek vidáman élnek és gazdagodnak, és most mossák kezeiket.

2010. jan. 24. 16:47
 10/11 A kérdező kommentje:
A 16.00 és a 16.04-re gondoltam, velük értek egyet.
2010. jan. 24. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!